Azize: Bir Laleli Hikayesi

(1999)

A Madonna in Laleli

Film 1 Saat 25 Dk. Polisiye, Dram Türkiye 12 Mart 1999

6.6

129 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.9 (3.863 OY)

KONUSU

Üç kafadar, patronlarından habersiz bir iş yapıp voliyi vurmaya kalkışır. Ancak işler umdukları gibi yürümez. `Bakire` bir hayat kadınını anlaşma yaptıkları işadamına götürürlerken birden karşılarına dört adam çıkar. Hem kızı, hem de aldıkları yüklüce parayı kaptırırlar...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@otlakci

3 yıl önce

çekimi,oyunculukları,kurgusu ve müziğiyle harika bir şölen.ilk film ile çok farklı kurguya sahip olması bize yönetmenin çok yönlülüğünü gösteriyor. gemide filminde dışarda en cahil sen kalacaksın,sana emir verecekler dedikten sonra bu film bize dışarda bunların nasıl yürüdüğünü ;gemideki kadının onlar için bir tane olup ,dışarıda bütün kızların birbirinin aynısı olması gibi bağlantlar ile ilk filmdeki sözlerin açıklamalarını gösterir. bu film,ilk film kadar güzel replik içermese de kesinlikle gemide filminde görmediğimiz kamera ve müzik kompinasyonu sunar.

@enik_kral

11 yıl önce

gemide filminin eksik parçalarını barındıryor gibi dursada gemide’ye bir şey kattığı söylenemez. geri dönüşlerle kendini çok fazla tekrar edip seyredeni yoruyor. ve bu geri dönüşlerinde hikayeye bir şey kazandırdığı yok...

hiç mi iyi bir şey yok derseniz, gemide filmine tek benzer huyu olan argo konuşması diyebilirim. hatta öyle bir iki replik var ki kesinlikle duymak lazım diyebilirim...
M

@mujdear

13 yıl önce

ilk başlarda filmde kopukluklar var. ne oluyoruz falan diyor insan ister istemez. ama aziz'in ve diğerlerinin (iştar ve cengiz) karakterleri ve yaşadıkları yedi bitirdi beni. seviyorum hepinizi. ayrıca o girişteki akın eldes imzalı müzik apayrı bir olay. sevdim.

@lowen

14 yıl önce

6.6 / 10

Aslında öykü ilk filmin içerisinden çıkarılmış,ilk filmin fazla uzun ve karışık olmaması için ayıklanmış senaryonun üzerinden detaylandırılmış bir film..Filmin maliyetleri komik rakamlarda ve film için oyuncuların para almadığı söyleniyor..Bu filmde Gemide filmi gibi izlenmesi zor bir filmdir.Küfür,cinsellik,por.nografik görüntüler barındırır,filmin karanlık ve kasvetli havası da sabır ister..Ama içimizde yaşadığımız dünyaya aittir,toz pembe hayaller çizmez,gerçeğin ta kendisidir..Gemide filmini izlemeden anlaşılması imkansız bir filmdir..Filmin en vurucu yeri gemiye çıkış sahneleri veherkes kaptanı görmeyi beklerken çalan o eşşiz müziktir..
T

@traumatic

15 yıl önce

6.6 / 10

Yönetmen;elinde harika bir konu ve ''Gemide''gibi referans dayanağı varken,bir filmin içine nasıl edilir göstermiş.Gemide'ki duru anlatım burada fantaziye kaçmış.Son sözüm de filmin ışıkçısına:''arkadaş,mum ışığıyla mı yaptın ışıklandırmayı''!
D

@duman

16 yıl önce

Gemide filmine aldanıp izledim ama nafile çok karanlık ve vasat bir film.
R

@raskolnikov

16 yıl önce

\"Gemide\" filmine aşık biri olarak çok fazla beklentiyle izlediğim ancak bu beklentilerimi boşa çıkarmış film. çok fazla karanlık ve gereksiz flashback ler bi zaman sonra sıkıyor. filmi kudret sabancı yerine serdar akar çekseydi daha mı iyi olurdu acaba diye düşünmeden edemiyo insan. bunun yanında gemide\'de cevabı havada kalan sorular bu filmde cevap buluyor. merak giderme amacıyla izlenebilir tabi yine de..
SPOILER

Azize: Bir Laleli Hikayesi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Azize: Bir Laleli Hikayesi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Azize: Bir Laleli Hikayesi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL