8

242 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.9 (33.232 OY)

KONUSU
Jean-Marc Valleenin C.R.A.Z.Y adlı son filmi, 60lı yıllardan başlayarak orta-sınıfa mensup Montrealli bir aileden sıradışı bir baba-oğul hikayesi aktarıyor. Doğası gereği, kendisinden beklenilenden farklı davranmak zorunda kalan erkek çocuğun yaşadığı çelişkilerin, kendi benliğini aramasının ve olgu ... Devamı
Jean-Marc Valleenin C.R.A.Z.Y adlı son filmi, 60lı yıllardan başlayarak orta-sınıfa mensup Montrealli bir aileden sıradışı bir baba-oğul hikayesi aktarıyor. Doğası gereği, kendisinden beklenilenden farklı davranmak zorunda kalan erkek çocuğun yaşadığı çelişkilerin, kendi benliğini aramasının ve olgunlaşmasının anlatıldığı hikaye Kanadanın bir nevi Babam ve Oğlumu sayılabilir

Kişisel tercihleri(hediye gibi, müzik gibi), hayata bakış açıları çelişen bu iki insanı kopmaktan alıkoyan ise, kardeşlerini yalnızlığa mahkum eden her biri birbirinden acayip özelliklere sahip dört erkek evlat ve oğlunun mistik güçlere sahip olduğuna inanan bir anne (Danielle Proulx). Her şeye rağmen babasına büyük bir hayranlık duyan ve ona yaranabilmek için hayatını uzunca bir süre yalanlar üzerine koyan Zachin doğasıyla girdiği amansız mücadelenin, onu çıldırmanın eşiğine getirmesi üzerine bir film C.R.A.Z.Y.

Quebecte başlayan ve Kudüse kadar uzanan fiziksel ve ruhsal bir yolculuğun, toplumsal baskının, insan doğasının, mücadelenin ve azmin anlatıldığı eşsiz bir baba-oğul hikayesi olan C.R.A.Z.Y; Michel Cotenin unutulmaz performansıyla ölümsüzleşiyor. Sinemaseverlerin kulaklarının pasını alacak muhteşem parçalar(David Bowie, Pink Floyd, Rolling Stones vb.) ve dokunaklı final de cabası

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@serkanaydemir

6 ay önce

7 / 10

İyi de...

Bu filmi 8-9 yıl önce ailecek izlemiştim biraz cinsellik barındırması falan filmi her ortamda izlenmeyecek türden olduğunu gösteriyor. Bu yönüyle eleştiriye açık bir tür haline gelmiyor değil. Öncelikle bunu bilmelisiniz. Tabi ergenlik falan zamanlarını anlattığı için o konuya doğrudan değinilmesi çok normal aslında. Arada kalan bir erkek çocuğun babasıyla yaşadığı hayatı anlatıyor. Açık konuşmak gerekirse bazı sahneler insanı yoruyor. Yani geçsin diyorsunuz. Tabi dönem filmleri içinde konusuyla olsun bizlere gösterilen aile yaşamıyla olsun farklı bir tadı var. Aldığı ödüller de bir nevi bunu gösteriyor. Yer yer sıkıcı olsa da 7 puanlık bir yapım. Öyle çok beğeneceğinizi sanmıyorum ya da beğenebilirsiniz, yaşamınıza göre değişebilir. Benim eniştenin en sevdiği filmler arasında mesela bu film. Hatta bugün bana bu filmi hatırlattı ve ben de yeniden yorum yapmak istedim filmi daha iyi anlatan tarzda. Kısacası kendi halince oyn
... Devamı
İyi de...

Bu filmi 8-9 yıl önce ailecek izlemiştim biraz cinsellik barındırması falan filmi her ortamda izlenmeyecek türden olduğunu gösteriyor. Bu yönüyle eleştiriye açık bir tür haline gelmiyor değil. Öncelikle bunu bilmelisiniz. Tabi ergenlik falan zamanlarını anlattığı için o konuya doğrudan değinilmesi çok normal aslında. Arada kalan bir erkek çocuğun babasıyla yaşadığı hayatı anlatıyor. Açık konuşmak gerekirse bazı sahneler insanı yoruyor. Yani geçsin diyorsunuz. Tabi dönem filmleri içinde konusuyla olsun bizlere gösterilen aile yaşamıyla olsun farklı bir tadı var. Aldığı ödüller de bir nevi bunu gösteriyor. Yer yer sıkıcı olsa da 7 puanlık bir yapım. Öyle çok beğeneceğinizi sanmıyorum ya da beğenebilirsiniz, yaşamınıza göre değişebilir. Benim eniştenin en sevdiği filmler arasında mesela bu film. Hatta bugün bana bu filmi hatırlattı ve ben de yeniden yorum yapmak istedim filmi daha iyi anlatan tarzda. Kısacası kendi halince oynarken hayatın karşısına çıkardığı seçeneklerin bir genci nasıl durumlara ve düşüncelere sokabileceğini gösteren bir yapım.

İyi seyirler.
Saygılar.

.

@zangocyus

9 yıl önce

8.2 / 10

Öncelikle müziklerinin besin değeri aşırı yüksek olan bir film.İçerik olarak eleştiri biraz abartılı olarak verilmiş tamam bir dışlanma söz konusu ama bu kadar sert ve çoğu sahnede göze soka soka olması biraz gerçeklik dışına itmiş.Eleştiri tarzıdır böyle tercih etmiştir diyebilirim.Sanat yönetmeni inanılmaz zevkli herbir odadan kendime istiyorum hepsine gıpta ile bakıp imrendiğim düzenler kurdurmuş.Oyunculuklara kitlenip konunun içinde kendimize yer bulurken aynaların kullanış açıları yönetmenin ben buradayım seyirci selamlarını çakıyor bize.Gerçekten uzun zaman sonra keyif aldığım bir film oldu.
E

@engincelenk

9 yıl önce

8 / 10

sadelik ile ilerleyen, mükemmel müzikler ile zenginleşen ve ana fikri çok dolandırmadan veren öz bir film

@okgokg

10 yıl önce

7 / 10

Küçüklüğünden beri dindar olarak yetiştirilen, kendisinin bir mucize ve mucize yaratan olduğu sürekli kendisine tembihlenen ama içinden gelen dürtülerden dolayı kendinden ve her şeyden nefret etme konumuna gelen, çevresi ile sürekli gereksiz bir çatışma içerisinde olan ama yine de küçüklüğünden beri hayranlık duyduğu babasının gözüne girebilmek için kendinden ödün veren Zac’in, tuhaf hayatını anlatan bir film. Filmin müzikleri gerçekten çok hoş. Zac’in çocukluğunun olduğu bölümleri çok beğendim. Büyüdükçe bir duraklama geçirdi film. Belki de hayatın büyüdükçe kolaylaşmadığını anlatmak için bu tarz bir anlatım yolu seçmiş yönetmen. Değişik bir seyirlik.

@fermina

10 yıl önce

"tanrının dolambaçlı yolları" hakkında bir film. tek bir farkla, bizatihi molalar da yoldan çıkmalar da olaya dahil!

http://www.youtube.com/watch?v=DKF3Cgc34AY

@saturnine

11 yıl önce

film güzel, müzikler güzel, anne güzel, kısacası herşey güzel. ben en çok motorcu abiyi beğendim o ayrı.

@fkhrm_217

13 yıl önce

oyunculuk olsun müzikler olsun konunun işlenilişi olsun hepsi ayakta alkışlanıcak düzeyde. bir evladın babasının istediği gibi olma çabası ve kendi içinde çatışmasını konu alan film için kanadanın "babam ve oğlum" u diyorlar ama daha da güzel çünkü duygu sömürüsü yapmadan da istenilen duygu fevkalade bir şekilde verilmiş. bazı detaylar sizi güldürürken bazılarıysa bir o kadar hüzünlendiriyor.benim dikkatimi özellikle ailede sorunlu olarak görülen çocukların (zack ve raymond) yakışıklıkları çekti .özellikle zack in çocukluğu o kadar tatlıydı ki büyüyünce fazlasıyla yakışıklı bir hal almasını hç yadırgamadım.

zack gay olmamak diğer kardeşleri gbi olmak için geceleri dua ederken ben de bu kadar yakışıklı birinin gay olmaması için dua ettim filmi izlerken.

filmin afişine baktığımda ergen komedi filmi izlenimine kapılmıştım türü her ne kadar dram olsa da izleyince öyle olmadığını anladım. zac
... Devamı
oyunculuk olsun müzikler olsun konunun işlenilişi olsun hepsi ayakta alkışlanıcak düzeyde. bir evladın babasının istediği gibi olma çabası ve kendi içinde çatışmasını konu alan film için kanadanın "babam ve oğlum" u diyorlar ama daha da güzel çünkü duygu sömürüsü yapmadan da istenilen duygu fevkalade bir şekilde verilmiş. bazı detaylar sizi güldürürken bazılarıysa bir o kadar hüzünlendiriyor.benim dikkatimi özellikle ailede sorunlu olarak görülen çocukların (zack ve raymond) yakışıklıkları çekti .özellikle zack in çocukluğu o kadar tatlıydı ki büyüyünce fazlasıyla yakışıklı bir hal almasını hç yadırgamadım.

zack gay olmamak diğer kardeşleri gbi olmak için geceleri dua ederken ben de bu kadar yakışıklı birinin gay olmaması için dua ettim filmi izlerken.

filmin afişine baktığımda ergen komedi filmi izlenimine kapılmıştım türü her ne kadar dram olsa da izleyince öyle olmadığını anladım. zack rolündeki Marc-Andre Grondin daha çok göz önünde olsa daha büyük prodüksiyonlarda bulunsa da gözümüz gönlümüz bayram etse keşke.

@dehsett

13 yıl önce

8.4 / 10

Fransız sinemasına olan sevgimizi depreştiren film. İzledikçe Fransız sinemasının içine bizi çeken filmler bu kadar mı peş peşe gelir? Çok güzel detaylar, zeki ve dokunakllı anlar, renkli sahneler... 60’lar ve 70’lere hayran olanlar için özellikle önerilir...

Filmdeki Patsy Cline taş plağındaki Crazy şarkısı için:

http://www.deezer.com/en/#music/patsy-cline/the-very-best-of-437858

@venezue

13 yıl önce

8.4 / 10

filmimizde her yönüyle ailesindeki bireylerle farklılıklar taşıyan bir gencin çocukluktan gençlik yıllarına kadarki, ailesiyle özellikle de babasıyla yaşadığı anlaşmazlıklar, "git-gel"ler anlatılmış. yer yer aralara serpiştirilen komik diyaloglarla kahkaha atmanıza sebep olabilecek filmin sonlarında duygusallık hakim.. kesinlikle izlenilmesi tavsiyemdir. beğeneceğinize eminim :)

@prensesinuykusu

13 yıl önce

9.5 / 10

Çok iyi filmlere söyleyecek şeyler bulmakta zorlanıyorum. kesinlikle izleyin , izlettirin ...

@solipsist

13 yıl önce

10 / 10

en başta ki başucu filmi.
O

@omgorma

14 yıl önce

7.5 / 10

gayet başarılı bir filmdi,özellikle C.R.A.Z.Y açılımı gayet güzeldi.İzlenilesi bir film...
B

@bdereli

14 yıl önce

10 / 10

aile ilişkileri olsun ve gerekse filmde kullanılan müzik secimi çok güzel izlenilesi bir film.

@babelfish

14 yıl önce

8.7 / 10

hem komik, hem duygulu bir film.. tek kelimeyle şahane.. herkese tavsiye ediyorum.

@bantkaydi

15 yıl önce

aferin filme katkısı bulunan herkese, başarmışsınız. öpüyorum.
SPOILER

Çılgın filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Çılgın filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Çılgın filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL