8

105 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8 (49.825 OY)

KONUSU

Yurtdışında yeni bir hayata başlamak için düzenlenmiş evliliğini ve dini topluluğunu kaçıran, ultra-Ortodoks bir Yahudi kadının hikayesi.

Shira Haas

Esther Sha...

Amit Rahav

Yakov Shapiro

Jeff Wilbusch

Moische Le...

Alex Reid

Leah Mande...

Delia Mayer

Miriam Sha...

Ronit Asheri

Malka Schwarz

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
D

@dalek

1 hafta önce

8.6 / 10

sanırım beylerin lüleleri gibi, elde çanta yerine taşınan market poşeti de bu tarikatta olmanın farzlarından biri

@tiamath

1 ay önce

8.5 / 10

Uyarlanmış olduğu eser ne derece başarılı bilmem ama dizi, hikayeyi işleme açısından başarılıydı. Son derece kapalı bir topluluğun içerisinden kaçan Esther’in özgürlük arayışını ve neden buna başvurduğunu görüyoruz. bu kapalılığın anlaşılması için şunu söyleyim, hahamın izin vermediği kişiler telefon dahi kullanamaz. Dünya hakkında bir bilgi sahibi değillerdir. Sadece yaşadıkları bölgeden ibaret bir dünyaları vardır/spoiler> . Farklı olmanın bedelinin ne kadar zor olduğu güzel aktarılmakta. Ayrıca yahudilerin ibadet ediş şekilleri, hahama bağlılıkları, düğünleri gibi bir çok detayı barındırması açısından da başarılı. Dizinin negatif yanları ise, kısa bir topluluk ve alanda geçen şu dört bölümlük mini diziye bile iki homoseksüel ilişki sıkıştırmış olması ve mini dizi olması için gösterilen çabadan olsa gerek, Berlin’e geldikten sonra şap diye sanat okulunun içine girmiş ve kabul edilmiş
... Devamı
Uyarlanmış olduğu eser ne derece başarılı bilmem ama dizi, hikayeyi işleme açısından başarılıydı. Son derece kapalı bir topluluğun içerisinden kaçan Esther’in özgürlük arayışını ve neden buna başvurduğunu görüyoruz. bu kapalılığın anlaşılması için şunu söyleyim, hahamın izin vermediği kişiler telefon dahi kullanamaz. Dünya hakkında bir bilgi sahibi değillerdir. Sadece yaşadıkları bölgeden ibaret bir dünyaları vardır/spoiler> . Farklı olmanın bedelinin ne kadar zor olduğu güzel aktarılmakta. Ayrıca yahudilerin ibadet ediş şekilleri, hahama bağlılıkları, düğünleri gibi bir çok detayı barındırması açısından da başarılı. Dizinin negatif yanları ise, kısa bir topluluk ve alanda geçen şu dört bölümlük mini diziye bile iki homoseksüel ilişki sıkıştırmış olması ve mini dizi olması için gösterilen çabadan olsa gerek, Berlin’e geldikten sonra şap diye sanat okulunun içine girmiş ve kabul edilmiş olması. Shira Haas’ın oyunculuğu ise gerçekten mükemmeldi.

@fruit_fly

6 ay önce

son zamanlarda izlediğim en iyi mini-dizi. Dinine bağlı (en naif söylemle) bir yahudi ailesine mensup kızımızın hayallerinin peşinden giderken özgürlüğünü bulmasını anlatıyor.

kızımız piyano çalıyor piyanist olmak istiyor ama eğitime çok geç kaldığı için vs. aslında başarılı değil, bir deha değil. Bu detay çok gerçekçi bence. Yine de bu hayalin piyanist olmaktan çok daha farklı ve büyük kazanımları oluyor. Kendini bulma, kendine yaşamda bir yer edinme, özsaygıyı farketme.

Bir de kızımızın peşindeki yine bir düzey din adamı olan karaktere sanırım aşık oldum Hani şu kumarbaz olan
H

@hrnszgn

6 ay önce

3.2 / 10

dizinin konusu çok ilginç. bişey çıkar diye bekliyor insan. filmin sonunda bu muydu dedirtiyor. netflix yapımı olunca 4 bölümlük diziye 4 adet eşcinsel yerleştiriliyor. avrupa gibi bir yerde bile bu kadar yüksek oran yoktur. netflixin amacı insanlara subliminal mesajlar yollayıp sapıklığı yaymak olmasa bu konudan oskarlık film çıkabilirdi.

@sadecevrim

7 ay önce

9 / 10

Yayınlandığı andan beri izlemek istiyordum dün geceye kısmetmiş. Ne desem bilmiyorum. Hayatımda daha önce çok kez Yahudi topluluklar hakkında fotoğraflar, yazılar görme fırsatım oldu fakat hiç böylesine izleme fırsatım olmamıştı. O yüzden izlerken gördüklerim bende şok etkisi yarattı. Aşırı kapalı bir topluluk olmaları, düğünleri, yaşamları, kadınların konumu, gelenekleri, bayramları... Bunlara dair pek çok detay görmek mümkündü. Esty’nin hikayesi de bence çok iyiydi. Konunun çok güzel olmasına karşın sanki bu senaryoda işlenememişti. O yüzden bittiğinde ne oldu şimdi diye soru sorarken buldum kendimi. Etkileyici sahneleri vardı ama eksikti. Bunu nasıl anlatsam bilemiyorum. Yine de izlenebilecek güzel bir dizi. Farklı bir bakış açısı edinebilirsiniz. Ayrıca Esty’nin özgürlükler ülkesi olarak bildiğimiz Newyork’tan özgürlük için kaçması güzel bir detaydı.

@osiloskop

7 ay önce

Dinsel inanışı aşırı derecede pratiğe döken bir tarikatın kadın üyesinin eninde sonunda dini kalıpların dışına çıkmaya, kendisi olmaya, özgürlüğünü kendi elleriyle tutmaya çabalamasının ve nihayetinde de azmin elinden bir şey kurtulamayacağındandır başarı elde etmesinin hikayesidir anlatılan.

@kuzgunadam

7 ay önce

7.5 / 10

Başrol oyuncusu iyiydi konu ilgi çekici müzikler güzel ama senaryo olmamış bu da onu ortalama bir dizi yapıyor

@sersak53

7 ay önce

9 / 10

neflixde son zamanlarda izlediğim en guzel dizi. dunyayi yeniden keşfetmek gibi. öyle bir cemaat ki hakkında çok az şey biliyorduk bu diziyle resmen keşfediyoruz. öncelikli bu cemaat bana inanılmaz soğuk ve korkutucu geldi. böyle bir cemaatte insan nasıl yasar ve bogulmaz ki . işte bunun cevabını kahramanımız esty veriyor. bence izleyin ve izlettirin. estynin oyunculuğu ise son zamanlarda izlediğim en iyilerden rolün hakkini çok iyi vermiş

@ustunkoru

7 ay önce

4.1 / 10

hiç tanımadığımız bir topluluk hakkında olmasına rağmen senaryonun yüzeyselliği gün gibi kendini hissettiriyor.

newyorkun karanlık hasidik cemaatinden berlinin parlayan yüksek kültür ortamına geçiş maalesef yapay! özellikle berlin ayağında diyaloglar sığ, hikaye gerçeklerden kopuk - oldu bittiye getirilmiş.

diziyi izlemek istememin tek nedeni 4 bölüm olmasıydı. lakin daha ilk bölümde işin rengi, tadı keyfimi kaçırdı.
A

@aysncm

7 ay önce

8.7 / 10

İd-ego-süperego üçlüsünü o kadar güzel anlatmış ki... Süperego baskısı altında yaşayan insanlar ve bir yandan id’in ortaya çıkmak isteyen haz ilkesi.. Ve sonunda başrolün ego’yu yani ait olduğu dengeleyici benliği bulması... Harika bir diziydi

@solgrande

8 ay önce

8 / 10

Çok etkilendim ve başarılı buldum. Bir kadının mücadelesi çok güzel yansıtılmış.

@nivtonyen

8 ay önce

8.7 / 10

Başrolün oyunculuğu muazzam. Filmin her karesinde insanların her cümlesindeki gizli "türcülüğünü" Etsy'nin bakışlarını okuyarak anlayabilirsiniz.

@kyle08

8 ay önce

Beklediğimden çok daha iyi büyük bir keyifle izledim.Bana hissettirdikleri unutulmaz.

@alulan

8 ay önce

Anlatmak istediğini akıcı ve yalın bir şekilde, yormadan izleyiciye aktaran, harika bir mini dizi. Zaman zaman fazla masalsı gelse de onu bile bir şekilde hoş buldum. Tatlar damakta kaldı. Başroldeki Shira Haas’a da hayran kaldım. E bayağı bayağı küçücük fıçıcık içi dolu turşucuk bu hanımefendi.

@2760889966651

8 ay önce

5.1 / 10

shtisel dizisinden tanıdığımız shira haas oynamasaydı da şu diziden haberimiz olmasaydı dedik. 4 bölümde bezdiren bir diyalogsuzluk, sığlık, yüzeysellik.
SPOILER

Unorthodox dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Unorthodox dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Unorthodox dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

Görüşleriniz bizim için çok önemli ve değerli...

Size cevap verebilmemiz için lütfen e-posta adresinizi yazın. Bilgileriniz sadece size cevap verme amacıyla kullanılacaktır.

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL