6.7

261 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.5 (80.690 OY)

KONUSU
Clay, geçirdiği açık kalp ameliyatı sırasında anestezik farkındalık adı verilen durumu yaşamaktadır. Yani olup bitenin tamamen farkında olacak şekilde uyanıktır, operasyonu tüm acısıyla hissedebiliyordur ama anestezinin etkisiyle vücudu hiçbir şeye tepki gösteremeyecek şekilde paralize olduğundan, a ... Devamı
Clay, geçirdiği açık kalp ameliyatı sırasında anestezik farkındalık adı verilen durumu yaşamaktadır. Yani olup bitenin tamamen farkında olacak şekilde uyanıktır, operasyonu tüm acısıyla hissedebiliyordur ama anestezinin etkisiyle vücudu hiçbir şeye tepki gösteremeyecek şekilde paralize olduğundan, ameliyat ekibinin bundan haberi yoktur. Clay, zihni içinde bir yolculuğa çıkar.

İlk kez yönetmen koltuğuna oturan Joby Haroldun imzasını taşıyan bu gerçeküstü psikolojik gerilim; şimdiden Memento ve Sixth Sense ile karşılaştırılıyor.
Hayden Christensen

Clay Beres...

Jessica Alba

Sam Lockwood

Terrence Howard

Dr. Jack H...

Lena Olin

Lilith Ber...

Christopher McDonald

Dr. Larry ...

Sam Robards

Clayton Be...

Arliss Howard

Dr. Jonath...

Fisher Stevens

Dr. Puttnam

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
M

@minase21

1 ay önce

6 / 10

İnsanlara ne kadar güvenilmiceni gösteren iyi bi film

@asim_2

5 ay önce

6.6 / 10

çerezlik

@tiamath

5 yıl önce

7.5 / 10

Zamanında sinemada izlediğim son derece başarılı ve farklı bir senaryoya sahip gerilim filmi. Özellikle Jessica'nın oyunculuğu çok başarılı. İnsan ilişkilerindeki güven unsurunu ciddi anlamda sorgulamamızı sağlamaktadır.
F

@filmdahi

9 yıl önce

6.4 / 10

En Yakınına Bile Güvenme

@bilgebayrak

10 yıl önce

Olay örgüsüyle şok üstüne şok yaşatan bir film. İzlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. Bir tek aileye, anneye güvenmek gerektiğini bir kez daha göstermiş oldu bu film.
K

@khaleesii

10 yıl önce

7.4 / 10

olduça özgün bir kurguya sahip olduğunu düşünüyorum açıkçası.fazlasıyla etkilendim,sonu sürprizlerle biten filmlere hastayım zaten.

dipnot:

filmi izlerken hayden sen insan mısın yaağdurumları oluşabiliyor.

@wafflee

10 yıl önce

8 / 10

Son derece başarılı bir gerilim filmi.Kurgusu oldukça güzel hazırlanmış.Gerilimin tadını aldığınız hoş bir film.Jessica Alba ve Hayden Christensen performanslarıyla muhteşemlerdi.
M

@miridliyanar

10 yıl önce

Annenizden başka kimseye güvenmeyin.

@kbrygn

11 yıl önce

9.7 / 10

Film o kadar trajik ki... Sonunu da çok güzel bitirmişler.

@kaede

12 yıl önce

filmde uyanık olmanın ilk başta bedenen acılarını hissetitrirken sonrasında ise insanın dünyaya karşı ne kadar uyanık olduğunu sorgulatmış. tamam ettir canın yanar ama tüm inandığın güvendiğin insanlar ya seni kullanıyorsa? zaten bu gerçekleri bir bir öğrendiği zaman insan bedensel acını unutuyor tek göz yaşı döktüğü yer, karısının da işin içinde öğrendiği zaman olması elbet tesadüf değil...ancak çok sayıda mantık hatası vardı. bir kere annesi intihar ediyor hemen ölmesi komik kaçmış, ayrıca o kadar süre makineye bağlı tutmaları da komik (sonuçta plan dahilinde ne kadar çabuk fişi çekseler o kadar iyi ayrıca annenin fikrini de sormuyorlar) bir de değerlerin hemen tutup tutmayacağı (tamam annesi bile olsa vücut kabul edecek mi, doku uyumu var mı?) düşünülmeden hemen film mutlu! sonla bitsin diye yapılmış ...orta karar bir film izlemezseniz çok şey kaçırmazsınız. filmde en ilgi çekici nokta uyanık
... Devamı
filmde uyanık olmanın ilk başta bedenen acılarını hissetitrirken sonrasında ise insanın dünyaya karşı ne kadar uyanık olduğunu sorgulatmış. tamam ettir canın yanar ama tüm inandığın güvendiğin insanlar ya seni kullanıyorsa? zaten bu gerçekleri bir bir öğrendiği zaman insan bedensel acını unutuyor tek göz yaşı döktüğü yer, karısının da işin içinde öğrendiği zaman olması elbet tesadüf değil...ancak çok sayıda mantık hatası vardı. bir kere annesi intihar ediyor hemen ölmesi komik kaçmış, ayrıca o kadar süre makineye bağlı tutmaları da komik (sonuçta plan dahilinde ne kadar çabuk fişi çekseler o kadar iyi ayrıca annenin fikrini de sormuyorlar) bir de değerlerin hemen tutup tutmayacağı (tamam annesi bile olsa vücut kabul edecek mi, doku uyumu var mı?) düşünülmeden hemen film mutlu! sonla bitsin diye yapılmış ...orta karar bir film izlemezseniz çok şey kaçırmazsınız. filmde en ilgi çekici nokta uyanık kalıp tepki verememe olmuş.filmi şöyle özetleyebilirim:ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar:)
F

@fade

13 yıl önce

Harika bir konu senaryo ve oyunculuklarla nasıl hemzemin edilir izleyelim görelim. Oynat uğurcum.
G

@gerdin

13 yıl önce

Filimin konusu ve kurgu güzel.İnsan için trajik bir durum , hiç kimse böylesine yoğun bir ihanetle karşılaşmaz umarım.Çocuğun iyileştiğini ve mutlu olduğunu bende görmek isterdim.
B

@biberim

13 yıl önce

9 / 10

düşünün ki.ameliyattasınız.operasyon yapılıyor.ama anastezi nedeniyle vücudunuzu kımıldatamıyor sesinizi duyuramıyorsunuz ama o acıyı çekiyorsunuz.nasıl bir duygu olduğunu tahmin edebiliyorum.işte anasteji filmindede hayden christensen bu olaya maruz kalıyor bu filmde kesinlikle izlediğim en iyi filmler arasında

@yorgun_nihilist

13 yıl önce

7.5 / 10

filmin asıl can alıcı kısmı anesteziden etkilenmeyip tüm acıyı hissediyor olması iken, film birden jessica alba ve doktorların para hırsıyla yaptıkları ihanete dönüyor ve asıl tema unutuluyor filmde, filmin sonunda keşke clayton uyandığında tüm acıyı hissettiğini birileriyle paylaşabilseydi. öyle olacağını ummuştum, yine güzel film, izlerken hiç sıkılmadım.

@khresimos

14 yıl önce

filmin sonunu başında verdiğini düşündürüp insanı iyice ağlatacak kadar duygusallaştırdıktan sonra konusu birden çark edip izleyiciyi şaşırtıyor ya da ben film izlemeyeli biraz köreldim.

jesica alba dışında tüm karakterler filme uymuş. insan filmin sonundan sonra olacakları merak etmeden duramıyor.
SPOILER

Anestezi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Anestezi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Anestezi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL