7.6

504 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.9 (327.865 OY)

KONUSU
Mulholland Otoyolu boyunca hiç bir şey göründüğü gibi değildir.

Mulholland Otoyolu, Hollywood’un gerçeküstü evreninde geçen karmaşık bir hikayedir.

Bu öyküde şehrin şizofrenik doğasını keşfederek, masumiyet ve ahlaksızlığın, iyilik ve kötünün, iffet ve namussuzluğun, eşine kolay rastlanmayan karış
... Devamı
Mulholland Otoyolu boyunca hiç bir şey göründüğü gibi değildir.

Mulholland Otoyolu, Hollywood’un gerçeküstü evreninde geçen karmaşık bir hikayedir.

Bu öyküde şehrin şizofrenik doğasını keşfederek, masumiyet ve ahlaksızlığın, iyilik ve kötünün, iffet ve namussuzluğun, eşine kolay rastlanmayan karışımına tanık olacaksınız.

Duygusal deneyimlerin labirentinde dolaştıran, kabuslar ve rüyalarınızı aynı uykuda buluşturan bir psikolojik hikaye...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@denihiszionlevi

5 ay önce

10 / 10

Bu filmi önceden bilmiyordum. Yani izlediğim türe yakın ama gözümden kaçırmışım. Dün yine İmbd listesinden rastgele bir film seçerken denk geldim ve izlerken bu filmin çoğu insanın anlayamadığı bir film olduğunu falan bilmiyordum. Tamamen bu bilinçle filme başladığımda her şey normal ve benim sevdiğim türde bir film gibiydi. Ben bu görsellerin , müziklerin olduğu filmlere hayranım. Mutlu mutlu filmimi izlerken son 20 dk hızla beynimi becermeye başladı. Evet. ilk izlememde şuna kesinlikle karar verdim. Hepsi Betty’di. Yoksa Camilla kendisini öldürecek parayı nereden bilebilirdi? Ve küllük Diane’e ait. İlk izlemede anlamış olmanın gururunu yaşıyorum tabi ayrıntılar için tekrar izleyeceğim çünkü beynimi zorlayan nokta Betty ve Rita olarak Diane’i ölü görüyorlar. bu kısmı anlamadım. kızımız öldükten sonra bile hep bir hayalin içinde vicdan azabı mı çekiyor?

@mavi_kelebek

9 ay önce

Bugün ikinci kere izledim ben bu filmi, ilk seferi geçtim ikinci kere de izleyip tam olarak anlayan bordo berelidir net söylüyorum. David Lynch dışında bence kimse tam olarak anlayamaz, anlatamaz. Hayalle gerçek o kadar iç içe geçmiş ki, olayların bir de kronolojik sırada geçmemesi filmi iyice zorlaştırmış, ama gerçekten bir başyapıt. İnsanın bilinçaltında yatan kişisel trajedileri, içinde gizlice saklanan arzuları çok güzel işlemiş, filmi bitirdiğinizde koca bir hüzün ve karışıklık bırakıyor.
En merak ettiğim film,3-4 aydır ne zaman izleyeceğim diye merak ediyorum.

@cigilipab

3 yıl önce

6.5 / 10

Derin anlamları olan, dikkatli izlenmesi gereken bir film. Çok kafa yorucu, beyin yakıyor. Ama izlemedim demem artık.

@tendopain

4 yıl önce

1 / 10

Berbat bir film.Filmi özetlemek gerekirse yönetmen arkadaş filmi tuvalette bir güzel yazmış sonra demiş ki nasıl olsa enteller bu filmi yorumlar ve anlam çıkarırlar bir şekilde.

@tonystark

5 yıl önce

1 / 10

Da Vinci'nin Mona Lisa'ya aktardığı mistik rüzgarıDavid Lynchde sanki bu filme aktarmış.Film bittikten sonra eğer hemen anlamalıyım telaşına kapılmayıp yorumlara bakılmaz, üzerine düşünülüecek olursa karşınıza müthiş bi bulmaca çıkıyor.Tabii en sonunda yine ayrıntılı açıklamalara bakmaktan kendinizi alamayabilirsiniz.

@selmass

5 yıl önce

7.4 / 10

film karmaşıklığıyla etkileyici, soru işaretleriyle dolu, sonu cevapsız, üzerine düşünülmeden hakkı verilemeyecek bir fiilm. izlenmeli.

@ozturkkursat

5 yıl önce

7.9 / 10

Beyin yakıyor.

@wenda

6 yıl önce

9.5 / 10

Pür zeka ürünü.

@josephwhite

6 yıl önce

9.2 / 10

Stanley Kubrick in psikopat ve daha da şizofren hali olan David Lynch ten ve Freud un bilinçaltısı ile harmanlanmış efsane bir film ! Benim de rüyalarım yaşamımdan daha uzun

@mezzaluna

7 yıl önce

7.5 / 10

Çekimleri ve kurgusuyla sıradışı bir filmdi... film sonunda biriyle konuşmak ve ne anladığınızı paylaşma ihtiyacı hissediyorsunuz, o yüzden bence tek başınıza izlemeyin. Yine de işin içinden çıkamayıp arayışa girenler için güzel bir eleştiri yazısı http://www.sanatlog.com/sanat/mulholland-drive-2001-david-lynch-1-bolum/

@chewing

7 yıl önce

7.5 / 10

Bu filmle black swan filmi bir çok yönden benzerlik taşımıyor mu yoksa bana mı öyle geliyor. Tabi ki bu film çok daha kompleks ve anlaşılması zor. Bazı yönetmenlerin kafasına ulaşmak oldukça güç. 7.5/10 iyi seyirler.

@tambenlik

7 yıl önce

diane'in bilinçaltındaki en güzel şey "ağlayan kadın"dı hiç şüphesiz.

@erdem_karvan

7 yıl önce

9 / 10

Sembolizmin ve imgelerin yer aldığı farklı bir tür. Bu tür öğeler filmin can noktasındaki sahenelerde izleyiciyi düşündürmeye devam ettirirken daha çok derinliklere itmesine neden oluyor. En çok bu güzeldi film için.

Bir diğer ağırlık basan olay; geçmişle hesaplaşma ya da yaşanılan ihanetler, hayal kırıklıkları vb. olguların hikaye kapsamında asıl gizemi yer kaplayan farklı telafi süreci.

Ama bu geçmiş değiştirilemediği gibi insanın konumundaki izler ve psikolojik sorunlar da silinmiyor. Çarpıcı ve şok edici bir kurguyla başlıyor bunun katbekat yükselmesiyle noktalanıyor.
R

@refidun

7 yıl önce

memento'dan sonra en çok bişey anlamadığım film olmuştur kendileri tebrikler.

filmi bu kadar karışık yapacak ne vardı lynch reyiiiis. kafam milyon olduu, beynim bulandı.
SPOILER

Mulholland Çıkmazı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Mulholland Çıkmazı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Mulholland Çıkmazı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL