5.5

423 OY
PUAN VER
5

Imdb: 5.8 (398.616 OY)

KONUSU
2012 filminde, Mayaların uzun hesabına göre 21 Aralık 2012 tarihinde büyük felaketlerle insan çağının sona ereceği inancını ele alıyor. 2012 yılı Mayalar için dünyanın sonu, Ruhlara göre foton kuşağına girip insanlığın bilinç atlayacağı tarihtir.Asırlar önce, Mayalılar bize takvimlerini bıraktılar. ... Devamı
2012 filminde, Mayaların uzun hesabına göre 21 Aralık 2012 tarihinde büyük felaketlerle insan çağının sona ereceği inancını ele alıyor. 2012 yılı Mayalar için dünyanın sonu, Ruhlara göre foton kuşağına girip insanlığın bilinç atlayacağı tarihtir.Asırlar önce, Mayalılar bize takvimlerini bıraktılar. Üstelik bu takvimin bir son günü vardı ve bunun anlamı açıktı. O günden beri, astrologlar onu keşfettiler, numeroloji uzmanları kehanet için takvimden şifreler çıkardılar, jeologlar dünyanın o zaman vadesinin dolacağını söylediler, ve hatta hükümet bilimcileri bile dünyayı 2012’de bekleyen devasa çaplı afeti yadsıyamıyorlar. Mayalılarla başlayan bir kehanet artık mercek altına alınmış, tartışılmış, didik didik edilmiş ve incelenmiş bulunuyor. 2012 geldiğinde bileceğiz ki uyarıldık.
John Cusack

Jackson Cu...

Amanda Peet

Kate Curtis

Chiwetel Ejiofor

Adrian Hel...

Thandiwe Newton

Laura Wilson

Oliver Platt

Carl Anheuser

Tom McCarthy

Gordon Sil...

Woody Harrelson

Charlie Frost

Danny Glover

President ...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@bedribera

3 yıl önce

9 / 10

Nedense çok hoşuma gitti bu film. Bi 5 kere en az izlemişimdir. Hikaye mi görseller mi ilgimi çekiyor bilmiyorum. Oyuncuların tepkileri de olabilir. Kaliteli olmamasına rağmen defalarca izleyebileceğim türden bir film.

@naksidil

3 yıl önce

7 / 10

Efektler uçuk delice fakat, korona dan sonra böyle bir denge değişikliği de olmaz canım diyemiyorum maalesef.. Sürükleyici düşündürücü ve ortalamanın kesinlikle üzerinde film. Afrika Ümit Burnu kimsenin hesabında olmazdı mesela ;)

@steed

4 yıl önce

7 / 10

Konu güzel, efektler güzel fakat işleniş malesef..

@ravenna

4 yıl önce

Filmde sadece efekletler göz dolduruyor.Onun dışında hiçbir albenisi yok.Çok uçuk.

@dmlabrb

6 yıl önce

piyasayı görüp değerlendirmek isteyen bir kişinin filmi. haliyle çöp.

@ustilago

6 yıl önce

çöp,çöplük degil çöp
D

@digeri

10 yıl önce

Filmin afişine dikkat. "Bizi uyarmışlardı" adamlar daha ne desin ama yine de uyarıyı dikkate almadık gittik izledik.

Ben bu filmi sinemada izleme gafletinde bulundum o kadar reklamdan sonra. Bir ara gerçekten sular altında kalmak istedim bu işkence bitsin diye. Bırakın sinemayı hiçbir yerde izlemeyin.
A

@akursun

11 yıl önce

5.8 / 10

Maya kehanetinin boş çıkması bir yana, unutmamak gerekir ki bu film kehanetin belirttiği tarihten önce yayınlanmış ve pek çok kişinin kafasında yer alan "acaba?" sorularına gönderme yapmıştır. Öyle olmasaydı 13 Kasım 2009'da ülkemizde gösterime giren bu film 3. haftasında1 Milyon 120 Bin Kişi'ye ulaşamazdı. "Çağın ve teknolojinin çok gerisinde amatörce ve berbat efektler.." yorumunu yapanlara şaşıyorum. Bu filmdenönce gösterime giren 2008 yapımı 2012 Doomsday ve 2011 yapımı 2012: Ice Age vasatlıklarını izlesinler, daha sonra bu filmi tekrar yorumlasınlar.

Hayran kalmasam da film bu kadar eleştiriyi hak etmiyor. Çünkü özellikle efekt olarak yukarıda saydığım alternatiflerinden çok çok önde. Öte yandan yukarıda yer alan film özeti bu film için yavan kalmış. Roland Emmerich'in hem yönettiği hem de senaryosuna katkıda bulunduğu 2012, insanların gerçek hayatta felaket durumlarında nasıl davrandıklarını inceleyen, geçen her saniyenin ölüm ve
... Devamı
Maya kehanetinin boş çıkması bir yana, unutmamak gerekir ki bu film kehanetin belirttiği tarihten önce yayınlanmış ve pek çok kişinin kafasında yer alan "acaba?" sorularına gönderme yapmıştır. Öyle olmasaydı 13 Kasım 2009'da ülkemizde gösterime giren bu film 3. haftasında1 Milyon 120 Bin Kişi'ye ulaşamazdı. "Çağın ve teknolojinin çok gerisinde amatörce ve berbat efektler.." yorumunu yapanlara şaşıyorum. Bu filmdenönce gösterime giren 2008 yapımı 2012 Doomsday ve 2011 yapımı 2012: Ice Age vasatlıklarını izlesinler, daha sonra bu filmi tekrar yorumlasınlar.

Hayran kalmasam da film bu kadar eleştiriyi hak etmiyor. Çünkü özellikle efekt olarak yukarıda saydığım alternatiflerinden çok çok önde. Öte yandan yukarıda yer alan film özeti bu film için yavan kalmış. Roland Emmerich'in hem yönettiği hem de senaryosuna katkıda bulunduğu 2012, insanların gerçek hayatta felaket durumlarında nasıl davrandıklarını inceleyen, geçen her saniyenin ölüm ve yaşam arasındaki farkı belirlediği durumlarda karakterlerin aşk yaşamları üzerine uzun uzun diyaloglara giren bir felaket filmi.

@dvitamini

11 yıl önce

1 / 10

İyi ki sinemada falan izlememişim, hakkında bir şey bilmeden denk gelmeden izlemiştim, klişelerle dolu dandik bir film. Tam anlamıyla vakit kaybı

@vfv

11 yıl önce

Entel sinemacıların sevmediği yönetmen Roland Emmerich in yönetmenliğini yaptığı felaket konulu film. Her ne hikmetse bu entel sinemacılar Bu adamı ve filmlerini sevmezler yerden yere vururlar ama giderler ve sinemada izlerler. Çelişkiye bakın.Madem sevmiyorsun neden izliyorsun. Bu adamın ne çeşit filmler yaptığı ortada sonuçta. Ne kadar eleştirilirse eleştirilsin Roland Emmerich filmleri bana göre seviliyor yoksa her filmi gişede başarılı olamazdı. Evrenin askerleri, Kurtuluş günü, Yarından sonra gibi filmleri kendi dönemlerinin popüler filmleridir. Son olarak izlediğim Beyaz saray düştü filmi de aynı şekilde güzeldi. Filmde her roland emmerich filminde olduğu gibi mantık hataları var. Abartılı sahneleri çoğunlukta. Bilimsel boyutu biraz yüzeysel sunulmuş haliyle insanlara o bölümler basit geldi. Buna rağmen filmdeki bilimsel açıklamalar da bana göre mantık sınırlarını zorlasa da bu sınırların içinde kalıyor. Filmin görsel efectleri mü
... Devamı
Entel sinemacıların sevmediği yönetmen Roland Emmerich in yönetmenliğini yaptığı felaket konulu film. Her ne hikmetse bu entel sinemacılar Bu adamı ve filmlerini sevmezler yerden yere vururlar ama giderler ve sinemada izlerler. Çelişkiye bakın.Madem sevmiyorsun neden izliyorsun. Bu adamın ne çeşit filmler yaptığı ortada sonuçta. Ne kadar eleştirilirse eleştirilsin Roland Emmerich filmleri bana göre seviliyor yoksa her filmi gişede başarılı olamazdı. Evrenin askerleri, Kurtuluş günü, Yarından sonra gibi filmleri kendi dönemlerinin popüler filmleridir. Son olarak izlediğim Beyaz saray düştü filmi de aynı şekilde güzeldi. Filmde her roland emmerich filminde olduğu gibi mantık hataları var. Abartılı sahneleri çoğunlukta. Bilimsel boyutu biraz yüzeysel sunulmuş haliyle insanlara o bölümler basit geldi. Buna rağmen filmdeki bilimsel açıklamalar da bana göre mantık sınırlarını zorlasa da bu sınırların içinde kalıyor. Filmin görsel efectleri mükemmel. Çok para harcandığı fazlasıyla belli. 200 milyon dolar harcamışlar ve gişede büyük bir başarı elde etmiş. 769 milyon dolarlık hasılatıyla tüm dünyada seyircilerin ilgisini çektiğini görebiliyoruz.İnsanlın adına verilebilecek güzel mesajları da var. Ben beğendim. 10/ 8.0

@mrsdance

11 yıl önce

Bu film kesinlikle çok güzeldi. Heyecanlıydı görüntüleri çok güzeldi. Tavsiye ederim, İyi seyirler

@edward_blake

12 yıl önce

2012'de kıyamette kopmadı yönetmen ortalığı boşuna verveleye vermiş.

@strangelove

12 yıl önce

5.5 / 10

21 Aralık '12 geçtiğine göre, artık kimse kaale alıp da izlemez bu filmi herhalde.

@king_of_the_bon

12 yıl önce

5 / 10

Görsel efektler bu kadar mı kötü olur arkadaş büyük bütçeli film çekiyosun ama kullandığın bilgisayar animasyonları universal channel ın tv için çektiği türlü felaket filmindekilerden kötü neden?!

@prisonbreaker

12 yıl önce

6 / 10

Mayalar, size sesleniyorum. Neden 2212 falan değil de 2012 ha, neden? Ben bu filmi izleyip iki buçuk saatimi neden kaybettim? Bana da yazık değil mi?
SPOILER

2012 filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

2012 filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

2012 filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL