8.4

1,233 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.5 (1.213.460 OY)

KONUSU
Rupert Angier ve Alfred Borden, genç yaşlarda karşılaştıkları ilk andan itibaren dostça bir rekabetin içinde yer alan iki sihirbazdır. Zaman içinde gelişen yetenekleri ile birlikte aralarındaki rekabet de büyür. Biri alışılmadık ve ilginç olan bir gösteri yaptıktan sonra diğerinin bu ilizyondaki sır ... Devamı
Rupert Angier ve Alfred Borden, genç yaşlarda karşılaştıkları ilk andan itibaren dostça bir rekabetin içinde yer alan iki sihirbazdır. Zaman içinde gelişen yetenekleri ile birlikte aralarındaki rekabet de büyür. Biri alışılmadık ve ilginç olan bir gösteri yaptıktan sonra diğerinin bu ilizyondaki sırları keşfetmek için giriştiği çaba şeklinde yıllarca devam eden bu rekabet, bir noktadan sonra hiç beklenmedik yerlere varacak ve çevrelerindeki herkes dahil kendilerini de büyük bir tehlikenin içine atacaktır.

Genç yaşına rağmen Akıl Defteri ve Insomnia gibi etkileyici filmler ile beğeni toplayan yönetmen Christopher Nolan, Christian Bale, Hugh Jackman, Scarlett Johansson ve Michael Caine gibi ağır toplardan oluşan bir kadro ile sihir dünyasına el atıyor.
Christian Bale

Alfred Borden

Hugh Jackman

Robert Ang...

Scarlett Johansson

Olivia Wen...

Rebecca Hall

Sarah Borden

David Bowie

Nikola Tesla

Piper Perabo

Julia McCu...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@patrickjane

4 ay önce

3 / 10

Kesinlikle gereğinden fazla artılmış bir film. Belkide 2006 yapımı olmasındandır bilemiyorum ama sahneler aşırı sıkıcı ve çok kötü işlenmiş kesinlikle beğenmedim. Bitsin diye zor dayandım sonunda ters köşe olmayı bekledim ama o da yok her şey tahmin ettiğim gibiydi. Şu kadro ve şu senaryo harcanmış gözümde.
Üst düzey bir film gerçekten izlerken meraklandım ama ters köşe olmadım açıkçası çünkü film boyunca christian bale abimizin tarafından baktım ve onun daha iyi bir sihirbaz olduğunu düşündüm bu yüzden ne olursa olsun sonunda daha zeki birisi olacağını hissediyordum fakat filmde anlamadığım tek nokta var christian bale abimiz aslında iki taneymiş yani makineyi çok daha önceden kullanmış ve oluşan kopyasını öldürmemiş mi.

@patrickjane

4 ay önce

o ikizi kopyası değil
M

@mervenur94

8 ay önce

8.8 / 10

Oyunculuk, senaryo harika.

@hanimbarman

11 ay önce

10 / 10

Daha iyi filmler var mı yok mu tartışılır ama bu film benim için çok başka. En en sevdiğim

@erdemtekin

11 ay önce

Güzeldir, şahanedir, kült değildir. Yönetmenin bence en tartışmasız filmi. Gayet keyifle izlenecek, zeki ve teknik bi film. En üst düzey filmi değil adamın.

@warriorpoet

2 yıl önce

Dikkatli bakıyor musun?

@scwriter

2 yıl önce

Senaryo, kurgu ve ters köşe olarak kusursuz bir film. Ayrıca yazmaya başlamama neden olan da yine bu film. Teşekkürler Nolan...

@wersolame

4 yıl önce

Tek cümle

ARE YOU LOOKİNG CLOSELY ?

Tek kelime Saplantı

tek soru bir şeyi ne kadar arzu edebilirsiniz ?

@muratmutlu44444

4 yıl önce

10 / 10

seyretsem mi seyretmesem mi arasında kaldıysanız kesinlikle seyredin pişman olmazsınız. düşünmek için mola verdiğim anlar oldu..

@janedoejr

5 yıl önce

8.5 / 10

Sonunda cidden woow dediğim bir film oldu. Zaten senaryosu ayrı beni benden almışken bir de sonunda Thom Yorke çalmasıyla kalbimi tamamen çaldı. Bir sürü kalpler koymak istiyorum.

@mutluus

5 yıl önce

8.1 / 10

Bu filmi izledikten sonra Muhterem Tesla için neden ayrıca bir film çekilmediğini anlamadım bir türlü. Konu neredeyse Tesla üzerine, yani filmin ikinci bölümünde geçen olduların tamamı Tesla sayesinde oluyor. Duyurulur!!!

@filmdahi

6 yıl önce

10 / 10

Siz numarayı görmek değil kandırılmak istiyorsunuz.

@fyrat

6 yıl önce

9 / 10

Yani tamam kitaptan uyarlama olabilir ancak Nolan kardeşlerin nasıl bir beyni var, neler düşünüyorlar, rüyalarında ne görüyorlar, neler düşlüyorlar, nasıl bir zekaları var ki bu kadar mükemmel yapımları ortaya çıkarıyorlar bunu hiçbir zaman anlayamayacağım sanırım. Tek kelimeyle bir şaheser, başyapıt, izlemeden önce hayatımda koca bir eksik varmış. Sadece sahne geçişleri çok karmaşıktı o da zaten filmi gizemli kılan taraflarından biriydi sanırım. 9/10

@carpathia

6 yıl önce

8.6 / 10

Nolan'ın en sığ kalan filmlerini bile izlemiştim ama bu filmi bir sinemasever olarak hep erteledim nedenini bende bilmiyorum ama haksızlık ettiğimi dün akşam ağzım açık bir şekilde kalarak anladım.Filmde iki sihirbazın çekişmesinden çok TESLA-EDİSON çekişmeside filmle paralel olarak dikkat çekiciydi.Senaryoda aslında bizlere mesaj verircesine dikkatli bakıyormusun sözcüğüne ek olarak;Teslanın yaratıcılığı VAAT,iki sihibazın hilesi DÖNEMEÇ,finali ise PRESTİJkavramından ibaretti.

DİKKATLİ BAKIYORMUSUNUZ

@cruachan

6 yıl önce

10 / 10

Filmin başından itibaren kafamızı kurcalayan sorular ve hiçde dikkatimizi çekmeyen bazı ayrıntılar filmin sonunda ortaya çıkıyor işte o zaman filmin ne kadar da güzel bir kurguya sahip olduğunu anlıyorsunuz. Nolan kardeşler bu senaryoyu nasıl bir kafayla yazdılar acabaoyuncuların hepsinin performansı süperdi. filmin zaten kendisi bir sihirbazlık oyunu ayrıntıları fark eden filmi çözüyor.

''Siz sırrı çözmek değil,kandırılmak istiyorsunuz.''
SPOILER

Prestij filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Prestij filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Prestij filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL