8.4

1,185 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.5 (1.137.253 OY)

KONUSU
Rupert Angier ve Alfred Borden, genç yaşlarda karşılaştıkları ilk andan itibaren dostça bir rekabetin içinde yer alan iki sihirbazdır. Zaman içinde gelişen yetenekleri ile birlikte aralarındaki rekabet de büyür. Biri alışılmadık ve ilginç olan bir gösteri yaptıktan sonra diğerinin bu ilizyondaki sır ... Devamı
Rupert Angier ve Alfred Borden, genç yaşlarda karşılaştıkları ilk andan itibaren dostça bir rekabetin içinde yer alan iki sihirbazdır. Zaman içinde gelişen yetenekleri ile birlikte aralarındaki rekabet de büyür. Biri alışılmadık ve ilginç olan bir gösteri yaptıktan sonra diğerinin bu ilizyondaki sırları keşfetmek için giriştiği çaba şeklinde yıllarca devam eden bu rekabet, bir noktadan sonra hiç beklenmedik yerlere varacak ve çevrelerindeki herkes dahil kendilerini de büyük bir tehlikenin içine atacaktır.

Genç yaşına rağmen Akıl Defteri ve Insomnia gibi etkileyici filmler ile beğeni toplayan yönetmen Christopher Nolan, Christian Bale, Hugh Jackman, Scarlett Johansson ve Michael Caine gibi ağır toplardan oluşan bir kadro ile sihir dünyasına el atıyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@warriorpoet

1 yıl önce

Dikkatli bakıyor musun?

@inevitable

1 yıl önce

8 / 10

Bazı filmler olur seyretmek için karamsarlığa düşer kalırsınız. Ben bu filmi seyretmek için 3 defa yeltendim hepsinde de başlarını izleyip kapatmıştım. Şuan diyorum ki iyiki de izlemişim. Teşekkürler Jonathan Nolan teşekkürler Christian Bale teşekkürler Hugh Jackman.

@scwriter

1 yıl önce

Senaryo, kurgu ve ters köşe olarak kusursuz bir film. Ayrıca yazmaya başlamama neden olan da yine bu film. Teşekkürler Nolan...

@wersolame

3 yıl önce

Tek cümle

ARE YOU LOOKİNG CLOSELY ?

Tek kelime Saplantı

tek soru bir şeyi ne kadar arzu edebilirsiniz ?

@muratmutlu44444

3 yıl önce

10 / 10

seyretsem mi seyretmesem mi arasında kaldıysanız kesinlikle seyredin pişman olmazsınız. düşünmek için mola verdiğim anlar oldu..

@janedoejr

4 yıl önce

8.5 / 10

Sonunda cidden woow dediğim bir film oldu. Zaten senaryosu ayrı beni benden almışken bir de sonunda Thom Yorke çalmasıyla kalbimi tamamen çaldı. Bir sürü kalpler koymak istiyorum.

@mutluus

4 yıl önce

8.1 / 10

Bu filmi izledikten sonra Muhterem Tesla için neden ayrıca bir film çekilmediğini anlamadım bir türlü. Konu neredeyse Tesla üzerine, yani filmin ikinci bölümünde geçen olduların tamamı Tesla sayesinde oluyor. Duyurulur!!!

@filmdahi

5 yıl önce

10 / 10

Siz numarayı görmek değil kandırılmak istiyorsunuz.

@fyrat

5 yıl önce

9 / 10

Yani tamam kitaptan uyarlama olabilir ancak Nolan kardeşlerin nasıl bir beyni var, neler düşünüyorlar, rüyalarında ne görüyorlar, neler düşlüyorlar, nasıl bir zekaları var ki bu kadar mükemmel yapımları ortaya çıkarıyorlar bunu hiçbir zaman anlayamayacağım sanırım. Tek kelimeyle bir şaheser, başyapıt, izlemeden önce hayatımda koca bir eksik varmış. Sadece sahne geçişleri çok karmaşıktı o da zaten filmi gizemli kılan taraflarından biriydi sanırım. 9/10

@carpathia

5 yıl önce

8.6 / 10

Nolan'ın en sığ kalan filmlerini bile izlemiştim ama bu filmi bir sinemasever olarak hep erteledim nedenini bende bilmiyorum ama haksızlık ettiğimi dün akşam ağzım açık bir şekilde kalarak anladım.Filmde iki sihirbazın çekişmesinden çok TESLA-EDİSON çekişmeside filmle paralel olarak dikkat çekiciydi.Senaryoda aslında bizlere mesaj verircesine dikkatli bakıyormusun sözcüğüne ek olarak;Teslanın yaratıcılığı VAAT,iki sihibazın hilesi DÖNEMEÇ,finali ise PRESTİJkavramından ibaretti.

DİKKATLİ BAKIYORMUSUNUZ

@cruachan-erkan

5 yıl önce

10 / 10

Filmin başından itibaren kafamızı kurcalayan sorular ve hiçde dikkatimizi çekmeyen bazı ayrıntılar filmin sonunda ortaya çıkıyor işte o zaman filmin ne kadar da güzel bir kurguya sahip olduğunu anlıyorsunuz. Nolan kardeşler bu senaryoyu nasıl bir kafayla yazdılar acabaoyuncuların hepsinin performansı süperdi. filmin zaten kendisi bir sihirbazlık oyunu ayrıntıları fark eden filmi çözüyor.

''Siz sırrı çözmek değil,kandırılmak istiyorsunuz.''

@vkopuzoglu

5 yıl önce

9 / 10

Bu filmi karantinaya alan kişinin kafasını çok merak ettim :D

Seyredeceğiniz en şahane filmlerdendir.

@asdf-13

6 yıl önce

8.9 / 10

Filmle ilgili ufak bir mantık hatası buldum. Pek fark edilmiyor ama hata hatadır;

Filme göre Tesla, nesneleri ve insanları kopyalayabilen bir makine yapıyor.Ve yine filme göre Tesla parasal yönden sıkıntı çekiyor ve Edison tarafından yağmalanıyor.Eğer Tesla böyle bir makine icat etmiş olsaydı.İçine bir külçe altın koyup çoğaltarak milyarder olur ve Edison'un çarkına tükürürdü:) Ufak bir nokta ama mantıksız diyemezsiniz...

@camerman

6 yıl önce

8.8 / 10

Sadece bir film değil bu..matematik problemi...fizik araştırması..sosyoloji dalgaları..psikoloji oyunları..öyle bir zeka senaryosu ki sizi izlerken aklınızı kurcalıyor..

@vfv

6 yıl önce

Nicolas Tesla gibi tanınmayan bir dahinin çağın ötesinde bir adam olduğunu göstererek bilim dünyasına ve insanlığa müthiş gönderilerde bulunmuştur. Ampulü icat ettiğini sandıgımız Edison denen bilim adamının doğru akım icadının bir işe yaramaması ve Tesla nın icadı olan Alternatif akımın yanında hiçliğe bürünmesiyle Edison Teslayı karalama kampanyasına başlamıştır. Ona kazık atmakla kalmamış alternatif akımı itibarını zedeleyecek hareketlerde bulunmuştur. Bu yüzden Tesla İle Edison arasında süregelen bir kapışma vardır. Tesla o dönem desteklenmemiş ve yalnız bırakılmıştır. Bu yüzden kaçmak zorundadır. Ekonomik olarak sıkıntılıdır. Halbuki Modern dünyayı o inşaa etmiştir. Sadece bilimin dahisi değil bilim dünyasına yön vermiştir ve birçok bilim adamına ilham olmuştur. Niagara şelalesine kurulan hidroelektrik santrali onun eseridir. Elektriğe hükmettiğini görmeniz adına Filmde Tesla bobini kullanıy
... Devamı
Nicolas Tesla gibi tanınmayan bir dahinin çağın ötesinde bir adam olduğunu göstererek bilim dünyasına ve insanlığa müthiş gönderilerde bulunmuştur. Ampulü icat ettiğini sandıgımız Edison denen bilim adamının doğru akım icadının bir işe yaramaması ve Tesla nın icadı olan Alternatif akımın yanında hiçliğe bürünmesiyle Edison Teslayı karalama kampanyasına başlamıştır. Ona kazık atmakla kalmamış alternatif akımı itibarını zedeleyecek hareketlerde bulunmuştur. Bu yüzden Tesla İle Edison arasında süregelen bir kapışma vardır. Tesla o dönem desteklenmemiş ve yalnız bırakılmıştır. Bu yüzden kaçmak zorundadır. Ekonomik olarak sıkıntılıdır. Halbuki Modern dünyayı o inşaa etmiştir. Sadece bilimin dahisi değil bilim dünyasına yön vermiştir ve birçok bilim adamına ilham olmuştur. Niagara şelalesine kurulan hidroelektrik santrali onun eseridir. Elektriğe hükmettiğini görmeniz adına Filmde Tesla bobini kullanıyorlar. Elektrik saçan alet aava yoluyla elektriğin iletilmesini sağlıyor. Bu yüzden Ampülleri kablo kullanmadan yakabilmektedir Tabi filmin bilim dünyasına yaptıgı atıftan ziyade teslanın icatlarını kullanım biçimi yanlış gibiydi veya C. Nolan bu şekilde yorumlamak istedi. Çünkü Tesla hiçbir zaman klonlama üzerine çalışma yapmadı. Molekül transferi ile ilgili çalışmalar yaptı elektriğe hükmettti belki. Ama filmde Tesla bobini farklı amaçlarla kullanıldı. Tabi ben burda farkındaysanız hiç bir zaman filmi tartışmadım. Çünkü herkesin ne oldugunu bildiği tartışmasız bir filmdir. 2 sihirbazın rekabetine değinmiyorum bile. Film blimsel göndermeleri diyalogları gizemi ve dekolarıyla zaten her açıdan başarılı. C. Nolan ve biraderinin yönetmenliğinin yanında ne kadar detaycı olduklarını bu filmi izleyerek anlayabilirsiniz. 10/ 9.0
SPOILER

Prestij filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Prestij filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Prestij filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL