8.4

1,360 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.5 (1.453.873 OY)

KONUSU
Rupert Angier ve Alfred Borden, genç yaşlarda karşılaştıkları ilk andan itibaren dostça bir rekabetin içinde yer alan iki sihirbazdır. Zaman içinde gelişen yetenekleri ile birlikte aralarındaki rekabet de büyür. Biri alışılmadık ve ilginç olan bir gösteri yaptıktan sonra diğerinin bu ilizyondaki sır ... Devamı
Rupert Angier ve Alfred Borden, genç yaşlarda karşılaştıkları ilk andan itibaren dostça bir rekabetin içinde yer alan iki sihirbazdır. Zaman içinde gelişen yetenekleri ile birlikte aralarındaki rekabet de büyür. Biri alışılmadık ve ilginç olan bir gösteri yaptıktan sonra diğerinin bu ilizyondaki sırları keşfetmek için giriştiği çaba şeklinde yıllarca devam eden bu rekabet, bir noktadan sonra hiç beklenmedik yerlere varacak ve çevrelerindeki herkes dahil kendilerini de büyük bir tehlikenin içine atacaktır.

Genç yaşına rağmen Akıl Defteri ve Insomnia gibi etkileyici filmler ile beğeni toplayan yönetmen Christopher Nolan, Christian Bale, Hugh Jackman, Scarlett Johansson ve Michael Caine gibi ağır toplardan oluşan bir kadro ile sihir dünyasına el atıyor.
Hugh Jackman

Robert Ang...

Christian Bale

Alfred Borden

Scarlett Johansson

Olivia Wen...

Rebecca Hall

Sarah Borden

David Bowie

Nikola Tesla

Piper Perabo

Julia McCu...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@amo

1 yıl önce

8.3 / 10

çok büyüksün be bale

@betelgeuze

2 yıl önce

Harika bir film. Çok etkilendiğimi söyleyebilirim. Mükemmel kurgusu ile oldukça şaşırtıcı, zekice işlenmiş bir senaryo. Soluksuz ve pür dikkat izledim. Kesinlikle izlemeye değer, tavsiye ederim.
F

@fatih_aslan

2 yıl önce

nolan farkı , sonunda oha dedirttiriyor yine

@bedribera

3 yıl önce

9.3 / 10

Biraz enerji gerektiren bir film. Ama çok iyi. Filmin sonundaki sözü özellikle sevdim :) Herkes rolünü iyi oynamış. David Bowie dahil. Christopher Nolan’ın en sevdiğim filmi. Keyifle izleyin..
M

@mervenur94

4 yıl önce

8.8 / 10

Oyunculuk, senaryo harika.

@hanimbarman

4 yıl önce

10 / 10

Daha iyi filmler var mı yok mu tartışılır ama bu film benim için çok başka. En en sevdiğim

@erdemtekin

4 yıl önce

Güzeldir, şahanedir, kült değildir. Yönetmenin bence en tartışmasız filmi. Gayet keyifle izlenecek, zeki ve teknik bi film. En üst düzey filmi değil adamın.

@hrarchon

5 yıl önce

Dikkatli bakıyor musun?

@scwriter

6 yıl önce

Senaryo, kurgu ve ters köşe olarak kusursuz bir film. Ayrıca yazmaya başlamama neden olan da yine bu film. Teşekkürler Nolan...
W

@wersolame

7 yıl önce

Tek cümle

ARE YOU LOOKİNG CLOSELY ?

Tek kelime Saplantı

tek soru bir şeyi ne kadar arzu edebilirsiniz ?

@muratmutlu44444

8 yıl önce

10 / 10

seyretsem mi seyretmesem mi arasında kaldıysanız kesinlikle seyredin pişman olmazsınız. düşünmek için mola verdiğim anlar oldu..

@janedoejr

9 yıl önce

8.5 / 10

Sonunda cidden woow dediğim bir film oldu. Zaten senaryosu ayrı beni benden almışken bir de sonunda Thom Yorke çalmasıyla kalbimi tamamen çaldı. Bir sürü kalpler koymak istiyorum.

@mutluus

9 yıl önce

8.1 / 10

Bu filmi izledikten sonra Muhterem Tesla için neden ayrıca bir film çekilmediğini anlamadım bir türlü. Konu neredeyse Tesla üzerine, yani filmin ikinci bölümünde geçen olduların tamamı Tesla sayesinde oluyor. Duyurulur!!!
F

@filmdahi

9 yıl önce

10 / 10

Siz numarayı görmek değil kandırılmak istiyorsunuz.

@fyrat

10 yıl önce

9 / 10

Yani tamam kitaptan uyarlama olabilir ancak Nolan kardeşlerin nasıl bir beyni var, neler düşünüyorlar, rüyalarında ne görüyorlar, neler düşlüyorlar, nasıl bir zekaları var ki bu kadar mükemmel yapımları ortaya çıkarıyorlar bunu hiçbir zaman anlayamayacağım sanırım. Tek kelimeyle bir şaheser, başyapıt, izlemeden önce hayatımda koca bir eksik varmış. Sadece sahne geçişleri çok karmaşıktı o da zaten filmi gizemli kılan taraflarından biriydi sanırım. 9/10
SPOILER

Prestij filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Prestij filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Prestij filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL