7.1

131 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.2 (2.626 OY)

KONUSU
Köydeki emeklilerin vergi iade zarflarını şehire götürme görevi Genç’e verilmiştir. Saf ve iyi niyetli Genç vasıta ararken kendisini, bir işin hemen sonrasında ücretini almak üzere buluşma noktasına giden ünlü bir kiralık katilin arabasında bulur.

Katil’i bu son iş için görevlendiren İşadamı’nın ö
... Devamı
Köydeki emeklilerin vergi iade zarflarını şehire götürme görevi Genç’e verilmiştir. Saf ve iyi niyetli Genç vasıta ararken kendisini, bir işin hemen sonrasında ücretini almak üzere buluşma noktasına giden ünlü bir kiralık katilin arabasında bulur.

Katil’i bu son iş için görevlendiren İşadamı’nın ödemesini taşıyan Kurye buluşmaya gelmez ve Genç kendisini Katil ile İşadamı arasında çıkan büyük bir anlaşmazlığın içinde bulur. Kendisini ait olmadığı bu denklemden kurtarmasına karşın, kaçışı Genç’i daha da şüpheli bir konuma sokar. Genç, bir anda herkesin aradığı adam olmuş, kovalamaca başlamıştır. Bu arada babasının dağ evine tatile giden genç ve güzel televizyon muhabiri Kız da rastlantı sonucu olaylara karışır. Sonuçta İşadamı, Katil, Kurye, muhabir Kız, köylü Genç ve muhabir Kız’ın hiçbirşeyden haberi olmayan Baba’sı ile Kızkardeş’i, Baba’nın dağ evinde bir araya gelirler. Çok geçmeden dağ evinin sakin ortamının yerini gergin yüzleşmeler, komik yanlış anlamalar ve kovalamacalar alır.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@no_one

7 yıl önce

8 / 10

" Lock, Stock And Two Smoking Barrels" in yerli versiyonu desek yanlış olmaz galiba bu film için . Bayağı eğlenceli , dozunda mizah öğeleri barındıran ,absürd komedi türünün hakkını vermiş bir film . Güzel bir öneriydi ,teşekkür ederim ve sizlere de izlemenizi tavsiye ederim .

"Bakın şimdi ,bu zayıf karakterli insanları maşa olarak kullanıp bu hukuk devletini kendi orman kanunlarına göre yönetmeye kalkan üç beş kendini bilmezin yaptığı bu iğrenç dalavereler birgün kendi suratlarında bir tokat gibi patlayacaktır ! Ve ben de bunun için elimden gelen , maddi-manevi herşeyi yapmaya hazırım ." sözünü söyleyen kişinin maşayı elinde tutuşu ( gerçek manada da eline yakıştığının söylenmesi ) galiba en güzel göndermeydi ülke durumunu özetleyen. Ve baba ,koruma ,kardeşlerin eve baskın öncesi bulundukları fikir beyanları da dinleme değer :))

İyi seyirler dilerim. 8/10

@alosmanabi

10 yıl önce

8.6 / 10

Türkiyede yapılmış en orijinal komedi filmlerindendir

filmin başrol oyuncusunun sürekli "sefertaslı adam" olarak anılması ve hiç konuşmaması,bilge dedenin şimdiye kadar gelmiş hiç bir bilge dedeye benzemeyip sonunda cozutması beni çok güldürdü

absürd komedi arayanlar için kesinlikle tavsiye edilir

@lowen

14 yıl önce

7.1 / 10

Kıyıda köşede kalmış gizli filmler vardır,'Hazine Sandığı' tabiri kullanılır..Bu filmde kesinlikle öyle bir film çok doğal ve çok eğlenceli..Selim Erdoğan tıpkı 'Boş Ev' filminde olduğu gibi konuşmadan filmi bitiren bir başrol oyuncusu profili canlandırmış ama konuşmadan çok şeyi anlatabilmeyi de başarmış..Haluk Bilginer için zaten söylenecek bir söz yok,ustalığını yine konuşturmuş..Temin edilmesi kolay olmayabilir amayanlış anlaşılmaların hatsafhada olduğu bu eğlenceli filmikesinlikle tavsiye ederim..

@ibrayim

14 yıl önce

8.1 / 10

filmin yapımcısı kaan kural :D
Y

@yns_mr

16 yıl önce

tek kelimeyle harika
G

@geloraptor

16 yıl önce

Az bilinen ama çok güldüren bir Türk filmi.

@dukkimki

16 yıl önce

8 / 10

bagaaaaaaaaaaaaaaaaaj.... defalarca izleyip defalarca güldüğüm film.. çok iyi çok...
SPOILER

Fasulye filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Fasulye filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Fasulye filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL