7.6

106 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8 (3.708 OY)

KONUSU
2002 yılında ATV’de yayımlanan ve bir mahalledeki bir aileyi konu alan dizi. 2004 yılında Show TV’ye geçmiş ve aynı yılda bitmiştir. Dizinin başrollerinde Savaş Dinçel (Nusret Baba), Ahmet Yenilmez (Celal), Cem Kılıç (Korkut) ve senarist ve Heredot Cevdet rolünde ise Hasan Kaçan vardır.

Orta direk
... Devamı
2002 yılında ATV’de yayımlanan ve bir mahalledeki bir aileyi konu alan dizi. 2004 yılında Show TV’ye geçmiş ve aynı yılda bitmiştir. Dizinin başrollerinde Savaş Dinçel (Nusret Baba), Ahmet Yenilmez (Celal), Cem Kılıç (Korkut) ve senarist ve Heredot Cevdet rolünde ise Hasan Kaçan vardır.

Orta direk Türk aile yapısını örneklemede başarılı bir örnek olarak Türk halkı tarafından benimsenmiştir. Özellikle, Türk dilinin kullanımındaki özen ve unutulmaya yüz tutmuş deyim ve atasözlerinin bol bol kullanılması ile dikkat çekmiştir.
Savaş Dinçel

Nusret Som...

Sermin Hürmeriç

Ayhan Somuncu

Mehtap Bayri

Mehpare So...

Arzu Oş

Sonnur Som...

Melike Güner

Sonay Somuncu

Ekin Türkmen

Songül Som...

Esin Civangil

Jale Somuncu

Peker Açıkalın

Ali Cengiz...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
İlk sezondan sonra bitseydi bu kadar kötü ayrıntıya takılmazdım ama gerçekten aile sıcaklığının yanında bir sürü saçma sapan olaylar, diyaloglar vs. Zaten bir dizide bu kadar boş karakter olması (Kirli, Celal, Ruhi...) çok fazla ya. Cengiz de boş bir karakter ama en azından kelime esprileri sayesinde izletiyor. Her şeye rağmen dostluklar güzel.

İlk 30 - 40 bölümü genelde atlamadan izledim. 60 - 70 arası sadece 10 dakikalık özetler... Daha fazlasına katlanabilene helal olsun. Sonra da direkt son bölüme atladım. Onu bile atlayarak izledim.

Şimdiki diziler 2 saatten fazla ve şimdiye uyarlarsak 53 bölümde bitirmişler. Demek ki şu an olsa bu dizi için 2 saatten maksimum 30 bölüm kâfi. Ooy oy hayal ettiğim gibi değildi. Bu yüzden destan yazasım var. Neyse bu gözler neler gördü. İlk bilmem kaç bölümün hatırına burada kesiyorum.
K

@kitapkafa

8 yıl önce

10 / 10

En sevdiğim Türk dizilerinden biriydi lakin izlediğim dönemlerde baya küçük olmamdan dolayı verdiği mesajları tam olarak kavrayamasamda dizinin verdiği sıcaklığı hala hissederim. Şimdi tekrardan izlemeye başladım çıkarımları, Türk aile tipinin yansıtılması ve Heredot Cevdet tiplemesiyle tiyotromuzda var olan oluşumların seyirciye aktarılması bakımından çok başarılı bir dizi şüphesiz...
B

@bb_king

11 yıl önce

8.5 / 10

kirlinin sevgililer gününde kendine kuzu alması ve cevirmesi sokakta yaşayan adamın hazine hikayesi ve siz bu dünya ehliyseniz ben değilim sözü hayatıma anlam katmıştır :D

@lowen

13 yıl önce

7.7 / 10

Dizilere yorum yazarken farkettim ki,hep aile sıcaklığını yansıtan filmlere yorum yapma gereği duyuyorum,yine bu dizide içinde çarpık ilişkilerin bulunmadığı,aksine içinde topluma eğitici mesajlar barından sımsıcak bir diziydi..Kadir Çöpdemir dizide en çok güldüğüm isimdi..

@raphalleon

14 yıl önce

7.9 / 10

Heredot'un olduğu sahneleri çok severdim. Çok didaktikti..

@paradigma

15 yıl önce

8 / 10

Kirli karakteri gibisi zor bulunur.

- Oyy oyy oy. Şişe takayım ben onu!
SPOILER

Ekmek Teknesi dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ekmek Teknesi dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ekmek Teknesi dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL