7.3

159 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.9 (97.781 OY)

KONUSU
Eski bir mahkum olan Johnny Clay, beş yılını Alcatraz’da hapishanede geçirmiştir. Sevgilisi Fay ile evlenip düzenli bir hayata geçmeden önce son bir soygun yapmayı kafasına koyan Clay, bir yarış sırasında, odalardan birinde bulunan iki milyon dolarlık parayı çalmayı planlamaktadır. Bunun için bir ek ... Devamı
Eski bir mahkum olan Johnny Clay, beş yılını Alcatraz’da hapishanede geçirmiştir. Sevgilisi Fay ile evlenip düzenli bir hayata geçmeden önce son bir soygun yapmayı kafasına koyan Clay, bir yarış sırasında, odalardan birinde bulunan iki milyon dolarlık parayı çalmayı planlamaktadır. Bunun için bir ekip oluşturan Clay; bir polis, gözlemci, keskin nişancı ve güreşçiden oluşan çetesiyle birlikte hazırladıkları kusursuz soygun planını gerçekleştirmeye çalışacak, ancak türlü talihsizliklerle karşılaşmaktan kurtulamayacaktır.

Sinema dehalarından Stanley Kubrick’in üne kavuşmasını sağlayan bu filmi, Lionel White’ın Clean Break adlı romanından uyarlandı.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@bnbnbnbnbn

3 yıl önce

film noir ve kubrick’in muhteşem kesişim kümesi.
A

@asimgunaydin

4 yıl önce

Kubrick ismi olmasaydı ilgimi çeker miydi bilemem bu film.Yönetmenin ismine binaen izledim.İyi kurgulanmış bir film olmasına rağmen sıradan bir suç filmi demek lazım.Yarış sahneleri çok kısa tutulmasına rağmen o zamanki şartlara göre oldukça iyi çekilmiş .Oyunculuklar ise vasat hatta kötü.Bir sinema oyuncusu gibi değil abartılı bir teatral atmosferi oynuyorlarmış gibi hissettim.Filmin hızı ve temposu, dediğim gibi kurgusu iyiydi.Vakit kaybı diyeceğim bir film idi.

@cemal_erdem

11 yıl önce

7.2 / 10

Kubrick'in fazla izlenmeyen filmi sanırım. İyi bir kara fim örneği. Özellikle kurgusal ve soyguna katılanların farklı motivasyonlarına dokunan senaryosu açısından gayet sevdim. Finali ise filmin geri kalan detayları da düşünüldüğünde yavan kalıyor gibi. Tabii bu yavanlığın alışık olmadığım bir final seyretmemden de kaynaklandığını düşünüyorum. Neticede yönetmenin ismini öğrenmeden seyredenler için Kubrick'i duyduklarında şaşkınlık yaratabilecek, Kubrick'i gördükten sonra tekrar izlendiğinde ise yönetmenin geleceğine dair ufak tefek ipuçları yakalanabilecek çok karakterli izlenilebilir bir yapım. Özellikle at yarışı çekimleri gayet iyi...
P

@pierro_7

13 yıl önce

Pek sevmediğim Kubrickden inanılmaz bir kara film..

"White Heat"ten sonra izlediğim en iyi Kara film oldu..Final inanılmazdı..

Klişelere geçit vermeyen olağanüstü bir soygun filmi..Kubrickin gücünü bu filmde anladım..

@geppetto

14 yıl önce

8.6 / 10

Filmi tekrar izlediğinizde senaryo oyunculuk hikaye hiçbir şeye dikkat etmeyin detaylara yoğunlaşın neden bu sahne böyle diye düşünün. Kubrick'in ne kadar da piskopat detaycı yönetmen olduğunu anlayacaksınız ağzınız açık kalacak.

@yorgun_nihilist

15 yıl önce

8 / 10

hithock tarzı bir film olmuş.kısa,öz,sürükleyici ve tadında bir film.sonu ise tam bir düş kırıklığı.
SPOILER

Son Darbe filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Son Darbe filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Son Darbe filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL