6.5

226 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.8 (257.242 OY)

KONUSU
"Sessizliği bozun..." sloganıyla ürkütücü içeriğini açığa vuran Hannibal, Thomas Harris’in aynı adlı romanından sinemaya uyarlandı. Kuzuların Sessizliği’nin (hem filmin, hem de romanın) devamı niteliğindeki yapımda, uzun bir aradan sonra Amerika’ya dönen cani Hannibal Lecter’in FBI ajanı Clarice Sta ... Devamı
"Sessizliği bozun..." sloganıyla ürkütücü içeriğini açığa vuran Hannibal, Thomas Harris’in aynı adlı romanından sinemaya uyarlandı. Kuzuların Sessizliği’nin (hem filmin, hem de romanın) devamı niteliğindeki yapımda, uzun bir aradan sonra Amerika’ya dönen cani Hannibal Lecter’in FBI ajanı Clarice Starling’i bulma çabası konu ediliyor.

Floransa’da gizleniyor olan Lecter, Amerika’da kendisiyle hesaplaşmak isteyen diğer bir suçlunun, değer verdiği yegane insan olan Starling’e zarar vermesinden kokmaktadır. İki caninin karmaşık planları arasında kalan ajan Starling, en zorlu mücadeleyi kendini korumak için verecektir...
Anthony Hopkins

Dr. Hannib...

Julianne Moore

Clarice M....

Francesca Neri

Allegra Pazzi

Gary Oldman

Mason Verger

Ray Liotta

Paul Krendler

Frankie Faison

Barney Mat...

Giancarlo Giannini

Insp. Rena...

Zeljko Ivanek

Dr. Cordel...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@iamgzde

2 yıl önce

Hannibal mı Kuzuların Sessizliği mi derseniz elbette ikincisini seçerim ama yine de yapımına emek verilen bir gerilim.

@ilkaygunel

2 yıl önce

5 / 10

Kuzuların Sessizliği filmine göre maalesef çok sönük kalan bir filmdi Hannibal. Anthony Hopkins ve Julianne Moore olması filmi izlemek için bir sebep olabilir ancak kesinlikle Kuzuların Sessizliği gibi bir film beklenilmemli, beklenti alçak tutulmalı izlerken. Bir de Clarice Starling rolü için keşke Jodie Foster ile devam edilseymiş, sonraki oyuncu ne kadar iyi de olsa karakteri başlatan oyuncu olmayınca hep bir şeyler eksik kalıyor.

@rohrshack

3 yıl önce

7.7 / 10

Kuzuların Sessizliği'nden sonra bir doz daha Dr. Hannibal Lecter almak ister miydiniz? İsterseniz buyrun çekinmeyin, ilki kadar olmasa da harika bir Hannibal Lecter filmi daha bizi bekliyor. Oyunculuklar, kurgu ve senaryo harikaydı. Bu filmde en sevdiğim nokta, Anthony Hopkins'in daha fazla ön planda olmasıydı. Aristokrat katilimiz yine iş başında.

@luis_bunuel23

3 yıl önce

7.5 / 10

ilk filme göre sönük kalsada antony hopkins hatrına izlenir puanım 10/7

@meyziyade

7 yıl önce

kuzuların sessizliğinin yanından yöresinden geçemeyecek bir devam filmi, starling için julianne moore olmamış, anthony hopkins ve julianne moore hayranlığı hatrına dahi izlenmeye değmez.
L

@lactamaeonia

8 yıl önce

5 / 10

Jodie Foster'dan sonra Julianne Moore? Gerçekten?

Peki çekim boyunca Scott gerçekten de Moore'un performansının nasıl uzak ve soğuk kaçtığını fark etmemiş mi? Ah ama tabi bunu sormak için biraz geç olabilir zira on iki yıl geçmiş üzerinden, değil mi? Anthony Hopkins'e ise söyleyecek hiçbir şey bulamıyorum zira kendisi ilk filme nazaran daha çok görünerek bizleri mutlu ettiği gibi, Cannibal yanını da gözlerimizin önüne sunmuş oluyor.

Hannibal'ın bütün cinayetleri, tek kelimeyle nefisti. O İtalyan ajan, kendisini takip eden adamlar ki beyin ziyafetinden bahsedemiyorum bile! Atlı karıncadan eğilip Clarice'e dokunduğu sahne veya kelepçe mevzusu da ayrı hoş ayrıntılardı benim için.
SPOILER

Hannibal filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Hannibal filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Hannibal filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL