7.3

390 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.3 (345.022 OY)

KONUSU
3. dünya savaşının yaralarını zor da olsa sarmayı bilmiş yakın geleceğin dünyasındayız. Savaşın travmasını üzerinden atamamış olan hakim totaliter sistem, barışı korumak adına insanların duygularını baskı altına almaktadır. Sanatsal nesneler bulundurmak ve güzel sanatlarla iştigal etmek yasaktır. Du ... Devamı
3. dünya savaşının yaralarını zor da olsa sarmayı bilmiş yakın geleceğin dünyasındayız. Savaşın travmasını üzerinden atamamış olan hakim totaliter sistem, barışı korumak adına insanların duygularını baskı altına almaktadır. Sanatsal nesneler bulundurmak ve güzel sanatlarla iştigal etmek yasaktır. Duygu ve heyecan uyandıracak şeylerle ilgilenmek, ölüm cezasına bile yol açabilmektedir. Üst düzey bir güvenlik ajanı olan John Preston, kurallara karşı duranları bulup yok etmekle görevlendirilmiştir. Kullananlarda sisteme uygun bir ruh hali yaratan Prozium’u içmekten vazgeçtiğinde, sistemin en büyük silahlarından biri olan ajan eski kimliğinden uzaklaşmaya başlayacaktır...

Biçimsel olarak Matrix’e, öyküsü ile de Fahrenheit 451’e benzetilen film, karşı ütopik bilim kurgu filmlerinin şimdilik en son örneği. Filmleri önceki klasik yapımlarla karşılaştırmayı, ve özgün olanın altında buzağı aramayı çok seven eleştirmenlerin ve sinemaseverlerin filmi karalama çalışmalarına rağmen, yeni keşiflerde bulunmaya açık olanları ödüllendiren bir yapım.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@queenlightx

1 yıl önce

9.6 / 10

Bizim uygarlığımızın ulaştığı aşamada düşüncenin mutlak varlığını sürdürdüğü tek alan sanattır.
İnsan ancak sanata yönelerek arzularını doyuma ulaştırmaya benzeyen bir duyguyu hissedebilir. -Freud

@denizdibicini

3 yıl önce

10 / 10

Keats’ın Aedh Wishes for the Cloths of Heaven şiiri için izlemeye başladım.İyi ki de izlemişim diyorum.Fahrenheit 451 ve 1984 ortaya karışık filmi. Nasıl çekildiğini boşverin sırf konusu için bile izlenir.

@arem

7 yıl önce

6.9 / 10

film mükemmel bir fikirin nasıl katledileceğine dair bir kanıttır gözümde. fikri mükemmel bir metal olarak düşünecek olursak, kılıcı kınına bile girmeye utanacak kadar katledilmiş seviyedir. Oysa bir hattori hanzo görse o metal, christian bale yeteneklerini daha güzel kullanabilirdi.
A

@anonim

8 yıl önce

7.7 / 10

G.Orwell'ın 1984 kitabını akla getiren film.

@faj

8 yıl önce

alayına isyan filmleri furyasına eklemlenen filmlerden biri. belki farklı bir önermesi yok ama yine de kendini seyrettirmesini biliyor...

@atalante

10 yıl önce

9.5 / 10

Elbette benim listemde Azınlık Raporundan sonra gelecek . . uzun zamandır bu tarz filmler içinde beni memnun eden bir film . benim için yeterince iyiydi
D

@duyguer

10 yıl önce

aksiyonuyla konusuyla beni oldukça etkilemiş bizim için nefes almak kadar kolay olan hislerimizin yokluğunu başarılı bi şekilde göstermiş tekrar tekrar izlenesi film :)
F

@ferforje

11 yıl önce

distopya nedir ? sorusunun cevabı.

@longestday

11 yıl önce

2000'li yılların en iyi distopya filmi, konu harika. bu senaryo ve bu bütçenin christopher nolan'ın elinde oldugunu düşünürsek yıllarca akıldan cıkmayan bir film yaratılabilirdi, bu haliyle bile cok iyi.

@rinustalarin

11 yıl önce

8 / 10

Harika bir Distopya, abartı ancak fazlasıyla doyurucu aksiyon, ona eşlik eden abartıdan uzak yerinde müzikler, başarılı oyunculuk, 5 yıldız atmosfer.

Ultraviolet ile bunu çeken yönetmenin aynı kişi olduğuna inanmak çok güç. Bu elbette Equilibrium'u kült film yapmaz, ancak özgün ve başarılı yapar.

Fikir güzel, aksiyon güzel, oyunculuk güzel, tahmin edilebilir ancak yeterli bir final.... İzlenmemesi için hiç bir neden yok.

Saygılar.

@nerepla

11 yıl önce

7.8 / 10

aksiyon sahneleri müthiş.

konusu ilgi çekici ve biraz ideolojik

harika bir film olmasada sıkılmadanoturulup izlenir
Z

@zifir

12 yıl önce

filmin esasını oluşturen problem bence gayet zekice. Duyguların ve sanar eserlerinin insan hayatındaki yeri sorgulanmaya çalışılıyor filmde. Fakat dövüş sahesi çekmekten silah tekniği göstermekten bu sorgulamalara pek vakit kalmıyor her şey gayet yüzeysel geçiliyor. Aslında bu mevzuyla ilgili daha derin daha karanlık daha az matrix özentiliği içeren bir film yazılabilir mi yazılır. peki bu film 5 yıldz alır .......... başının alır.

Klişe hollywood filmlerinin güzel konulu olanı kısacası. İzlemeye değer fakat böyle bi fikrin bu kadar basitce harcanması adama kafayı yedirir

@sevalk

12 yıl önce

6.5 / 10

Çok iyi bi konusu var filmin ancak filmde aksiyon sahneleri üzerine fazla düşüldüğü bu konunun aynı derecede iyi işlendiğini düşünmüyorum. Christian Bale içinse diyecek bir şey yok, adam tüm rollerde çok iyi oynuyor.

@vfv

12 yıl önce

8.1 / 10

İNSANLARIN DUYGUSUZLAŞTIRILDIGI BİR DÜNYA... Hem teknik açıdan hem görsel malzeme açısından hemde senaryo olarak alıntı veya farklı biryerlerden esinlenmiş bir film. Eleştirmenlerin bu film hakkındaki düşünceleri olumsuzdu genel olarak. Ama filmin mükemmel oldugunu da kabul etmek gerek. Film Gişede büyük bir zarar kaybı yaşamıştır. Nedeni bilinmez belki eleştirmenlerin yerden yere vurmasından dolayı belkide bir ülke yönetme şeklini eleştirdiği içindir. Zaten filmdeki insanlar İçi boşaltılmış, düşünmeyen birer köle durumundalar. İnsanların hissedemediği gülmediği, ağlamadıgı ve hissedenlerin ise infaz edildiği bir karanlık ülke yaratılmış.Ben filmin birçok sahnesinin duygusal ve pskolojik açıdan etkileyici oldugunu düşünüyorum. Direnişin başkahramanı Preston'un şans eseri bir gün ilacını düşürmesi ve bundan dolayı hissetmeye başlamasıyla Totaliter düzene başkaldırışını anlatmakla yetinmiyor film. İnsanların duygusuzlaştırıldığı bir dünya
... Devamı
İNSANLARIN DUYGUSUZLAŞTIRILDIGI BİR DÜNYA... Hem teknik açıdan hem görsel malzeme açısından hemde senaryo olarak alıntı veya farklı biryerlerden esinlenmiş bir film. Eleştirmenlerin bu film hakkındaki düşünceleri olumsuzdu genel olarak. Ama filmin mükemmel oldugunu da kabul etmek gerek. Film Gişede büyük bir zarar kaybı yaşamıştır. Nedeni bilinmez belki eleştirmenlerin yerden yere vurmasından dolayı belkide bir ülke yönetme şeklini eleştirdiği içindir. Zaten filmdeki insanlar İçi boşaltılmış, düşünmeyen birer köle durumundalar. İnsanların hissedemediği gülmediği, ağlamadıgı ve hissedenlerin ise infaz edildiği bir karanlık ülke yaratılmış.Ben filmin birçok sahnesinin duygusal ve pskolojik açıdan etkileyici oldugunu düşünüyorum. Direnişin başkahramanı Preston'un şans eseri bir gün ilacını düşürmesi ve bundan dolayı hissetmeye başlamasıyla Totaliter düzene başkaldırışını anlatmakla yetinmiyor film. İnsanların duygusuzlaştırıldığı bir dünya. Sanki bizlerde bu yolda ilerliyoruz. Şiddetle tavsiye 10/ 8.0

@thegmnk

12 yıl önce

9 / 10

Birçok kitabın/filmin harmanlanması sonucunda(Fahrenheit 451, 1884 hikaye, aksiyon sahneleri olarak da Matrix) şahane bir film çıkmış ortaya. Gördüğüm en iyi müzik/sahne uyumlarından birine sahip. Felsefesi klişe sayılabilecek olmasına rağmen iyi sunmuş ancak hikayesini de daha derinleştirebilirdi. Aynı zamanda 107 dakika bu filme çok kısa olmuş, rahat 2,5 saat çekilirmiş. Kısaca, potansiyelini kullansa 10'luk olurmuş.
SPOILER

İsyan filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

İsyan filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

İsyan filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL