Amerikan Pastası

(1999)

American Pie

Film 1 Saat 35 Dk. Komedi ABD 5 Kasım 1999

5.7

260 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7 (359.966 OY)

KONUSU
Kızlara nasıl yaklaşacaklarını bilmeyen 4 delikanlı, bu konularda daha tecrübeli dört genç kız ve pasta alır. Yılın en komik filmlerinden biri olmaya aday olan film aynı zamanda pastayı seks aracı olarak da kullanan ilk film. Film ABD'de 17 yaş sınırı getirilmiş. Bir gençlik komedisi olan filmin şid ... Devamı
Kızlara nasıl yaklaşacaklarını bilmeyen 4 delikanlı, bu konularda daha tecrübeli dört genç kız ve pasta alır. Yılın en komik filmlerinden biri olmaya aday olan film aynı zamanda pastayı seks aracı olarak da kullanan ilk film. Film ABD'de 17 yaş sınırı getirilmiş. Bir gençlik komedisi olan filmin şiddet filmleri ile aynı kategoriye konması akıllara şu soruyu getiriyor: ABD'de hala cinsellik, şiddetten daha mı sakıncalı sayılıyor.
Jason Biggs

Jim Levens...

Chris Klein

Chris 'Oz'...

Thomas Ian Nicholas

Kevin Meyers

Alyson Hannigan

Michelle F...

Tara Reid

Victoria '...

Seann William Scott

Steve Stifler

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
D

@dwayde

7 yıl önce

7.5 / 10

Bir efsanenin başlangıcı. Sırf bu bile puanını artırıyor, yani ilk oluşu ve bu kadar güzel bir temel kurması.

Amerikan pastası hep cinsellik üzerinden geyikler döndürür ama boş cinselliğe yer vermemesi hep gözden kaçar. Filmin sonunda elbet birileri birileriyle sevişir ancak Stiffler'ı saymazsak hepsinin oldukça iyi bir hikayesi vardır.

@osmancavlak

7 yıl önce

9.5 / 10

En sevdiğim Amerikan Pastası adı altında yayınlanan film. Film ile esprileri, konusunu bir kenara bıraktım, filmin yayınlandığı tarihte benim de aynı çağlarda olmam arasında subjektif bir bağ kuruyorum ve bu filmi bu yüzden çok seviyorum. Gerek müzikleri, yeni yaygınlaşan internet, dönemin kıyafetleri, arkadaşlık ilişkileri... Bu filmde bana eskiyi hatırlatan çok şey var. Üstelik gayet komiktir ve çekilmiş en iyi gençlik komedisidir.

@stiff

7 yıl önce

9 / 10

Entel abiler/ablalar bu film hakkında hep olumsuz yazar ve düşünür ama American Pie net olarak kült bir filmdir. Bugüne kadar en çok taklidi yapılmaya çalışılan türün en öncü filmidir. Pek çok gencin filmle ilgili bir anısı vardır. Kullanıcı adımdan da anlaşılacağı üzere, elbette ki benim için American Pie'ı bu kadar mükemmel kılan Seann William Scott'ı ve Stifler karakterini sinemaya kazandırmasıdır. Bu tür filmleri sevmeyenlere de elbette ki saygım sonsuz. Ben her izlediğimde güler ve keyif alırım.

@ekopyen

8 yıl önce

Biraz geç oldu ama sonunda izlemiş olduğum bir film. Filme puan vermeyeceğim, ama beğendim filmi ve güldüm, eğlendim; erotik sahnelerinden de haz aldım. Nadia

@darkscream

8 yıl önce

7.8 / 10

24 yaşındayım bu film çıktığı dönemde kız-erkek filmi sevmeyen '1' kişi bile görmedim. Bu sitenin defosu da bu sanırım yahu nedir bu komedi filmleri ile alıp veremediğiniz anlamadım gitti. Bu siteye üye olan çoğunluk şu an 40 yaş üzeri herhalde ki şu film bile 5.9'da kalmış. kabak gibi 7.8 verdim hemide 'ısparta gabağından'. Sahi Ispartalılara neden kabakçı derler bilir misiniz?

@lowen

9 yıl önce

6.7 / 10

Serinin bana göre en iyilerinden,ya da ilk filmler her zaman bize daha iyi geliyor bundan dolayı da olabilir ama bu filmin kesinlikle güldürme garantisi var..
SPOILER

Amerikan Pastası filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Amerikan Pastası filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Amerikan Pastası filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL