Yaramaz Harry

(1997)

Deconstructing Harry

Film 1 Saat 36 Dk. Komedi ABD 8 Mayıs 1998

7.4

80 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.3 (44.988 OY)

KONUSU
Woody Allen’ın bu filminde konu, New York’lu bir yazarın yaratıcılık ve erotizm dolu yaşamıdır. Harry Block orta yaşlı fakat asla büyümeyen bir yazardır. Yayıncısından bir sonraki kitabının avansını almış ve harcamıştır. Fakat kitaba başlamak için kesinlikle bir ilham duymamaktadır. Üç tane eski kar ... Devamı
Woody Allen’ın bu filminde konu, New York’lu bir yazarın yaratıcılık ve erotizm dolu yaşamıdır. Harry Block orta yaşlı fakat asla büyümeyen bir yazardır. Yayıncısından bir sonraki kitabının avansını almış ve harcamıştır. Fakat kitaba başlamak için kesinlikle bir ilham duymamaktadır. Üç tane eski karısı ve sayısız sevgilileri olan harry umutsuz bir seks delisi olduğunu düşünür. Bir ödül almak üzere şehir dışına çıkması gereken Harry yolculukta kendine eşlik edecek birisine ihtiyaç duyar fakat bulmakta çok zorluk çeker. Bu arama eski karıları, sevgilileri, çocukları ve arkadaşları ile yüzleşmekle sonuçlanır.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
Z

@zeytinekmek

6 yıl önce

Odak kaybı, cehennemin katları ve terapist eş gibi detayların Woody Allen'in entelektüelsayıklamalarını somutlaştırdığı film. İzlerken çok eğlendim.

@rashomon

9 yıl önce

7.5 / 10

Eğlenceli film.Woody allen sinemasını severim.Fakat bazı filmlerinde bir yerden sonra yada bazı sahnelerde bir sıkılma ve sağa sola bakma ihtiyacı hissediyorsunuz.Bunuda Aşırı diyaloglara ve gevezeliğine bağlayabiliriz.Narsist olabilir mi bilemiyorum ihtimal dahilinde.Bunu nerden çıkardın demeyin kamera neredeyse adamın acaba iki ağzı olabilirmi diye arkasından çekim yapma ihtimalinden.) Sosyalojik tespitler,eleştirel göndermeleri güzeldi.Odaklanma sorunu yaşıyoruz dünyaya,insanlara ve yaşamımıza karşı kendi bunalımımızı yaratıyoruz yaşam güzeldir.!! Sosyal mesaj..Çok flu'sun azizim.) Film de paul giamatti'nin olmasıda manidardır.)

@mskfilm

9 yıl önce

mel'in odak kaybı sorunu yaşaması müthişti.. çok zeki bir adam göndermeleri bunun delili.. cehennemin katları da oldukça ironikti..

@tralfamadoryan

11 yıl önce

film çok güzeldi. fakat bir şey öğrenmek istiyorum, çok fazla ve basit jump cut vardı. woody allen'ın daha önce yaptığına tanık olmamıştım. çok sırıtıyordu bunlar. acaba bendeki rip'ten dolayı mı böyle, yoksa filmin orijinali mi budur bilen var mıdır?
SPOILER

Yaramaz Harry filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yaramaz Harry filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yaramaz Harry filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL