6.9

15 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.5 (17.363 OY)

KONUSU
Yıl 2046, İnsan medeniyeti dördüncü küresel savaşın ardından tam bir kaosa sürüklenir. Artık, iki ayrı toplum vardır. Yer yüzündekiler ve yer altındakiler. Yer üstündeki çorak topraklarda insanlar etleri için birbirlerini avlarlarken yer altında kalan sınırlı sayıda insan, mutlak kontrol ve otorite ... Devamı
Yıl 2046, İnsan medeniyeti dördüncü küresel savaşın ardından tam bir kaosa sürüklenir. Artık, iki ayrı toplum vardır. Yer yüzündekiler ve yer altındakiler. Yer üstündeki çorak topraklarda insanlar etleri için birbirlerini avlarlarken yer altında kalan sınırlı sayıda insan, mutlak kontrol ve otorite üzerinde yükselen, yapmacık bir uygarlık kurmuşlardır. Ellison bize, distopyanın iki boyutunu da sunar. Mutlak kaos ve mutlak irade.

Toy bir delikanlı olan "Nick" ve onun biricik dostu "köpek", yeryüzü cehenneminde hayatta kalmaya çabalarlarken eşsiz bir beceri geliştirmişlerdir, "telepati". Günün birinde Nick’in bir "kadın"la karşılaşması ile ikili arasındaki dostluk büyük bir sınava tabi olur. Zira, Nick daha önce hiç "kadın" görmemiştir.

Çok geçmeden, kadının yer altı uygarlığı ile bağlantısı olduğunu anlayan ikili, aslında damızlık olarak kullanılmak üzere olduklarını fark ederler. Şimdi, Nick; özgürlüğü ve refah arasında seçim yapmalıdır.

Finali ile,insanı şoka sokan bir klasik. Harlan Ellison’un ödüllü romanından beyazperdeye yapılan ikinci uyarlama. Kıyamet-sonrası sinemasından haz edenler kaçırmamalı.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@zardozz

7 yıl önce

7.5 / 10

Yalnızca final sahnesiyle bile kült statüsüne erişebilir bir film.

Ayrıca kahramanımızın köpeğiyle olan telepatik ilişkisini, şahsen ben şizofrenik bir durum olarak izlemeyi tercih ettim nedense :/

Kıyamet sonrası tutkunlarına keyifli zaman geçirtecektir.

@strangelove

8 yıl önce

7 / 10

tam fallout oyununu sevenlerin seveceği tarzda bir film. oyunu yapanlar büyük ihtimalle bu filmden etkilenmişlerdir çünkü çöl ortamı, wasteland havası, yeraltı şehri falan oyunla bire bir örtüşüyor neredeyse. filmin en güzel öğesi kuşkusuz köpek. seslendirmesi, diyalogları harika. filmin başrol oyuncusu desek yalan olmaz. filmin sonunun şahane olduğunu da eklemeden geçemeyeceğim.
SPOILER

Çocuk ve Köpeği filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Çocuk ve Köpeği filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Çocuk ve Köpeği filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL