8.1

1,185 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.9 (1.766.817 OY)

KONUSU
Gangsterler camiasına içerden, unutulmaz bir bakış. Quentin Tarantino her ne kadar önceki filmi Rezervuar Köpekleri ile çok övgü aldıysa da, kitlelerle asıl tanıştığı filmdir. Ödül avcısı Butch Coolidge şeytanla yaptığı bir anlaşmada ödemeyi durdurmaya karar verir. Honey Bunny ve Pumpkin, hayatların ... Devamı
Gangsterler camiasına içerden, unutulmaz bir bakış. Quentin Tarantino her ne kadar önceki filmi Rezervuar Köpekleri ile çok övgü aldıysa da, kitlelerle asıl tanıştığı filmdir. Ödül avcısı Butch Coolidge şeytanla yaptığı bir anlaşmada ödemeyi durdurmaya karar verir. Honey Bunny ve Pumpkin, hayatlarına biraz hareket katmak isteyen genç ve birbirine aşık bir çift küçük soyguncudur. Öte yandan, iki kaşarlanmış gangster, Vincent Vega ve Jules, günlük işlerinden biri olarak, patronlarına ödemeyi geciktiren bir kaç sahetekar genci vurmaya giderler. Vincent patronun güzel ve genç karısına bebek bakıcılığı yapmakla da görevlendirilirken, ortağı suç yaşamına son vermeye karar verir. Cesur bir boksör ise para karşılığı hile yapmayı reddederek şehirden kaçar. Kader bu aykırı tipleri muhteşem bir şekilde bir araya getirecek, yollarını kesiştirecektir. Travolta, Bruce Willis, Harvey Keitel, Samuel L. Jackson, Uma Thurman ve sayısız ünlü oyuncu bu popüler kültür başyapıtında bir araya geliyorlar.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@henriette

2 ay önce

9 / 10

murat menteş romanları bir film olsaydı böyle bir havada olurdu.
M

@miybe

5 ay önce

Bence oldukça güzel bir filmdi. Olumsuz eleştirilerin sebebinin kronolojik sırayı anlamamak olduğunu düşünüyorum.
F

@fatiherol

6 ay önce

Etkileyici bir başlangıç, sonra klişe devam eder diyordum. Fakat sonra bambaşka bi tarz ve şaşkınlık. Oyunculuklar efso. Tarantinonun sinirlendiği sahnede kahkaha attım adam fena

@steed

8 ay önce

9 / 10

Sadece ilk 10 dakikasını bile bir çok Oscar almış filme değişirim, net!

@inevitable

1 yıl önce

7.5 / 10

Genel anlamda yavaş ilerlese de oyunculuklar filmden kopmanızı engelliyor. Adrenalin iğnesi sahnesindeki ortam muhteşemdi (o bağrışmalar, küfürler...) Ve filmi muhteşem bir şekilde bitiren Samuel Jackson soğukkanlılığı.
+İyi misin?
-Hayır, iyi olmaktan siklerce metre uzaklıktayım.

@warriorpoet

1 yıl önce

Adalete giden yol bencillerin cürümleri, kötü adamların despotluğu ile bezenmiştir. Merhamet ve iyi niyet adına karanlık vadide güçsüzlere çobanlık eden, kutsanmıştır. Çünkü, kardeşinin koruyucusu, kayıp çocukların kurtarıcısıdır o. Kardeşlerimi zehirlemek ve yok etmek
isteyenlerden, acımasızca intikam alacağım. Ve intikamımı üzerlerine saldığımda, benim Tanrı olduğumu anlayacaklar.
I

@ilkergulal

1 yıl önce

10 / 10

Tüm zamanların en başarılı filmlerinden biri.
Tarantino’nun imzasını Reservoir Dogs’dan sonra tamamen oturttuğunu kanıtladığı film. Oyuncu kadrosunda Samuel L. Jackson’ın filmde yeri gerçekten ayrı. 10/10’larımdan biri. Evet, bu filmin gerçekten mükemmel olduğuna inanıyorum.

@iamgzde

1 yıl önce

Oyunculuklar şahane, senaryo şahane, kurgu zaten pulp ve bir o kadar da güzel işlenmiş ki görselliğiyle, IMDB dahil her yerde ilk 10u hakeden bir başyapıt!
S

@subcomanmarcos

2 yıl önce

6 / 10

adrenalin iğnesi kullandıkları sahne; kişiyi öyle bir alıyor ki koltuğun dan sanki ordaymışsın hissi. tarantino klasikleri arasın da yer alır.
A

@atanamayanfular

2 yıl önce

8 / 10

tipik tarantino filmi. belli bir konu yok ancak farklı karakterlerin hikayelerini başarılı bir şekilde birleştiriyor ve sonunu merak ettiriyor. oyuncular muazzam oynamış. lakin bu filmin konusu ne sorusuna cevap vermekte ciddi ölçüde zorlanıyorum, bu da "tarantino effect" olsa gerek.

@luis-bunuel23

2 yıl önce

8.8 / 10

SİNEMANIN DAHİ ADAMI TARANTİNONUN BAŞYAPITINI KAÇIRMAYIN
A

@alexxxdelarge

2 yıl önce

kesinlikle tarantino’nun en kötü filml. imdb’den bu kadar yüksek puan almasının açıklaması olamaz
K

@karadenizli

3 yıl önce

Saçma, kurgusuz,anlamsız, sadistce şiddet içerikli bir film.Bu kadar üst sıralarda nasıl yer alıyor ve bu adamın filmleri ne ifade ediyor bir türlü anlam veremiyorum.Boşuna zaman kaybetmeyin.Film müziklerini dinleyin ve sadece fragmanı izleyin.Onlar güzel ama aldanmayın.
K

@karadenizli

3 yıl önce

Saçma, kurgusuz,anlamsız, sadistce şiddet içerikli bir film.Bu kadar üst sıralarda nasıl yer alıyor ve bu adamın filmleri ne ifade ediyor bir türlü anlam veremiyorum.Boşuna zaman kaybetmeyin.Film müziklerini dinleyin ve sadece fragmanı izleyin.Onlar güzel ama aldanmayın.

@cornelian

3 yıl önce

4 / 10

Yorumlara bakıyorum birde filme bakıyorum sonra dönüp birde imdb sıralamasına bakıyorum
SPOILER

Ucuz Roman filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ucuz Roman filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ucuz Roman filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL