8

1,005 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.9 (1.570.763 OY)

Vizyon Tarihi

14 Nisan 1995

Süre

2 Saat 34 Dk.

Ülke

ABD

KONUSU

Gangsterler camiasına içerden, unutulmaz bir bakış. Quentin Tarantino her ne kadar önceki filmi Rezervuar Köpekleri ile çok övgü aldıysa da, kitlelerle asıl tanıştığı filmdir. Ödül avcısı Butch Coolidge şeytanla yaptığı bir anlaşmada ödemeyi durdurmaya karar verir. Honey Bunny ve Pumpkin, hayatlarına biraz hareket katmak isteyen genç ve birbirine aşık bir çift küçük soyguncudur. Öte yandan, iki kaşarlanmış gangster, Vincent Vega ve Jules, günlük işlerinden biri olarak, patronlarına ödemeyi geciktiren bir kaç sahetekar genci vurmaya giderler. Vincent patronun güzel ve genç karısına bebek bakıcılığı yapmakla da görevlendirilirken, ortağı suç yaşamına son vermeye karar verir. Cesur bir boksör ise para karşılığı hile yapmayı reddederek şehirden kaçar. Kader bu aykırı tipleri muhteşem bir şekilde bir araya getirecek, yollarını kesiştirecektir. Travolta, Bruce Willis, Harvey Keitel, Samuel L. Jackson, Uma Thurman ve sayısız ünlü oyuncu bu popüler kültür başyapıtında bir araya geliyorlar.

Pulp Fiction Hadisesi

Tarantinonun imzasını taşıyan bu ikinci film, o güne kadar zar zor ayakta kalan, sesi soluğu fazla çıkmayan, münferit parlak örneklerden öteye gidemeyen Amerikan Bağımsız Sinemasının bir anda...
anathema

@anathema yazdı...

28.06.2010

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (59)

@manuks yazdı...

Per, 29 Kas 2018, 23:28 (2 hafta önce)

Oyunculuklar şahane, senaryo şahane, kurgu zaten pulp ve bir o kadar da güzel işlenmiş ki görselliğiyle, IMDB dahil her yerde ilk 10u hakeden bir başyapıt!

@subcomanmarcos yazdı...

Per, 14 Haz 2018, 23:48 (6 ay önce)

6 / 10

adrenalin iğnesi kullandıkları sahne; kişiyi öyle bir alıyor ki koltuğun dan sanki ordaymışsın hissi. tarantino klasikleri arasın da yer alır.
A

@atanamayanfular yazdı...

Per, 14 Haz 2018, 14:34 (6 ay önce)

8 / 10

tipik tarantino filmi. belli bir konu yok ancak farklı karakterlerin hikayelerini başarılı bir şekilde birleştiriyor ve sonunu merak ettiriyor. oyuncular muazzam oynamış. lakin bu filmin konusu ne sorusuna cevap vermekte ciddi ölçüde zorlanıyorum, bu da "tarantino effect" olsa gerek.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Ucuz Roman filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ucuz Roman filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ucuz Roman filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL