8.2

1,311 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.9 (2.196.457 OY)

KONUSU
Gangsterler camiasına içerden, unutulmaz bir bakış. Quentin Tarantino her ne kadar önceki filmi Rezervuar Köpekleri ile çok övgü aldıysa da, kitlelerle asıl tanıştığı filmdir. Ödül avcısı Butch Coolidge şeytanla yaptığı bir anlaşmada ödemeyi durdurmaya karar verir. Honey Bunny ve Pumpkin, hayatların ... Devamı
Gangsterler camiasına içerden, unutulmaz bir bakış. Quentin Tarantino her ne kadar önceki filmi Rezervuar Köpekleri ile çok övgü aldıysa da, kitlelerle asıl tanıştığı filmdir. Ödül avcısı Butch Coolidge şeytanla yaptığı bir anlaşmada ödemeyi durdurmaya karar verir. Honey Bunny ve Pumpkin, hayatlarına biraz hareket katmak isteyen genç ve birbirine aşık bir çift küçük soyguncudur. Öte yandan, iki kaşarlanmış gangster, Vincent Vega ve Jules, günlük işlerinden biri olarak, patronlarına ödemeyi geciktiren bir kaç sahetekar genci vurmaya giderler. Vincent patronun güzel ve genç karısına bebek bakıcılığı yapmakla da görevlendirilirken, ortağı suç yaşamına son vermeye karar verir. Cesur bir boksör ise para karşılığı hile yapmayı reddederek şehirden kaçar. Kader bu aykırı tipleri muhteşem bir şekilde bir araya getirecek, yollarını kesiştirecektir. Travolta, Bruce Willis, Harvey Keitel, Samuel L. Jackson, Uma Thurman ve sayısız ünlü oyuncu bu popüler kültür başyapıtında bir araya geliyorlar.
John Travolta

Vincent Vega

Samuel L. Jackson

Jules Winn...

Uma Thurman

Mia Wallace

Bruce Willis

Butch Cool...

Ving Rhames

Marsellus ...

Harvey Keitel

Winston "T...

Tim Roth

Ringo ("Pu...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@kbrcktlbs

11 ay önce

9.6 / 10

100 Tekrar izlensin o zaman 9.6/10
S

@siyahtuval

1 yıl önce

tam üç kere başlayıp yarım bıraktım 4. şansı da sanırım yok gibi.

@filmist

2 yıl önce

8 / 10

Hikayenin işlenişi ve aralarındaki bağlantıları anlatma yöntemi sanıyorum ki Tarantino’nun imzası gibi birşey olmuş.
Birbirleriyle o kadar alakasız insanların bir araya gelmesini konu alması ve bunu çok iyi bir şekilde sıkmadan yer yer hareketli yer yer durağan bir tempoda ayrıca merak uyandırarak yapması ve bunu efsane müziklerle ve oyunculuklarla süslenmesi itibariyle ortaya böyle kaliteli bir iş çıkmış.
G

@gwaihir0

3 yıl önce

10 / 10

Film harika ve aldığı puanı da hakediyor. Tarantino’nun en iyi filmidir ki zaten bunu sadece ben düşünmüyorum.

@fugacious

3 yıl önce

Mia: Sen de bundan nefret etmiyor musun?

Vincent Vega: Neyden nefret etmiyor muyum?

Mia: Rahatsız eden sessizlikten. Neden rahat etmek için saçma sapan konuşma gereksinimi duyarız?

Vincent Vega: Bilmem ama güzel soru.

Mia: Gerçekten özel birisiyle tanıştığımızı bildiğimizde ve bir dakikalığına s*kik çenemizi kapatıp rahatça sessizliği paylaştıktan sonra saçma sapan konuşuruz.
M

@mervenur94

3 yıl önce

6.5 / 10

Diyaloglar güzeldi.

@tiamath

3 yıl önce

9 / 10

Benim gözümde torontino’nun en iyi filmidir. Çünkü bu film, torontino’nun tarzıyla tamamen donanmış bir yapıdadır. Torontino, adeta hayata nasıl baktığını ve sinema dünyasında nasıl bir yer ettiğini daha iyi anlatabilmek için bu filmi çekmiş desem abartmış olmam. Baştaki dakikalık ayak masajı muhabbeti ile ayak fetişti olduğunu çok güzel yedirmekte bizlere. Uyuşturucu, mafya, gangster, ihanet, halkı ahlaksızlığa sürükleyen kesimlere karşı duruş gibi bir çok örnek içerisinde bulunuyor. Oyuncu kadrosu’nun da elbette filmin bu kadar taşınmasında etkisi var. Fakat uzun söhbetlerin içerisindeki tüm göndermeleri yakalayabiliyorsanız filmden keyif alamamanız imkansızdır.

- hadi dostum bu sadakatini göstermek için bir fırsat. İçkini iç ve iyi akşamlar dileyip evine git. Banyonda *****ini çek ve bu konuyu kapat gitsin.

@henriette

4 yıl önce

9 / 10

murat menteş romanları bir film olsaydı böyle bir havada olurdu.
M

@miybe

4 yıl önce

Bence oldukça güzel bir filmdi. Olumsuz eleştirilerin sebebinin kronolojik sırayı anlamamak olduğunu düşünüyorum.
F

@fatiherol

4 yıl önce

Etkileyici bir başlangıç, sonra klişe devam eder diyordum. Fakat sonra bambaşka bi tarz ve şaşkınlık. Oyunculuklar efso. Tarantinonun sinirlendiği sahnede kahkaha attım adam fena

@steed

4 yıl önce

9 / 10

Sadece ilk 10 dakikasını bile bir çok Oscar almış filme değişirim, net!

@hrarchon

5 yıl önce

Adalete giden yol bencillerin cürümleri, kötü adamların despotluğu ile bezenmiştir. Merhamet ve iyi niyet adına karanlık vadide güçsüzlere çobanlık eden, kutsanmıştır. Çünkü, kardeşinin koruyucusu, kayıp çocukların kurtarıcısıdır o. Kardeşlerimi zehirlemek ve yok etmek
isteyenlerden, acımasızca intikam alacağım. Ve intikamımı üzerlerine saldığımda, benim Tanrı olduğumu anlayacaklar.
I

@ilkergulal

5 yıl önce

10 / 10

Tüm zamanların en başarılı filmlerinden biri.
Tarantino’nun imzasını Reservoir Dogs’dan sonra tamamen oturttuğunu kanıtladığı film. Oyuncu kadrosunda Samuel L. Jackson’ın filmde yeri gerçekten ayrı. 10/10’larımdan biri. Evet, bu filmin gerçekten mükemmel olduğuna inanıyorum.

@iamgzde

5 yıl önce

Oyunculuklar şahane, senaryo şahane, kurgu zaten pulp ve bir o kadar da güzel işlenmiş ki görselliğiyle, IMDB dahil her yerde ilk 10u hakeden bir başyapıt!
S

@subcomanmarcos

6 yıl önce

6 / 10

adrenalin iğnesi kullandıkları sahne; kişiyi öyle bir alıyor ki koltuğun dan sanki ordaymışsın hissi. tarantino klasikleri arasın da yer alır.
SPOILER

Ucuz Roman filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ucuz Roman filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ucuz Roman filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL