6.6

196 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7 (298.149 OY)

KONUSU
Zengin ve yakışıklı işadamı Edward etrafındaki kadınlardan ve hayatının tekdüzeliğinden çok sıkıldığı bir anda New York caddelerinde güzel Vivian ile tanışır. Beraber geçirdikleri büyülü bir geceden sonra aralarında bir anlaşma yaparlar. Bir hafta boyunca sevgili olacaklar ama bu haftanın sonunda he ... Devamı
Zengin ve yakışıklı işadamı Edward etrafındaki kadınlardan ve hayatının tekdüzeliğinden çok sıkıldığı bir anda New York caddelerinde güzel Vivian ile tanışır. Beraber geçirdikleri büyülü bir geceden sonra aralarında bir anlaşma yaparlar. Bir hafta boyunca sevgili olacaklar ama bu haftanın sonunda herkes yoluna devam edecektir. Vivian geceleri tekrar yol kenarlarına, Edward da elit yaşamına...

En lüks otellerde kalıp, zengin kıyafetler ile bambaşka bir hafta geçiren Vivian gönlünü kaptırmaya başladığı anda Edward dan uzaklaşmaya karar verir. Zira hayat standartlarının farklılığının duyguların önüne geçeceğinden şüphesi yoktur. Fakat aşkın gücü onların bu rüya gibi bir haftalarını gerçek hayatla birleştirir. Ortada ne standart ne de bir fark kalır...

90’ lı yılların modern masalı Özel Bir Kadın, Julia Roberts ın kariyerindeki en önemli çıkış noktası olarak ona Altın Küre kazandırdı. Uzun yıllar unutulmayan şarkısı da Richard Gere ile canlandırdıkları aşkı bizlere hatırlatmaya devam etti.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@stiff

1 hafta önce

7.2 / 10

Üzerinden 31 yıl geçmiş. İzlerken duygulandım. 90’lar havasını gerçekten seviyorum. Bazı filmleri sırf bunun için izliyorum. Pretty Woman ise bundan çok daha fazlasını sunuyor. Dönemin yakışıklısı Richard Gere, Holywood’un en güzel kadınlarından olarak görülen genç Julia Roberts ve bu ikiliyle çekilmiş bir peri masalı. Bazı mesajları güzel. Satışçıların insanla değil, onların kredi kartıyla ilgilendiği gibi. Bir de insan ayak ölçüsünün dirseğinden bileğine kadar olduğu bilgisini hiç duymamıştım :) Sonu baştan belli filmlerden olsa da bunu 90’lar sıcaklığıyla anlatıyor. Garip bir hüzün ve tat bırakıyor.

@linquter

10 ay önce

7 / 10

Beklentimi düşük tutarak izlemiştim ve üzerinde bir filmle karşılaştım. Bir noktada tadı kaçacak saçmalanacak diye çok korkuyordum fakat gayet istikrarlı bir şekilde başarılı oyunculuklarla sonuna kadar taşınmış. Ayrıca bir filmin içinde kendi esprisini geliştirip kullanabilmesine bayılıyorum. Sevimli, eğlenceli, sıkmayan bir filmdi. Julia Roberts çok tatlı bu arada.
G

@gargamell

1 yıl önce

8 / 10

izlerken çok eglendim çok doğaldı karakterler. Filmi 29 yıl sonra izlemis olmam üzücü

@tiamath

2 yıl önce

7 / 10

Julia Roberts'ın artık yan rol oynamaktan çıkıp bireysel roller oynamaya başladığı dönemlerde çekilmiş olan pretty woman bir yanda mevcut rutin hayatından sıkılmış olan bir iş adamı ile hayat kadını olarak hayatını sürdürmeye çalışan deli dolu bir kadının ilginç bir şekilde yollarının kesişmesini işlemektedir.

Film bir noktadan insanların nasıl kategorize olduklarını ve paranın karakterlere nasıl etki ettiğini iyi işlemektedir. Özellikle alışveriş sahnelerinde bu doruk noktaya ulaşmaktadır. Lulia ve Richard'ın başarılı oyunculukları ile keyifli bir romantik komedi filmidir.

@fadik

2 yıl önce

7.5 / 10

Bu filmi izlerken neden ağladım hala çözemiyorum

@fermina

8 yıl önce

richard gere'in yaşlandıkça taş olduğunu gördüğümüz film. gençken yüzü gözü oturmamış resmen. bana "şarap gibi erkekler kategorisi" açtıran filmdir bu.

@alejandro06

9 yıl önce

7 / 10

Müziğini herkesin bildiği, vakit geçirmek için uygun bir film..
SPOILER

Özel Bir Kadın filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Özel Bir Kadın filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Özel Bir Kadın filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL