8.8

287 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.5 (284.806 OY)

KONUSU

Hiçbir işe yaramayan, mükemmel Gallagher Ailesiyle tanışın! Alkolik baba, altı yıl önce evi terketmiş bir anne, altı başı boş bırakılmış çocuk... En büyük kardeş Fiona ise aileyi bir arada tutmaya çalışmaktadır.

William H. Macy

Frank Gall...

Jeremy Allen White

Lip Gallagher

Ethan Cutkosky

Carl Galla...

Shanola Hampton

Veronica F...

Steve Howey

Kevin Ball

Emma Kenney

Debbie Gal...

Cameron Monaghan

Ian Gallagher

Emmy Rossum

Fiona Gall...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@kekinkukisi

2 yıl önce

10 / 10

en boktan günlerimde çok iyi geldi

@stiff

3 yıl önce

8.6 / 10

Günlük hayattan olayları izlemeyi seviyorum. "En sevdiğim" dizi diyebileceğim bir dizi oldu benim için. Marjinal yapısı başlarda zaman zaman zorlamıştı. Abartı gelmişti. İlk sezonlarda Frank’in kötü kokusu burnuma geliyordu. Ama zamanla Frank karakterinin daha da derinleştirilmesiyle en sevdiğim karakter haline geldi. Bu dizide çok sağlam gözüken bir aile bağı yok. Aksine, sorunlu gözüken bir aile yapısı var. Ancak sezonlar boyunca ailenin birbirinden kopmaması, koptuğunda bir şekilde tekrar bir araya gelmesiyle gerçekten "aile" hissiyatını çok temiz şekilde veriyor. Frank’in tespitleri, aforizmaları, kurnazlığı unutulmaz. Kimseyi sevmez gibi gözüken karakterin aşkı müthiş yansıtması şaşırtıcıydı benim için. Lip’in geldiği nokta zamanla biraz üzdü. Zekasını çok daha ön planda gösteren sezonlardan sonra ortalama bir zekayla hareket eden bir karaktere dönüştürdüler. Carl ve Debbie elimizde büyüdü. Carl başarılı bir karakter olurken, Debbi
... Devamı
Günlük hayattan olayları izlemeyi seviyorum. "En sevdiğim" dizi diyebileceğim bir dizi oldu benim için. Marjinal yapısı başlarda zaman zaman zorlamıştı. Abartı gelmişti. İlk sezonlarda Frank’in kötü kokusu burnuma geliyordu. Ama zamanla Frank karakterinin daha da derinleştirilmesiyle en sevdiğim karakter haline geldi. Bu dizide çok sağlam gözüken bir aile bağı yok. Aksine, sorunlu gözüken bir aile yapısı var. Ancak sezonlar boyunca ailenin birbirinden kopmaması, koptuğunda bir şekilde tekrar bir araya gelmesiyle gerçekten "aile" hissiyatını çok temiz şekilde veriyor. Frank’in tespitleri, aforizmaları, kurnazlığı unutulmaz. Kimseyi sevmez gibi gözüken karakterin aşkı müthiş yansıtması şaşırtıcıydı benim için. Lip’in geldiği nokta zamanla biraz üzdü. Zekasını çok daha ön planda gösteren sezonlardan sonra ortalama bir zekayla hareket eden bir karaktere dönüştürdüler. Carl ve Debbie elimizde büyüdü. Carl başarılı bir karakter olurken, Debbie son sezonlarda dizinin en itici karakteri haline geldi. Fiona’ya mesafeli yaklaştım ben. Steve ise benim için itici bir karakterdi. Kev, Mickey, Mandy, Sheila, Liam, Svetlana, Frank’in büyük kızının oğlu gibi müthiş yan karakterler vardı. Bu kadar uzun bir dizide elbette gereksiz karakterler de yer aldı. Ancak benim için unutulmaz, ileride tekrar izlemek isteyeceğim bir eser oldu Shameless. Son sezonlarda dahi şikayet etmedim. Tabii ki daha iyi olabilirdi ve bence çok daha vurucu bir sonu hak ediyordu.

Koskoca Frank Gallagher’a covid ile ölüm yakışmadı. Frank’e marjinal bir ölüm yakışırdı. Final bölümü bence de sınıfta kaldı. Son 15 dakikaya kadar normal bir bölüm gibiyken, son 15 dakika apar topar finale döndürmüşler hissi verdi. Fiona’yı bile getiremediler, bu bile eksi yazar. Yine Frank’in verdiği son mesaj güzeldi.

"İnsanlar içerek dertlerinizden kurtulamayacağınızı söylüyorlar. Ben de sadece yeterince içmediğinizi söylüyorum"
F

@festivalgibi

3 yıl önce

10 / 10

Dünyada son dizi kalsa bu olsun isterdim

@alosmanabi

4 yıl önce

8 / 10

Griyle siyah arasındaki karakterlerin çok renkli yaşantılarını izlerken kahkahalar da atabilirsiniz huzunlere de bogulabilirsiniz. bol bol vay anasını dersiniz ve hiç bir zaman sıkılmazsınız. Marjinalin çok ötesinde yaşanılan bu hayatlardan kendi sıradan(!) hayatlarınıza illaki paylar çıkarırsınız.

@quijote

7 yıl önce

dizi deki en iyi cümle ' herşeyi berbat ettin bu senin bir gallagher olduğunu kanıtlar '

@asdf_13

8 yıl önce

8 / 10

7. sezonun ilk bölümünden eskisi gibi tat alamadım.Bu sezon V-Kev-Svetlana aşk üçgeni ve Carl dışında ilgi çekici hikaye yok gibi.

@truelie123

8 yıl önce

South Side, dizi de toplumun alt tabakasının yaşadığı yer. Böyle ortamlarda büyüyen insanlar hayatın gerçeklerini çok küçük yaştan itibaren tatmaya başlarlar ve nitekim o şekil de büyürler. Hayat acıdır,serttir ve acımasızdır da . Savaşmazsanız yaşayamazsınız, savaşırsanız belki.

Eğlenme kavramı çoğu insanın lugatında yoktur bile , önemli olan şey günü nasıl kurtarabileceğinizdir. Bu dizide eğlenmeyi başaran bir aileyi yakalıyoruz ki benim için çekici olan kısmı odur. Çünkü bizde burdayız diye bas bas bağırıyorlar. O yakarışları seviyorum.

Nerden mi biliyorum diyecek olursanız, bende oradan geliyorum.

@gundula

8 yıl önce

Mükemmel karakterler üzerinden insanı eğlendiren, düşündüren, üzen ama neticede durmadan arka arkaya bi bölüm bi bölüm daha diye diye uykusuz bırakan dizi olup, kendisi tarafımca sevilmektedir.

@rasteduh

10 yıl önce

9.5 / 10

bazen üzer bazen sıkar bazen güldürür sevindirir mutlu eder. her türlü kendisine bağımlı eder. karakterler çok sağlam bide.

@ezacr

10 yıl önce

10 / 10

Shameless mükemmeldir.Ama ilk sezonların tadı bir başka tabi

@asdf_13

10 yıl önce

8 / 10

"Frank" ismini küfür veya hakaret gibi kullanmaya başladım. Nasıl bir karakterdir o?

@yorgun_nihilist

10 yıl önce

9.5 / 10

4x05 bölümüyle zirveden dibe nasıl inilirin resmini çekip gözümüze sokmuştur, 4 sezondur kendini hiç bozmayan bendeki özgün ağırlığı her geçen bölüm artan dizi, herkesin tadına bakması lazım bu dizinin, tıpkı dizideki herkesin birbirinin tadına baktığı gibi...
N

@nortonist

10 yıl önce

Steve the Jimmy'yi gösterip vermemezlik yapmazlar umarım.

@cesc

10 yıl önce

oyunculuklar konusunda örnek gösterilecek bir dizidebbie'nin oyuncluğuna diyecek tek bir kelime bulamıyorum geleceğin en iyi oyuncusu yetişiyor.. :)

@civcivlipijama

11 yıl önce

9.5 / 10

Show Time tarafından yayınlanan ve kesinlikle hak ettiğinden daha az bir ilgi gördüğünü düşündüğüm harika dizi. Açıkcası bir comic con paneli bile açmamaları ne kadar üzüldüğümü belirtir umarım, Show Time tüm ilgiyi Dexter üzerinde yoğunlaştırana kadar böyle güzel bir diziyi de aynı şekilde destekleyebilir kanımca.
SPOILER

Shameless dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Shameless dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Shameless dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL