Serseri Mayınlar

(2010)

Loose Cannons a.k.a Mine vaganti

Film 1 Saat 50 Dk. Komedi, Dram İtalya 26 Mart 2010

7.9

176 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.2 (13.321 OY)

KONUSU
Özpetek bu kez geniş bir İtalyan ailesinin özeline giriyor.

Çizme biçimli İtalyanın topuk kısmı olarak niteleyebileceğimiz Puglia bölgesindeki Salentodaki çekimlerini tamamlayan Özpetek, anne-baba, üç kardeş, büyükanne ve teyzelerden oluşan geniş bir ailenin öyküsünü izleyicileriyle paylaşıyor. Mak
... Devamı
Özpetek bu kez geniş bir İtalyan ailesinin özeline giriyor.

Çizme biçimli İtalyanın topuk kısmı olarak niteleyebileceğimiz Puglia bölgesindeki Salentodaki çekimlerini tamamlayan Özpetek, anne-baba, üç kardeş, büyükanne ve teyzelerden oluşan geniş bir ailenin öyküsünü izleyicileriyle paylaşıyor. Makarna üreticisi aile Akdeniz ve Akdenize ait yemek kültürünün tam ortasındaki yaşamlarını Özpetek sayesinde bizlerle paylaşıyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
M

@muslumduralmaz

9 yıl önce

4.1 / 10

müzikler başarılı, hikaye sıradan, serra yılmaz yok, sanırım o da bıktı eşcinsel temalı filmlerden, artık eşcinselliği her filminin merkezine koymasa ne güzel olur.

@seko

10 yıl önce

İnsanları oldukları gibi kabul etmeliyiz demeye gerek görmüyorum bile. Ferzan Özpetek bizi yine İtalya`da sıcacık bir yolculuğa çıkarmış. Filmi izledikten sonra Lecce`ye gidip filmdeki müzikler eşliğinde gezesim geldi (zaten ne zaman Fransız veya İtalyan filmi izlesem olur öyle:) ) Tüm bunların yanında oyunculukların çok iyi olduğunu söylemeden geçmeyim

Puanım: 9

@az87

10 yıl önce

Eş cinsel bir adamın durumu kabullenmek istemeyen babasıyla, çevresiyle, ailesiyle, yaşadığı küçük şehirle olan ilişkisini ve kendi mutluluğuyla herkesin huzuru arasında yapmak zorunda kaldığı seçimi anlatan ve şimdiye kadar izlediğim en eğlenceli Ferzan Özpetek filmi.
E

@ecotdilek

10 yıl önce

Söylemeden edemiycem en sevdiğim filmidir Ferzan Özpetek'in, her ne kadar en bilindiği Karşı Pencere olsa da. Tüm süresi boyunca hissettiğim net bir şey varsa o da Akdeniz usülü samimiyet, neşe ve içtenliktir. Hele bi de Sezen'iyle, Nina Zilli'siyle doyurmuşlarsa o akışı bundan iyisi Şam'da kayısı derim arkadaşım ben.

@lith

10 yıl önce

7.5 / 10

Sadece pasta ve şekerleme yiyerek intihar etme sahnesi için bile yönetmeni ayrıca kutlamak gerekir. 'sıcak' sözcüğünün içine doldurmuş bir film.

@wenda

10 yıl önce

8 / 10

klasik ferzan özpetek triadını -yemek, müzik, eşcinsellik- tamamlayan sıcacık bir film. serra yılmaz eksik, evet.

bir de intiharın güzelliğine vuruldum ben, söylemeden geçemeyeceğim.

@slavesusar

11 yıl önce

ferzan özpetek çok sevdiğim bir yönetmen,gayliği ana tema yaparak o kadar yaratıcı sonuçlar çıkarabilmesi takdire şayan:) bu film de gayet başarılı,hatta diğerlerine göre daha eğlenceli olmuş. beğendim:)

@cansu

14 yıl önce

Harika olmuş, filmde ilişkisini doğru düzgün yürüten bir tane bile çift yok:) Woody Allen'ın yaşlı-genç ilişkilerini irdelediği gibi Ferzan da toplumumuzda ve diğer bazı ülkelerde önyargı ile yaklaşılan, sevimsizce karşılanan, tüm bunların ötesinde ''hastalık'' olarak nitelendirilen eşcinsellik (pardon ibnelik(!)) konusunu duygusal bir şekilde işlemiş. Soundtrack konusuna hiç değinmiyorum bile... Sadece ve sadece tebrik ediyorum Ferzan'ı.

@ustunkoru

14 yıl önce

4.5 / 10

bir işi çala kalem yaparsan, o kalemin gözünüze girmesi kaçınılmazdır.. üstüne üstlük bir de Ferzan’ınmisyonerliğe soyunmasısinema için can sıkıcı bir hal almaya başladı..

@tutaste

14 yıl önce

8.6 / 10

Meşrulaştırmak derken? İnsanlar oldukları gibi yaşamaya çalışıyor sadece sırf bu "normal" e uygun değil diye önyargılı davranmak doğru değildir. Evet bu durumda "bayan" ların daha saygılı olduğu çıkarımını da yapabiliriz, ancak erkek bayan diye de ayırmamalıyız. eşcinsellikten korkmayan erkekler de vardır elbet.

@tutaste

14 yıl önce

8.6 / 10

Ah Ferzan ah. Yer yer komik yer yer dramatik, muhteşem bir italyan atmosferi. Film müziklerini de unutmamak lazım.
H

@hande34

15 yıl önce

Sauntrackına bayıldım. Film herzamanki ferzan filmi gibiydi sıcak,bitmesin diye içimizden seslendiğimiz türden.

ama o lısa nın şarkısı tek kelimeyle şahane idi

@lady_ling

15 yıl önce

En samimi, en komik Ferzan Özpetek filmi...

Güldüm mü ağladım mı bilemedim...

Ferzan' ı sevenler şaşırmak ve bir kez daha hayrankalmakiçin izlesin.

Sevmeyenler de (varsa tabi) mutlaka izlesin. Çünkü bu farklı bir Ferzan! Öncekilerle hiç ilgisi olmayan ama onlar kadar güzel...

@civcobalik

15 yıl önce

10 / 10

Öncelikle muhteşem bi filmdi,tüm karakterler üzerine uzun uzun yazmak gerekir aslında.Bu yüzden hiç lafı uzatmadan kaçırmayın derim.=)) Eşcinselliğinhastalık,anormallik olup olmadığı gibi absürd bir tartışmanın yapıldığışu günlerdeherkese"büyükanne"yi (luciana)dikkatliceizlemelerini tavsiye ediyorum. *Özellikle Ferzan Özpetek sevenler için kaçırılmaması gereken bi film..
SPOILER

Serseri Mayınlar filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Serseri Mayınlar filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Serseri Mayınlar filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL