6.2

311 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.7 (273.892 OY)

KONUSU
Alex Browning'in kimselerde olmayan bir yeteneği vardır. Ölümün ne zaman geleceğini öngörebilmektedir. Ancak ölüm, bir şekilde kaçış yollarını engellemek istemektedir. Paris'e okul arkadaşlarıyla beraber yapacağı gezide bindiği uçağın havada bir kaza geçireceğini öngörür ve bir şekilde arkadaşlarıyl ... Devamı
Alex Browning'in kimselerde olmayan bir yeteneği vardır. Ölümün ne zaman geleceğini öngörebilmektedir. Ancak ölüm, bir şekilde kaçış yollarını engellemek istemektedir. Paris'e okul arkadaşlarıyla beraber yapacağı gezide bindiği uçağın havada bir kaza geçireceğini öngörür ve bir şekilde arkadaşlarıyla birlikte uçaktan inmeyi başarır. Uçak gerçekten de havada bir patlama geçirir. İçerisindeki herkes hayatını kaybeder. Alex ve arkadaşları o an için şanslıdırlar. Ancak önceden ölüm ile noktalanmış olan kaderleri, onları almak için Azrail ile işbirliği yapacaktır.
Devon Sawa

Alex Browning

Ali Larter

Clear Rivers

Kerr Smith

Carter Horton

Kristen Cloke

Valerie Le...

Seann William Scott

Billy Hitc...

Chad Donella

Tod Waggner

Amanda Detmer

Terry Chaney

Tony Todd

William Bl...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
A

@asim_2

1 ay önce

9 / 10

efsane bir film seriyi birdaha izleyecem
L

@luka

3 ay önce

10 / 10

Bence çok güzel bir film gerilimi de harika.

@vfv

11 yıl önce

Son durak serisinin ilk filmi. Üzerindne yıllar geçmiş olmasına rağmen tazeliğini koruyan Kült filmlerden biri olduğunu düşünüyorum. Tekrar tekrar defalarca izlemişimdir ve yine izlerim. Bu filmdeki Kurgu senaryoyu başka filmlerde göremezssiniz. Hem çok zekice yazılmış hemde süper ötesi ölüm sahneleri vardır. Olaylar zinciri, birbirleriyle olan bağlantıları mükemmel ötesidir. Bir çok sahnesi izlerken tüylerimi diken diken etmiştir özellikle Uçak sahnesi. Senaryosunun da anlamlı olduğunu düşünürüm. Ölüm hepimizin peşindedir bizim için planları vardır bunu değiştirmek bazen bizim elimizdedir ama bazen ne yaparsak yapalım bunu değiştiremeyiz. Filmde de bunun örnekleri var. Ölümün peşinde olduğu insanlar. Gerçi yer yüzündeki tüm insanların peşinde bu şey ama filmdekiler için bu daha öncelikli :) Ayrıca 5. filmin son bölümleri ile bu filme bağlantı kurulmuş olması da beni çok sevindirmiş ve şaşırtmıştı. Zaten son durak filmleri özellikle son
... Devamı
Son durak serisinin ilk filmi. Üzerindne yıllar geçmiş olmasına rağmen tazeliğini koruyan Kült filmlerden biri olduğunu düşünüyorum. Tekrar tekrar defalarca izlemişimdir ve yine izlerim. Bu filmdeki Kurgu senaryoyu başka filmlerde göremezssiniz. Hem çok zekice yazılmış hemde süper ötesi ölüm sahneleri vardır. Olaylar zinciri, birbirleriyle olan bağlantıları mükemmel ötesidir. Bir çok sahnesi izlerken tüylerimi diken diken etmiştir özellikle Uçak sahnesi. Senaryosunun da anlamlı olduğunu düşünürüm. Ölüm hepimizin peşindedir bizim için planları vardır bunu değiştirmek bazen bizim elimizdedir ama bazen ne yaparsak yapalım bunu değiştiremeyiz. Filmde de bunun örnekleri var. Ölümün peşinde olduğu insanlar. Gerçi yer yüzündeki tüm insanların peşinde bu şey ama filmdekiler için bu daha öncelikli :) Ayrıca 5. filmin son bölümleri ile bu filme bağlantı kurulmuş olması da beni çok sevindirmiş ve şaşırtmıştı. Zaten son durak filmleri özellikle son bölümleriyle ters köşe yapmasını biliyor.

10/ 9.0

@ksantippe

11 yıl önce

serinin bu ilk filmi beni çok etkilemişti.. hala da severim. diğerlerinde aynı tadı pek alamadım ama yinede seyredilmesiyle vakit kaybı oluşturmaz.. dahiyane bir hayal gücüyle hazırlanmış ölüm kazaları izlenmeye değer :)

@lowen

13 yıl önce

6.9 / 10

Serinin ilk ve en güzel filmi.Bu tip filmlerde ortaya çıkan kurgu karmaşından çok uzak,gayet iyi kurgulanmış.Ölümün size yaklaştığını bilerek yaşamak,o korkuyu hissedip,bilmediğiniz,anlayamadığınız bişeyle mücadele etmek..

@foolmood

14 yıl önce

7.5 / 10

enteresan bir fikirden yola çıkmış.seri sonra raydan çıksa da ilk film ve ölüm çeşitleri orijinaldi.izleyin ama çok şey beklemeden.

@havlayankuzu

15 yıl önce

5 / 10

Sündürülmüş,rahat bırakılması,kendi halinde demlenmesi gerekirken,rahatsız edilmiş,hortlatılmış,canı yakılmış bir seridir,"Son Durak" serisi. Mümkünse bunu izleyip geri kalanları unutmak isterim. Kendi başına çok da kötü bir film değildi halbuki. Hatta bir on yıl sonra neden "gümüş seri" içine girmesindi. Yazık oldu. Neyse,dostlara.
SPOILER

Son Durak filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Son Durak filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Son Durak filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL