8

283 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.5 (196.479 OY)

KONUSU
İyi yürekli bir sokak serserisi, kör bir çiçek satıcısına aşık olur. Kıza kendisini zengin bir adam olarak tanıtır. Sonradan hayatını kurtardığı bir milyonerin ona arkadaşça davranıp sözler vermesinden cesaretlenir. Adamın kapısını aşındırıp, sevdiği kızın gözlerinin görmesi için gerekli ameliyat pa ... Devamı
İyi yürekli bir sokak serserisi, kör bir çiçek satıcısına aşık olur. Kıza kendisini zengin bir adam olarak tanıtır. Sonradan hayatını kurtardığı bir milyonerin ona arkadaşça davranıp sözler vermesinden cesaretlenir. Adamın kapısını aşındırıp, sevdiği kızın gözlerinin görmesi için gerekli ameliyat parasını ödünç alabileceğini sanır. Oysa varlıklı insanlar abartılı bir kibarlık içerisinde, ikiyüzlü bir yaşam sürmeye alışkındırlar.

Çoğu eleştirmene göre Charlie Chaplin’in başyapıtı. Sesli sinemanın yeni yayılmaya başladığı bir dönemde, bu devrimi reddederek yine sessiz çektiği filminde, neredeyse tüm becerilerini konuşturuyor Chaplin...
Virginia Cherrill

A Blind Girl

Harry Myers

An Eccentr...

Al Ernest Garcia

The Millio...

Hank Mann

A Prizefig...

Albert Austin

Street Swe...

Eddie Baker

Boxing Fig...

Henry Bergman

Mayor / Bl...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
A

@aytug_kutuk

3 yıl önce

9.3 / 10

En sevdiğim ilk 3 Charlie filmine girer ve de diğerlerinden farklı olarak bazı sahnelerde o kadar gerildim ki kalkıp zıplamaya başladım mesela Parayı alıp kaçma sahnesinde sanki ben kaçacakmışım gibi oldum ve de polisler girdiğinde ah bee bitti dedim ama onları da atlatınca derin bir oh çektim falan Bu film tam bir şaheser mutlaka izleyin.

@samsaara

3 yıl önce

9.2 / 10

Bu filmi izlediğim de aaa ben bu filmi biliyorum dedirtti. Aynı senaryoya sahip Kemal Sunalın oynadığı bir film var ve ben onu da çok sevmiştim. Yalan yok bu versiyonunu daha çok sevdim. Çünkü gerçekten hayran kaldım konuşmadan replikler olmadan nasıl bu kadar etkileyebiliyorlar. Konuşmadan nasıl insanı hem güldürüp hem ağlatabiliyorlar. Tamam mimikler oyunculuk için önemli ama repliksiz duyguların geçmeyeceğini düşünürdüm. Yanılmışım o kadar da güzel geçiyor ki.

@filmist

4 yıl önce

8.8 / 10

Yıl 1931 dile kolay ve böyle senaryo yazılıp üstüne üstlük tek bir replik olmadan çekiliyor ve ne anlattığını, ne söylediğini, hangi duyguları yaşadığını birebir anlayabiliyorsun ve hatta yaşıyorsun.Bunu yapabilmek bir tabir var ya her baba yiğidin harcı değil işte tamda bu durum için söylenmiş bir söz
Rahmetli büyük usta Kemal Sunal'ın en büyük şaban filmi bu filmden alıntı olduğu için sanki ezberlediğim bir paragrafı tekrar okuyor gibi oldum.Ne olacağını nasıl ilerleyeceğini bilmek biraz yoksun bırakıyor izlerken.
Ama ne olursa olsun hem bu film hem büyük ustanın filmi ezberlenmesi gereken filmler.
Ve benden size hediye olsun.
https://www.youtube.com/watch?v=2oICpKQl6mE
A

@aurora_borealis

10 yıl önce

Gelmiş geçmiş en iyi filmler arasında. İzlediğiniz andan itibaren geçmişin acı tatlı duygularını hissedebiliyorsunuz. Gerek kıyafetleri gerekse saç stilleri ve dönemin caddeleriyle gerçekten mükemmel. Chaplin'in mimiklerine hayran kalmamak mümkün değil zaten :)

@denizo

10 yıl önce

Bir Kemal Sunal filmini izlemiş olduğum için ilk kez üzüldüm. Kopya bir film yüzünden gerçeğinden, çok güzel bir filmden keyif alamadım.
C

@citylights42

11 yıl önce

10 / 10

IMDB'ye göre City Lights tüm zamanların en iyi 38. filmi ama bana göre City Lights'dan daha iyi 37 film bulma çok çok zor en fazla 1-2 film bulabilirsin bu mükemmel başyapıttan daha iyi film.City Lights bana göre tüm zamanların en iyi filmi.Charlie Chaplin'in tabiiki uzak ara en iyi filmi herkese bu filmi izlemesini öneririm.Yıl 2013 ve hala bu filmi izlememişseniz çok şey kaybediyorsunuz demektir mutlaka izleyin bu filmlerinde kusursuz olabileceği gösteren başyapıtı.

@ustilago

12 yıl önce

şorlonun çalıntı senaryolu filmlerinden biri daha

ilk defa bir filmi izlerken uyudum,uyandıgımda sanrılar görmeye başladım

hemen markete gidip sadaka kutusuna para attım....

film ne kadar kasvetli olsada kamuran usluer çok iyi bir oyunculuk çıkarmış...

@alone

14 yıl önce

10 / 10

Önce gülümsetmiş sonra da ağlatmıştır. Filmin her sahnesinde yaşanan,yaşatılan hisler vardır. Bizdendir, bizdir, doğaldır, sinema tarihinin kesinlikle en iyilerindendir.

http://www.winnipegfilmgroup.com/images/uploads/-%20city%20lights.jpg

Sen aşık oldun, ben de mutlu. Daha ne diyebilirim?

@frank_booth

15 yıl önce

8.8 / 10

Sesli sinemaya karşı esaslı bir duruş. Robert Downey Jr. ın oynadığı "Chaplin" filminde ufak da olsa sesli filme neden karşı olduğunu anlıyoruz Chaplinin. Tiyatro geçmişinin olması da sinemaya bakışını şekillendirmiş sanırım. Komediye eklenen hüzün başka bi tat bırakıyor bu filmde ve tekrar hayran kalıyorsunuz Chaplin'e...
SPOILER

Şehir Işıkları filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Şehir Işıkları filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Şehir Işıkları filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL