Yeşil Sokak Holiganları

(2005)

Hooligans a.k.a Green Street Hooligans

Film 1 Saat 49 Dk. Polisiye, Dram İngiltere, ABD

7.3

307 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.5 (139.631 OY)

KONUSU
Harvardta gazetecilik okuyan Matt, oda arkadaşına ait uyuşturucu kendi yatağında bulununca okuldan atılır. İngiliz bir adamla evlenmiş ablasının yanına İngiltereye taşınmak zorunda kalan Matt, eniştesinin West Ham United fanatiği kardeşi Ben ile takılmaya başlar.

Futbol konusunda en ufak bir bilgis
... Devamı
Harvardta gazetecilik okuyan Matt, oda arkadaşına ait uyuşturucu kendi yatağında bulununca okuldan atılır. İngiliz bir adamla evlenmiş ablasının yanına İngiltereye taşınmak zorunda kalan Matt, eniştesinin West Ham United fanatiği kardeşi Ben ile takılmaya başlar.

Futbol konusunda en ufak bir bilgisi olmayan yumuşak başlı Matt kendini West Ham United taraftar grubu GSE(Green Street Elite)nin içinde bulur. Ben ve arkadaşlarıyla maçlara gitmeye, kavgalara karışmaya başlayan Matt, bunca zamandır içinde biriktirdiği şiddeti dışa vuracak ve kendini anlamsız bir fanatikliğin içinde bulacaktır.

Bayan bir yönetmenden futbolun artık yalnızca futbol olmadığına dair sarsıcı bir dram. Futbolun kalbinin attığı İngilterede giderek artmaya başlayan holiganlığı, vandalizmi ve fanatizmi en sert biçimde ortaya koyan Yeşil Sokak Holiganları, Milwall ve West Ham United klüpleri arasındaki rekabete dair de güzel sekanslar barındırıyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
B

@beq

7 ay önce

10 / 10

Mükemmel bir film harika
W

@whatever

1 yıl önce

8.7 / 10

Bak yine sabah sabah aklıma geldi. Üşüyoruz Pete Reis...

@baris82

2 yıl önce

İngiliz futbol kültürünü,taraftarların bakış açılarını,yaşamlarını gözler önüne seren çarpıcı bir film.

@ham

3 yıl önce

İngiliz sinematografisini seviyorsanız +1'le başlayan film

Tam bir kült film örneği; 10 yıl sonra bile izleneceğini düşünüyorum. Salt holiganlık filmi olarak bakarsanız tırt bir film ama alt mesajı iyi

@yewerton

6 yıl önce

7 / 10

Kurgusal olarak zayıf bir film olsa da socca soccea diyen amerikalılara avrupalıların futbol deliliğini anlatması açısından sağlam bir film. Futbol asla sadece futbol değildir hem soccer hiç değildir.

@seko

6 yıl önce

Aile bağları güçlü olmayan kişiler aradıkları bu ilişkileri otoriter bir lidere bağlı gruplarda ya da diğer çeşitli grup, çete, parti, yapılanma gibi örgütlenmelerde buluyor. Kendilerini oraya ait hissedebiliyor çoğu zaman. Bu filmi izlerken sadece holiganlarla ya da futbolla ilgiliymiş gibi izlemek filme yazık etmek olur.

Puanım: 8

@ciuv

6 yıl önce

1 / 10

Bu kadar abartılmasını sinemada çok işlenmemiş bir konusu olmasına bağlıyorum. Bence kötü bir film. Arkadaşlık ayağına birbirini öldüresiye döven insanları anlatıyor. Bu kavga kültürüöyle bir yüceltilmiş ki rakip taraftarlar ork sürüsü düşman gibi gösterilmiş. Bunların dışında arada bir iki mantıklı laf ediliyor holigan olmayanlar tarafından ama onlar da çocuklara ders verme sığlığında. Film hakkındaki iyi şeyler müzikleri ve başrol oyuncuları(frodo olmayan baş holigan ve claire forlani). Bunlar da iyi film yapmaya yetmez. Abartılara inanıp izlemeyin vakit kaybı.

"Berbat bir film" diye kestirip atılabilecek kadar kötü bir film ama insanlar bu kadar övünce biraz açıklama zorunluluğu hissettim yoksa bu kadar açıklama yapmaya bile gerek yok "kötü film"

@wonder-woman

6 yıl önce

ben zaten doğuştan west ham'lıyım dedirten film.

@quaid

6 yıl önce

7.9 / 10

Arşivlenmeyi hak etmiş Film. Soundtrack (A Wanna Be Adored) bağımlılık yapabilir.

@neoldusimdi

6 yıl önce

10 / 10

Bu filmi izleyip de bana "dışarı çıkalım" demeyen arkadaşım olmadı.İnsanı isyana sürükleyen film. İkinci ve üçüncüsünü çekmişler, bir gün ikincisinin başına denk geldim, hemen kapattırdım.Bu zaten mükemmel, diğerlerini izleyip kusurusuz bir şeye leke bulaştırmanın alemi yok

@lenin

7 yıl önce

tek kelimeyle muhteşem bir film.

fakat işin kötü tarafı 2. ve 3. filmleri maalesef "rezalet"

@pnrkmtn

7 yıl önce

10 / 10

her sahnesi dolu olan bir film,dostluk ve güvenin güzel bir şekilde anlatıldığı izlenmesi kaçınızlmaz bir film.

@otlu-kek

7 yıl önce

soundtrack mis!

@balcizade

7 yıl önce

8.1 / 10

United! United! Unidet! İzleyip heyecanlanmamak mümkünatsız.Fakat film bittikten sonra sönmek biraz zaman alıyor.Derin nefes al yavaşça bırak.

@sevgikara

7 yıl önce

bir şeyi ölümüne sevmek , onun uğruna zarar görmek helleki bu futbol gibi kişiye çok da fayda sağlamayan bir olgu olunca insan ' durun ne için kavga ediyorsunuz,futbolcular faiş paralarla keyif yapıyor,en güzel kızlarla çıkıyorlar,sen kavga ederken,onlar alem yapıyorlar.'' diye haykırmak istiyor.ama işte bu algıyı '' ÇARŞI'' grubu yıktı bende.aynı şeyi seven insanlar biraraya gelince her zaman kötü şeyler yapmıyorlar.iyi şeyler de yapabileceklerini gösterdi bana ''çarşı''.bu filmde de aynı şeye ölümüne bağlanma ölümüne dostluklar ortaya çıkarmış.her grupta olduğu gibi grupla var olan bireylerin dışlandıklarında nasıl sudan çıkmış balığa döndüğünün de güzel örneği.
SPOILER

Yeşil Sokak Holiganları filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yeşil Sokak Holiganları filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yeşil Sokak Holiganları filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL