7.3

397 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.3 (1.000.161 OY)

KONUSU
Oyuncakların gizli yaşamı, Pixar’ın olay yaratan animasyon filmi Toy Story ile gözler önüne seriliyor.

Buzz Lightyear adlı yeni çıkan oyuncak, Andy’e hediye edilir. Oyuncağı çok seven Andy, eski gözdesi Şerif Woody’e olan ilgisini yitirir. Bir gün Buzz yanlışlıkla pencereden aşağı uçunca, herkes Wo
... Devamı
Oyuncakların gizli yaşamı, Pixar’ın olay yaratan animasyon filmi Toy Story ile gözler önüne seriliyor.

Buzz Lightyear adlı yeni çıkan oyuncak, Andy’e hediye edilir. Oyuncağı çok seven Andy, eski gözdesi Şerif Woody’e olan ilgisini yitirir. Bir gün Buzz yanlışlıkla pencereden aşağı uçunca, herkes Woody’nin onu öldürdüğüne inanır. Woody, kendisini kurtarabilmek için Buzz’ın arkasından giderek onu geri getirmeye karar verir. Fakat ikiliyi dış dünyada büyük tehlikelerle dolu maceralar beklemektedir.
Tom Hanks

Woody (ses)

Tim Allen

Buzz Light...

Don Rickles

Mr. Potato...

Jim Varney

Slinky Dog...

Wallace Shawn

Rex (ses)

Annie Potts

Bo Peep (ses)

John Morris

Andy (ses)

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
R

@rakunfilm

1 yıl önce

8 / 10

Tam anlamıyla kusursuz, efsane bir film. Pixar'ın ilk filmi ve animasyon film sayısının artışını sağlamış bir filmdir. Oscar'a aday olan ilk animasyon filmi. Konu orijinal, karakterler başarılı. Güzel hikaye, başarılı seslendirmenler, ilgi çekici bir konu birleşince ortaya efsane bir film çıkıyor. Buzz ve Woody arasındaki ilişki çok güzel.Buzz'ın kendini astronot sanması da güzel bir detaydı. Filmin Türkçe seslendirme kadrosu da mükemmel. Özellikle Haluk Bilginer ve Mehmet Ali Erbil çok iyi iş çıkartmış. Film hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap ediyor. Herkese tavsiye ederim.

@zepuhian

1 yıl önce

5.2 / 10

Oyuncakların gerçekten hareket edebildiğini düşündüren, tam bir disney imzası film zamanının bence en iyi animasyon filmi. 3 filmi benim favorim ama ilk 2si de vasat değil 3’üde efsane 8.6/10

@tiamath

2 yıl önce

8.8 / 10

Pixar ile tanışmamı sağlayan filmdir. Hem yetişkinlere hem de çocuklara dokunabilme özelliğine sahip olup nadir bulunan animasyonlardan biridir. Oyuncakların gözünden dünyanın nasıl olabileceği ve bir çocuğun oyuncakları ile olan ilişkisinin nasıl olabileceği gibi detayları çok başarılı işlemiştir. Yeni oyuncak geldiğinde eskisinin pabucunun dama atılması bir rekabeti doğurur. Eski yerini almaya çalışan Woody, aynı zamanda yeni oyuncaktan daha başarılı olduğunu kanıtlama gereği duyar. Buradaki tek sıkıntı çocuğun yeni oyuncağı tercih etmesinden ziyade odadaki diğer oyuncaklarında yeni oyuncağa hayranlık duymasıdır. Bu arada evin karşısında çok farklı bir tehlike de baş göstermektedir. Oyuncaklarına son derece kötü davranan bir çocuk. Filme böyle bir karakter eklenmiş olasıyla güzel bir bakış açısını daha eklemiş olmaları çok başarılıdır. Bazı çocuklar hayal dünyalarındaki senaryolarla oyuncaklarını başarılı kurgularken bazıları bu senar
... Devamı
Pixar ile tanışmamı sağlayan filmdir. Hem yetişkinlere hem de çocuklara dokunabilme özelliğine sahip olup nadir bulunan animasyonlardan biridir. Oyuncakların gözünden dünyanın nasıl olabileceği ve bir çocuğun oyuncakları ile olan ilişkisinin nasıl olabileceği gibi detayları çok başarılı işlemiştir. Yeni oyuncak geldiğinde eskisinin pabucunun dama atılması bir rekabeti doğurur. Eski yerini almaya çalışan Woody, aynı zamanda yeni oyuncaktan daha başarılı olduğunu kanıtlama gereği duyar. Buradaki tek sıkıntı çocuğun yeni oyuncağı tercih etmesinden ziyade odadaki diğer oyuncaklarında yeni oyuncağa hayranlık duymasıdır. Bu arada evin karşısında çok farklı bir tehlike de baş göstermektedir. Oyuncaklarına son derece kötü davranan bir çocuk. Filme böyle bir karakter eklenmiş olasıyla güzel bir bakış açısını daha eklemiş olmaları çok başarılıdır. Bazı çocuklar hayal dünyalarındaki senaryolarla oyuncaklarını başarılı kurgularken bazıları bu senaryoları kırıp dökerek yansıtmaktadır.

@filmist

2 yıl önce

7.6 / 10

Animasyon türünün nadide eserlerinden biri.
Modern ve klasik iki oyuncak arasındaki macera ve aksiyon dolu rekabeti.
Hem yetişkinlere hem çocuklara hitap eden animasyon bulmak zordur ancak oyuncak hikayesi bu yükün altından kolayca kalkıyor.Bir oyuncak hikayesi anca bu kadar güzel anlatılabilirdi.
Şahsen izlemeden önce bu kadar eğlenceli ve keyifli birşey olduğunu düşünmüyordum ancak büyük yanılmışım.
Tavsiye edilir.

@socratessagan

3 yıl önce

Steve Jobs önderliğindeki Pixar’ın yarattığı müthiş ötesi animasyon film. Karakterleri, seslendirmeleri ve filmin canlılığı görülmeye değer. Tabi eşeklik edip hala izlememişseniz.

@carpathia

8 yıl önce

8 / 10

Amerikanın dünü(kovboy) ve bugününü(astronot) anlatan eğlenceli bir animasyon.sonraki devam filmlerinde sıçmış olmalarına rağmen bu filmi kült olma yolunda........

@seko

9 yıl önce

Hepimiz yaptık yeni oyuncak en kıymetlisidir daha yenisi gelene kadar genelde onunla oynanır. Elbette oyuncakların konuşması gelişimde animizm(canlandırmacılık) deniyor buna tabi çocuklara göre yok böyle bir olay o oyuncak konuşacak arkadaş.

Toy Story bencillik, kıskançlık, yardımlaşma, önyargı gibi konularda çocuklara çok güzel mesajlar veren kaliteli bir animasyon olmuş.

Puanım: 7
D

@dj_track

14 yıl önce

Hani bazı çocuklar oyuncuklarla oynarken oyuncuklarının konuşabildiklerini söylerler. İşte bu film benim çocukluğumda \"bak konuşabiliyorlar\" dediğim film.

@turuncun

15 yıl önce

yıne pıxar yıne mukemmel bır fılm. kısının bu fılmı ızleyıpde eglenmemesı olanaksız..
SPOILER

Oyuncak Hikayesi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Oyuncak Hikayesi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Oyuncak Hikayesi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL