Aşk Kapıyı Çalınca

(1993)

What's Eating Gilbert Grape

Film 1 Saat 58 Dk. Dram ABD 25 Aralık 1993

7.4

252 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.7 (253.828 OY)

KONUSU
Gilbert, aşırı şişman annesi ve otistik kardeşi arasında sıkışmış, kendine ait hiçbir şeyi olmayan sıkıcı bir yaşam sürmektedir. Yaşamının sıkıcılığı çoğu zaman gözüne batmaz çünkü yaşadığı kasabada hayat, bütün olağandışılıklardan uzak bir tekdüzelikte gitmektedir. Hayatındaki tek aksiyon, otistik ... Devamı
Gilbert, aşırı şişman annesi ve otistik kardeşi arasında sıkışmış, kendine ait hiçbir şeyi olmayan sıkıcı bir yaşam sürmektedir. Yaşamının sıkıcılığı çoğu zaman gözüne batmaz çünkü yaşadığı kasabada hayat, bütün olağandışılıklardan uzak bir tekdüzelikte gitmektedir. Hayatındaki tek aksiyon, otistik kardeşi Arnie kendini bilmeden ortalığı karıştıran bir şeyler yaptığında gerçekleşir. Bir gün Gilbert, anneannesi ile birlikte kasabadan geçen Becky ile tanışır ve hayatındaki bütün dengeler bir anda altüst olur. Aşık olmuştur! Fakat aşkını doyasıya yaşamasına engel olan sorumlulukları, yakalamak üzere olduğu mutluluğa ulaşmak için önünde bir engel olarak durmaktadır. Lasse Hallström’den bir gencin dram, romantizm ve espiri dolu hikayesi...

Karizmatik aktör Johnny Depp’e eşlik eden on dokuz yaşındaki Leonardo Di Caprio’nun oyunculuğuna dikkat!

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@unexpected

3 ay önce

7 / 10

Filmden çok Leonardo DiCaprio oyunculuğu beni çok etkiledi..

@mertcannn

1 yıl önce

8 / 10

Johnny Depp ve Dicaprionun toy zamanları ikisinin olduğu film zaten nasıl kötü olabilir diyerekten izledim tamda öyle oldu harika bir film.Dicaprio özellikle hasta bir çocuğu canlandırıyor, yaşı küçük olmasına rağmen rolünü iyi oynamış, hasta bir insanı canlandırmak büyük oyunculuk ister.
T

@tubbiks

2 yıl önce

Filmi izlerken içine giriyorsunuz. Her anında garip bi mutluluk hissettim
T

@tubbiks

2 yıl önce

Leo’nun çekirdekten aktör olduğunun bir kanıtı..gerçekten yaşayan bir efsane

@ege_undag

3 yıl önce

7.9 / 10

Müthiş bir film. beklentimin epey üzerinde çıktı. Derdini hiç abartmadan, gereksiz dramlara girmeden son derece naif bir şekilde anlatıyor.

@tiamath

4 yıl önce

5.5 / 10

Filmi izlettiren sadece DiCaprio’ydu. Çünkü senaryo olarak çokda "vaybe" dedirten bir senaryo yoktu ortada. Bulunmuş olduğu ailenin yaşantısında kilitlenip kalmış olan Gilbert’in hayatındaki bir nevi dönüm noktası denilebilecek dönemi izliyoruz. Kasabaya yeni gelen kıza aşık olan esas erkek, onun ekseninde hayatına yeni yön vermeye çalışırken işleri berbat ediyor. Bunun dışında ütopik bir son yerinde gerçekçi bir son kullanmış olmaları bir artı olarak kabul edilebilir.

@haoff

5 yıl önce

7.7 / 10

Leonardo...inanılmaz!

@thematrixhasyou

5 yıl önce

ve DiCaprio sahneye çıkıyor!
M

@mfa

7 yıl önce

8 / 10

Engelli annesi-babası, kardeşi, akrabası, kapı komşusu olanların diğer insanlardan çok daha fazla etkileneceği, çok gerçekçi bir film. İzlediğim 1993 yapımı birçok film gibi oyunculuklarıyla, senaryosuyla çok kaliteliydi.

@cornelian

7 yıl önce

7 / 10

Eski filmlerin samimiyeti için bile izlenir ve sen Leonardo Di caprio çok sağlam oynamışsın.

@stiff

8 yıl önce

7.5 / 10

Dünya bazen küçük, bazen çok büyük gelir ya insana; Grape ailesi için, özellikle Gilbert için çok küçük. Belki bir balığın içinde yaşadığı fanus kadar küçük. Di Caprio ve Johnny Depp'i bir arada, bu kadar gençken görmek çok güzel. Di Caprio'nun performansı yaşının çok çok üzerinde. Filmle ilgili ilginç bir not; Depp ve Di Caprio yaşlanırken yaşça büyük olan John C. Reilly yaşlanmamış :) Hayal kurmak o kadar uçsuz bucaksız bir şey ama Gilbert'ın hayalleri bile küçük. Yaşarken çok önemsemiyoruz ama hayal kurabilmek gerçekten değerli. Burada olduğu gibi de aşkın küçük bir kıvılcımı bile insanın dünyasını genişletebiliyor. 7,5/10

@linquter

8 yıl önce

8 / 10

Yok artık DiCaprio. Abi 19 yaşındasın sen bu nasıl bir oyunculuk.

@simgee

8 yıl önce

9.1 / 10

Harikaydı.. DiCaprio'yu ağzım açık izledim. Oynadığı karakterin ilerki yaşlarını da büyümüş halini de merak ettirdi bana. Resmen mükemmel bir oyuncu

@beriberibulue

9 yıl önce

sonuna doğru beni ters köşe yapmış bir filmdir. Film boyunca Arnie'nin öleceğini düşünürken anneyi öldürmek başarılı bir sondu. Tüm aileyi o kasabaya saplanmaktan kurtaran akılcı bir çözüm olmuş.
H

@hsnpksn

11 yıl önce

8 / 10

Çaresizlik... Amerikan sinemasında görmeye alışık olmadığımız kavramlardan. Gilbert'in yaşadığı drama saplanıp kalması ve Arnie.
SPOILER

Aşk Kapıyı Çalınca filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Aşk Kapıyı Çalınca filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Aşk Kapıyı Çalınca filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL