5.8

134 OY
PUAN VER
5

Imdb: 5.9 (81.394 OY)

KONUSU
Alaskanın Nome bölgesinde 1960lı yıllardan bu yana insanlar hiç bir iz bırakmadan kaybolmaktadır. Daha önce FBI ajanları bu bölgede araştırma yapmışsa da, insanalrın nasıl kaybolduğu gizemi çözülememiştir.

Psikayatrist Dr. Abigail Tyler, hastalarının birinde oldukça ilginç bir travma durumuna rastl
... Devamı
Alaskanın Nome bölgesinde 1960lı yıllardan bu yana insanlar hiç bir iz bırakmadan kaybolmaktadır. Daha önce FBI ajanları bu bölgede araştırma yapmışsa da, insanalrın nasıl kaybolduğu gizemi çözülememiştir.

Psikayatrist Dr. Abigail Tyler, hastalarının birinde oldukça ilginç bir travma durumuna rastlar. Bu travmanın izini süren Abigail onun uzaylılar tarafından kaçırıldığına dair ikna edici ipuçlarına rastlar.

Film, ’ Gerçek olaylardan esinlenerek ’ yapıldığı iddiasını taşımaktadır.
Milla Jovovich

Dr. Abigai...

Will Patton

Sheriff Au...

Hakeem Kae-Kazim

Awolowa Od...

Corey Johnson

Tommy Fisher

Enzo Cilenti

Scott Stra...

Elias Koteas

Abel Campos

Eric Loren

Deputy Ryan

Mia McKenna-Bruce

Ashley Tyler

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@neuromancer

8 ay önce

1.Tür Karşılaşma: Gökyüzünde bir şey görürsünüz ve arkasında kanıt bırakmaz.

2. Tür Karşılaşma: UFO fiziksel kanıt bırakır.

3. Tür Karşılaşma: UFO ile temas kurarsınız. Uzaylıyı görürsünüz.

4. Tür Karşılaşma: Uzaylılar tarafından... evet, tarafından kaçırılırsınız.

5. Tür Karşılaşma: Uzaylıyla havadan sudan muhabbet edersiniz.

Filme gelirsek seyirciyi germeyi, hatta gördüğüm kadarıyla bir çok insanı inandırmayı başarmış. Bu da yönetmenin kaliteli bir iş çıkardığını kanıtlar. Ancak filmi uzaylılardan daha çok psikolojisi bozulmuş bir psikiyatristin ne kadar tehlikeli olabileceğini görmek için izlerseniz elinizde bir nevi seri katil filmi oluyor. Ve o zaman daha çok gerilmenize sebep oluyor.

@maul

5 yıl önce

6.5 / 10

Filmdeki gerçek olduğu söylenen arşiv görüntüler sahtedir...Yapım ekibi sahte olduğunu doğrulamıştır...Filmin hayranları bunun yüzünden büyük hayal kırıklığı yaşamıştır...Gerçek veya değil, bence etkileyici bir filmdi...

@amenra

11 yıl önce

8 / 10

Uzun yıllardır süregelen ve büyük tartışmalara yol açmış olan ' UFO ' teorisini birebir görüntü ve ses kayıtlarıyla ilişkilendirerek beyazperdeye aktarılmış, oldukça başarılı bir filmdi. Filmde de belirtilmiş olduğu üzere inanıp inanmamak sizin elinizde. Bana soracak olursanız ortalarda biryerlerdeyim açıkcası. Asla inanmıyorum diyemem fakat insan kendi gözleriyle görmeden de bazı şeylere inanamıyor malesef.

Görüntü ve ses kayıtları fazlasıyla inandırıcı ve çarpıcıydı. Senaryonun ele alınışı ve işleyişi biran bile izlerken sıkıntı vermiyor.. Önce eşini daha sonra ise kızını kaybeden bir annenin amansız çırpınış ve mücadelesine tanık oluyoruz. Gözleriyle birebir görüp olaylara tanıklık edenler dahi kabullenmekten ve savunmasını yapmaktan kaçınıyorlar. Aklın ve mantığın sınırlarını zorlayan bir durum gerçekten. Bizler izlerken dahi etkisi altına giriyorsak bu olayları canlı olarak yaşayan birinin gerçekte neler hissettiğini tahmin bile e
... Devamı
Uzun yıllardır süregelen ve büyük tartışmalara yol açmış olan ' UFO ' teorisini birebir görüntü ve ses kayıtlarıyla ilişkilendirerek beyazperdeye aktarılmış, oldukça başarılı bir filmdi. Filmde de belirtilmiş olduğu üzere inanıp inanmamak sizin elinizde. Bana soracak olursanız ortalarda biryerlerdeyim açıkcası. Asla inanmıyorum diyemem fakat insan kendi gözleriyle görmeden de bazı şeylere inanamıyor malesef.

Görüntü ve ses kayıtları fazlasıyla inandırıcı ve çarpıcıydı. Senaryonun ele alınışı ve işleyişi biran bile izlerken sıkıntı vermiyor.. Önce eşini daha sonra ise kızını kaybeden bir annenin amansız çırpınış ve mücadelesine tanık oluyoruz. Gözleriyle birebir görüp olaylara tanıklık edenler dahi kabullenmekten ve savunmasını yapmaktan kaçınıyorlar. Aklın ve mantığın sınırlarını zorlayan bir durum gerçekten. Bizler izlerken dahi etkisi altına giriyorsak bu olayları canlı olarak yaşayan birinin gerçekte neler hissettiğini tahmin bile etmek zor. Bir şekilde insnalarla iletişime geçiyorlar fakat hafızalarını silerek hatırlanmalarını engelliyorlar. Aslına bakarsanız merak ettiğim tek şey eğer gerçekten uzaylılar varsa bizden NE İSTİYORLAR... Önemli olan bu soruya cevap bulabilmek..

Milla Jovovich tarzının biraz dışına çıkmış ve gayet iyi başarmış bir Anne rolünü. Fantastik korku filmlerinden alışık olduğumuz kimliğinden sıyrılarak dram türünde de ne kadar başarılı olduğunu kanıtlamış oldu benim için... Filmi, oyunculukları herşeyini çok beğendim. 10 / 7
X

@xaedos

11 yıl önce

1 / 10

Kolay kolay kötü yorum yapmam ancak bu film gerçekten kötü yani güzel bi tarafı yok , boş zamanınız varsa bile gene izlemeyin o kadar

@pnarpnar

11 yıl önce

1 / 10

uzaylıların varlığına kesin olarak inanan biri olmama rağmen bu film beni tatmin etmedi arkadaş. korkunç, korkunç dediler gaza getirdiler, hatta biri izlememem için yalvarmıştı .sss ama samimi olarak diyorum ki antik uzaylılar belgeselini izleyin daha iyi.

@onur_turan

12 yıl önce

8.5 / 10

Filme konu olan vakaların gerçekte yaşanıp yaşanmadığına takılmadan seyrettim.

Sonuçta bu bir film ve de gerilim türünde yer aldığından beklediğimi de fazlasıyla aldım.

Jovovich'in filmin başında belirttiği üzere tercih size kalmış, böylesi dünya dışı varlıklara & paranormal olaylara inanıp inanmanızla alakalı biraz da...

Olayların gerçek olduğuna pek inanmadım açıkçası, tamamen ticari amaçla oluşturulduğu kesin,

fakat dediğim gibi özellikle gece yarısında ışıksız bir ortam, 720p sürüm ve yüksek ses, mümkünse tek başınıza izleme koşulları sağlandığında cidden etki gösterebilecek düzeyde bir gerilim ürünü.

Film; gerek sunum tarzı, gerek de atmosferi ile bu tür adına oldukça başarılı bence,

zaten korku/gerilim dendi miThe Exorcism of Emily Rosebenzeri bu tarz filmler hoşuma gidiyor şahsen.
S

@setenayfb

12 yıl önce

3.7 / 10

Fragmandan etkilenmiştim, ama hiç beklediğim gibi çıkmadı üstüne üstlük çok da saçmaydı. Hatta bir yorumda incisözlük filmi demişlerdi baykuşlar felan çok gülmüştüm.

@cruachan

12 yıl önce

6.4 / 10

olayın gerçek olup olmadığına deyinirsem biraz araştırıldığında tamamen kurgu olduğu gayet kolay anlaşılıyor he olaya inananlar vardır o başka. Bana pek inandırıcı gelmedi , bu tür filmler giderek artıyor nedense, finansal kaynaklı bir uydurma olduğunu düşünüyorum ama genel olarak film beni gerdi mi gerdi. Genel olarak ise film fena değildi ama yer yer sıkıcıydı milla için izlenilir.
T

@tarcin

12 yıl önce

4 / 10

bu filmi karadedeler olayına alternatif bi örnek diye öven bi arkadaşım tavsiyesiyle izledim.başta ,hollywood yıldızı her şeyin gerçek olduğundan dem vurarak psikolojinizi zaten inanmaya ve korkmaya zorluyor,bunu deniyor en azından.olayın başından geçtiği iddia edilen kadın adeta cin çarpmış gibi,ürkütüyor.ama... o yataktan uçma sahnesi,ne bileyim metafizik sahnelerde neden hep kamera bozuluyor görüntü gidiyor.radyasyon yayıyor uzaylılar diyenler,hep en can alıcı yerine mi denk gelir ?daha yaklaşırken bozmaya başlaması gerekmez mi?birden kesilmesi hiç inandırıcı değil.alaska ise korku filmleri için biçilmiş mekandır zaten.sözün kısası,sevenleri iyi zaman geçirir, izlenebilir film,keşke gerçek diye gözümüze sokmasalardı.çocuk değiliz yani.

@lowen

12 yıl önce

6.5 / 10

Film için iyi film ya da kötü film demek çok zor.Bu filme ve içinde geçen olaylara inanırsanız iyi,size ve inanışınıza uzak ise muhtemelen kötü ya da deli saçması olarak nitelendireceğiniz bir film olacak.

Filmi izlerken verdiğim tepkilere göre değerlendirirsem,etkilenmedim desem yalan söylemiş olurum.Filmin hikayeyi inandırıcı bi dille anlattığı,sizi konunun içine çektiği bir gerçek.Türün klişeler içinde boğulduğu şu günlerde,türü sevenler için farklı ve iyi bir alternatif.

@king_of_the_bon

13 yıl önce

1 / 10

"The truth is out there"

filmin ilk yarısını mulder vari bir edayla izlerken bende çoğu kişi gibi aha! dedim gerçek hakkaten orada bir yerde mi acaba.

Çünkü filmin başında baş rol oyuncusunun ağzından bize filmdeki olayların gerçeğe dayandığı ve amatör kamera kayıtlarıyla ses kayıtlarının dokümanter kayıtlar olup filmde kullanıldığı söyleniyordu.

filmi durdurup yapılan basit bir google araştırmasının ardından ise kendimizi aptal yerine konmuş hissediyorduk.

bize ünlü bir hollywood aktristinin ağzından yalan söylenmişti.

Filmle ilgili edebileceğim tek kelime Sahtekarlık olabilir maalesef

@okan_adam

14 yıl önce

6.5 / 10

Gerçek mi değil mi, şöyle mi böyle mi...Tüm soruları geçip tek bir soruya cevap vereyim, korkutur mu?

Evet korkutur, özellikle gecenin köründe tek başına izlersen epey bir tırstırır insanı.

@aforozzedeler

14 yıl önce

6 / 10

Gerim Gerim Ger! Başka bi bok yapma zaten..

@anton

14 yıl önce

9 / 10

kaç yıllık x-files hayranıyım böyle film görmedim. hoş olmuş, güzel olmuş. inceden geriyor. inanan arkadaşlarım var bu filme. artık filmin gerçekçiliğinden midir(!) bilemem. güzel senaryo, korkutucu bir atmosfer (alaska candır) eh doktor hanım kızımız da oyunculuk adına kafada saç kalmamış yıllarını vermiş bir abla olduğuna göre izlemek farz oluyor.

bir de 'fire in the sky' vardı, bu filmden yıllar evvel çekilmiş. onu izlemiş ve beğenmiş arkadaşlara ayrıca tavsiye edilir.
O

@oradadegilim

14 yıl önce

!---spoiler---!

İlk başta en eski dillerden biriyle birtakım şeyler yazdıran tanrının, filmin sonunda -nedense/alakasızca- İngilizce konuşması oldukça ilginçti tabii.
SPOILER

4. Tür filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

4. Tür filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

4. Tür filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL