8.9

285 OY
PUAN VER
5

IMDb: 9.2 (24.116 OY)

KONUSU
Emekli bir adliye memuru olan Agah Beyoğlu, İstanbul’un en kalabalık ve hareketli semti Beyoğlu’nda yalnız ve münzevi bir yaşam sürdürmektedir. Kızı yurtdışında yaşamakta, eşi ise yıllar önce vefat etmiştir. Agah’ın bu tekdüze yaşantısı, kendisine konan Alzheimer Başlangıcı teşhisiyle altüst olur.

... Devamı
Emekli bir adliye memuru olan Agah Beyoğlu, İstanbul’un en kalabalık ve hareketli semti Beyoğlu’nda yalnız ve münzevi bir yaşam sürdürmektedir. Kızı yurtdışında yaşamakta, eşi ise yıllar önce vefat etmiştir. Agah’ın bu tekdüze yaşantısı, kendisine konan Alzheimer Başlangıcı teşhisiyle altüst olur.

Hastalığından ötürü er geç bütün anılarını unutacaktır. Bu gerçek karşısında başta bocalasa da, unutmanın bir fırsat olduğunu fark eder. Yıllardır planladığı ancak sürekli ertelediği bir cinayeti işlemek için bir fırsat.

Nasıl olsa işleyeceği bu suçu gelecekte hatırlamayacak, hatırlamayacağı için de vicdan azabı çekmeyecektir. Bunun yanında cinayet büro amirliğindeki tek kadın polis olan Nevra, üzerindeki baskılar yüzünden istifanın eşiğine gelmiştir. Ancak Agah’ın aldığı cinayet kararı, Nevra’nın hayatını da tamamen değiştirecektir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
F

@fatiherol

2 hafta önce

9.2 / 10

Çok kaliteli. Haluk Bilginer efsane tamam da herşeyden öte bir şey var 8 lik bı diziye 9 hatta 10 verdiren bişey var. He işte o Türkiye. Gördüğümüz dizide hissettiğimiz şey Türkiye. Dizi ve filmlerde insanlar karakteri seçer ve kendini onun yerine koyar. Burada koymak istemesek te öyle bir bulduk ki o karakterleri. Gördük o adamları biz sokakta.

@yurdagulbogar

3 hafta önce

9 / 10

Cok basarili bir mini dizi. Verdigi mesajlar olsun, Haluk Bilginer’in oyunculugu olsun harika...

@kuzgunadam

1 ay önce

müziklerinde 'Muse' ezgilerine rastlayacağınız dizi. Ülkemizdeki toplumsal bir soruna yaratıcı bir senaryo ile değinilmesi de diziyi özel kılıyor.

@niyetisyen

1 ay önce

Agâh Beyoğlu'nun öfke kontrolünü kaybettiği sahneleri Stephen Zweig-Amok Koşucusu kitabıyla taçlandırmak nefisti.

@prehistorikit

2 ay önce

öncelikle sahne,styling, müzik birbirinden harikaydı bence, tüm ekibin eline sağlık. hakan günday, zaten.
finalden çok tatmin oldum. fakat final olmasaydı diziye yorumum biraz daha farklı olurdu. finalde delirdim ya. hatta bir şey diyeyim mi finali bir daha izleyeceğim lan. neyse.

finalde agah beyoğlunun ettiği birkaç sözüyle bitirmek istiyorum yorumumu;
"sen karıştırıyosun, sen adaletle hukuğu karıştırıyosun, adalet başka bir şey hukuk başka bir şey. senin söylediğin hukuken olması gereken şey, o da hukuk varsa. ama, adalet başka bir şey. adalet bu. zaten adalet dediğin ne ki? nefsi müdafaa. intikam; geç kalmış bir nefsi müdafaa."

@cokoprenses

4 ay önce

9 / 10

senaryo, oyunculuk, mekan seçimleri, verdiği mesajlar gibi bir çok açıdan kaliteli buldugum bir dizi. Sırf bazı replikleri daha iyi sindirebilmek için bir daha bile izleyebilirim.

@zenobiaa

5 ay önce

9.7 / 10

Çok çok başarılı kaliteli mini dizi.

@basribabam

5 ay önce

6.5 / 10

Terörist gibi başkomiser mi olur allasen? Ayrıca o Müjde Ar ne öyle yüzü fondotene batırıldıktan sonra kara kalemle kaş göz çizmişler gibi? Avustralya’dan yıllar sonra gelen bir genç biraz çekingen falan olur ama Deva, geldiğinin ikinci günü adam dövdü, üçüncü gün çete kurdu, tek özelliği konuşmamak olan bir manita yaptı. Hay maşşallah yiğidime...
Agâh Beyoğlu ise asansörden arabanın arkasına kadar 25 kiloluk kömür çuvalını götüremezsin, 80 kiloluk adamı nasıl... Ayrıca önceden silah kullanmamış biri olarak bazen önündeki adama isabet ettiremezken, bazen 30 metreden pireyi vuruyor vs vs.
Gereksiz ve anlamsızca uzatılmış çok fazla sahne vardı. 45’er dakikalık 8 bölüm ile bitirilebilirdi.
Işık, kostüm, çekimler, kamera kullanımı falan bir Türk dizisine göre gayet başarılıydı fakat gene de dizinin biraz fazla abartıldığını düşünüyorum.
G

@gargamell

6 ay önce

10 / 10

Yabancı diziler de neymis bu dizinin yanında hala etkisindeyim muhtesemdi.

@tiamath

6 ay önce

9.5 / 10

Son derece başarılı bir yapım. İzlerken gerçekten gururlandım diyebilirim. Agah Beyoğlu, kamburada görev yapmış bir memur olarak bir olaya tanıklık eder. Hiçbir şey yapamaması öyle içine oturmuştur ki 25 yıl sonra Alzeimer olduğunu öğrenince,olayları unutmadan bir şey yapmaya karar verir ve intikamını almaya başlar. Dizi kurgu, oyunculuk, ortam olarak oldukça başarılı. Tek tük eleştirilecek noktaları olsa da genel olarak keyifle ve merakla izlediğim bir yapıt.

@bird-one

11 ay önce

İzlerken sürekli olarak hayran kaldığım dizi. Özellikle ilk bölümlerde "vaay be"ler eşliğinde çok kez gururlandım. -sonraları alıştım muhtemelen.- Oyunculuklar, özellikle Haluk Bilginer, müzikler, açılar her şey çok iyi. Kurgu güzel.

Şebnem Bozoklu rolüne cuk oturmuş bence. Kötü oyunculuk yok mu? Yok diyemeyeceğim. Özellikle Reyhan'ın oyunculuğu rahatsız etti beni.
Deva ve zibidi arkadaşlarını ve yaptıkları saçmalıkları izlerken sıkıldım, gereksiz geldi.

Sonuç olarak, bu kalitede yapımlar çoğalmalı

@darkscream

1 yıl önce

8.2 / 10

dizide amerikanvari dizi kültürü vs. etkileri olduğuna katılmakla birlikte nesinin eleştirildiğini anlayamadım. yani sahneler sırıtmadıktan sonra bir problem yok bence. gayet yerinde ve dozajında ayarlanmış.

@calypso

1 yıl önce

8.5 / 10

Haluk Bilginer , nasıl bir oyunculuktur o!

@fadik

1 yıl önce

8.2 / 10

Hakan Günday varsa izlemeliyim dedim. Haluk Bilginer varsa kesinlikle izlemeliyim dedim. Sonuç mükemmel.

@khaleesiii

1 yıl önce

"Ne zaman bu şiiri okusam uzaya gitmiş kadar olurum"
İlk defa bir Türk dizisi beni bu kadar şaşırttı, kusursuz bir yapım.Emeği geçen herkesin ellerine sağlık.10/10
SPOILER

Şahsiyet dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Şahsiyet dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Şahsiyet dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL