8.9

196 OY
PUAN VER
5

IMDb: 9.1 (14.474 OY)

KONUSU
Emekli bir adliye memuru olan Agah Beyoğlu, İstanbul'un en kalabalık ve hareketli semti Beyoğlu'nda yalnız ve münzevi bir yaşam sürdürmektedir. Kızı yurtdışında yaşamakta, eşi ise yıllar önce vefat etmiştir. Agah'ın bu tekdüze yaşantısı, kendisine konan Alzheimer Başlangıcı teşhisiyle altüst olur.

... Devamı
Emekli bir adliye memuru olan Agah Beyoğlu, İstanbul'un en kalabalık ve hareketli semti Beyoğlu'nda yalnız ve münzevi bir yaşam sürdürmektedir. Kızı yurtdışında yaşamakta, eşi ise yıllar önce vefat etmiştir. Agah'ın bu tekdüze yaşantısı, kendisine konan Alzheimer Başlangıcı teşhisiyle altüst olur.

Hastalığından ötürü er geç bütün anılarını unutacaktır. Bu gerçek karşısında başta bocalasa da, unutmanın bir fırsat olduğunu fark eder. Yıllardır planladığı ancak sürekli ertelediği bir cinayeti işlemek için bir fırsat.

Nasıl olsa işleyeceği bu suçu gelecekte hatırlamayacak, hatırlamayacağı için de vicdan azabı çekmeyecektir. Bunun yanında cinayet büro amirliğindeki tek kadın polis olan Nevra, üzerindeki baskılar yüzünden istifanın eşiğine gelmiştir. Ancak Agah'ın aldığı cinayet kararı, Nevra'nın hayatını da tamamen değiştirecektir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@bird-one

1 ay önce

İzlerken sürekli olarak hayran kaldığım dizi. Özellikle ilk bölümlerde "vaay be"ler eşliğinde çok kez gururlandım. -sonraları alıştım muhtemelen.- Oyunculuklar, özellikle Haluk Bilginer, müzikler, açılar her şey çok iyi. Kurgu güzel.

Şebnem Bozoklu rolüne cuk oturmuş bence. Kötü oyunculuk yok mu? Yok diyemeyeceğim. Özellikle Reyhan'ın oyunculuğu rahatsız etti beni.
Deva ve zibidi arkadaşlarını ve yaptıkları saçmalıkları izlerken sıkıldım, gereksiz geldi.
Bu kalitede yapımlar çoğalmalı

@darkscream

4 ay önce

8.2 / 10

dizide amerikanvari dizi kültürü vs. etkileri olduğuna katılmakla birlikte nesinin eleştirildiğini anlayamadım. yani sahneler sırıtmadıktan sonra bir problem yok bence. gayet yerinde ve dozajında ayarlanmış.

@calypso

8 ay önce

8.5 / 10

Haluk Bilginer , nasıl bir oyunculuktur o!

@fadik

1 yıl önce

8.2 / 10

Hakan Günday varsa izlemeliyim dedim. Haluk Bilginer varsa kesinlikle izlemeliyim dedim. Sonuç mükemmel.

@khaleesiii

1 yıl önce

"Ne zaman bu şiiri okusam uzaya gitmiş kadar olurum"
İlk defa bir Türk dizisi beni bu kadar şaşırttı, kusursuz bir yapım.Emeği geçen herkesin ellerine sağlık.10/10

@selmass

1 yıl önce

7.2 / 10

Etkileyici hikaye, oyuncular iyi, merak uyandıran ilerleyiş, sosyal mesajı yerinde (gerekli yerlere ulaşamasa da!), görüntüler ışık ortam güzel. Biraz eksik bir son, deva sefa ve münir karakterleri tam olmamış; deva biraz gerçeküstü ama izlemesi zevkli, sefayı tanıyamadık, münirin hayatı iki cümleyle özetlendi feza hanımı bile daha iyi tanıdık! Sonuç olarak yan karakterler ana karakterlerin altında kalmış gibi. Başka hoşuma gitmeyen yanları da tabi ama burada yazmaya gerek duymadım, sağlıklı beyinlerle yaşamak dileğiyle..

@parfenrogojin

1 yıl önce

6.4 / 10

Şahsiyet hakkında iyi, kötü ve çok kötü şeyler söylenebilir. Dizinin en dikkat çekici yönü, dikkatle titizlikle hazırlanmış cilalı görüntüleri ve görüntüye, renklere, atmosfere dikkat çeken yapısı olabilir. Finaldeki akvaryum sahnesi kadar bunu güzel özetleyen hiç bir sahne bence yok: bu sahnede ambians, atmosfer ilginç etkileyici, dikkat çekici ama gerçekçi değil. Dizi, meselelerini hayali karakterler, olaylar aracılığıyla gerçekleri anlatmak üzerine kurduğu için bu çekici, yapay, abd sinemasında veya dizilerinden alındığı çok bariz sahneleri ve daha da kötüsü inanılmaz yapmacıklık kokan oyunculuklarıyla rahatsız edici bir tecrübeye dönüşüyor çoğunlukla. Hakan Günday'ın zorlama senaryosunun çok eleştirilmesi gerekiyor: deva'nın ve arkadaşlarının yaptıklarını onur saylan nasıl çekebilir, oyuncular nasıl oynayabilir, hakan Günday nasıl yazabildi? Bu kadar sinema sanatıyla, edebiyatla haşır neşir insanlar sahte bir abd polisiyesi yapmamalıydı bence. Dizinin en güçlü yanlarından olan halu
... Devamı
Şahsiyet hakkında iyi, kötü ve çok kötü şeyler söylenebilir. Dizinin en dikkat çekici yönü, dikkatle titizlikle hazırlanmış cilalı görüntüleri ve görüntüye, renklere, atmosfere dikkat çeken yapısı olabilir. Finaldeki akvaryum sahnesi kadar bunu güzel özetleyen hiç bir sahne bence yok: bu sahnede ambians, atmosfer ilginç etkileyici, dikkat çekici ama gerçekçi değil. Dizi, meselelerini hayali karakterler, olaylar aracılığıyla gerçekleri anlatmak üzerine kurduğu için bu çekici, yapay, abd sinemasında veya dizilerinden alındığı çok bariz sahneleri ve daha da kötüsü inanılmaz yapmacıklık kokan oyunculuklarıyla rahatsız edici bir tecrübeye dönüşüyor çoğunlukla. Hakan Günday'ın zorlama senaryosunun çok eleştirilmesi gerekiyor: deva'nın ve arkadaşlarının yaptıklarını onur saylan nasıl çekebilir, oyuncular nasıl oynayabilir, hakan Günday nasıl yazabildi? Bu kadar sinema sanatıyla, edebiyatla haşır neşir insanlar sahte bir abd polisiyesi yapmamalıydı bence. Dizinin en güçlü yanlarından olan haluk bilginer 'in bir çok repliğini doğaçlama olduğunu düşünüyorum. Bilginer' in oyunculuğu Masum dizisine kıyasla daha klasik, alışıldık bir tarzda ama bilginer'in seneler önce bir röportajda söylediği gibi rol yaptığı belli olan aktörler arasında bilginer hakikaten ışıl ışıl parlıyor. Öte yandan dizinin bütün yapaylığı, sahteliği e rağmen son bölümlerde ortaya çıkan dizinin gerçek meselesi, gerçek sorun ilginç bir sertlik ve etki yaratıyor ve neredeyse bütün olumsuzlukları unutturacak gibi oluyor, ancak onur saylak ve Hakan Günday yine onu abd dizilerine, havasına, gerçekçi olmayan oyunculuklarına ve iyi ışıklarla kamera açılarıyla ilginç ve etkili kılınmış atmosfer yaratma gayretine kurban ediyor. Böylece geriye mış gibi yapılarak anlatılmış, Türkiye'de çekilmiş bir abd dizisi havası kalıyor. Bu kadar önemli bir konu çok daha dikkatli, gereksiz bütün saçma sapan detaylardan uzak---deva, devanın annesi, dizinin sonuna dek konuşmayan kız, köpeköldüren partisi ve oradaki tipler, kedi kostümü vb---kalarak anlatılsa belki de çok iyi bir eser izlemiş olacaktık.

@korgan

1 yıl önce

8.5 / 10

Görmeyeceklerdir, yine de yazmak istedim: Hakan Günday ve Onur Saylak, çok teşekkür ederim dert ettiğiniz için "kadın"ı, üzülüp geçmek yerine hatırladığınız için Şahsiyet'i!
N.Ç olayı başta olmak üzere milyon kere bu topraklarda yaşanan, yaşanagelen bu rezilliği bir dizi olarak izleyip geçemiyor insan. Geçmemeli de.
Taşıdığı ruhla bir çeşit "Bir Zamanlar Anadolu'da" Şahsiyet. Ne diyeyim ki; vurdu geçti.
H

@hyppolite

1 yıl önce

6.8 / 10

Fazla aceleye getirilmiş bir final yapti. Yabancı dizi olsa o bu kadar ilgimi çekmezdi ama gerek görüntüleriyle gerek konusuyla izlediğim en iyi Türk dizisiydi. Haluk Bilginer in efsane oyunculuğuna şahit olduk.

@ohdude

1 yıl önce

10 / 10

dizide anlam veremediğim tek şey devanın sevgilisinin bütün dizi boyunca susup dizinin sonunda " bin irispi diğilim, bini initmi divi " diyip birlikte takıldıkları çocuğu vurması. bana biraz yapmacık geldi daha doğrusu.

@heisenberg1

1 yıl önce

10 / 10

Ülkedeki bütün toplumsal sorunlara değinen ve teknik açıdan diğer Türk dizilerinden ayrılan bir yapım. Hem başrollerin hem yan rollerin oyunculukları harika. Kesinlikle izlenmeli.

@mehmetm

1 yıl önce

Onur Saylak Bey'i tebrik etmek lazım. Kamera kullanımı, ışık ve açılar çok iyi olmuş. Senaryo da klasik değil, artan bir temposu bulunmakta, olayların temellendiği nokta üzerine konuşulabilir belki, oyunculuklar güzel, mekanlar arasında zıtlıklar var ve tabi ki "kambura" fikri de çok şık olmuş. Cüretkar yorum yaptım yine.

edit: temellendiği nokta üzerine bile konuşulamaz, çok iyi olmuş, tekrardan tebrik etmek lazım(10. bölümdeyken yazmıştım yorum).

@mbn

1 yıl önce

10 / 10

Son zamanlarda izlediğim en kaliteli Türk dizilerinden biriydi. Kurgusu, hikayesi, bakış açısı, verdiği mesajı etkileyiciydi.Hani derler ya adamın ismi yeter o dizi mutlaka izlenir diye. Ve o isim tabiii ki "Haluk Bilginer" yani namıdiğer "Agah Beyoğlu" "Sefa" karekterini de çok sevdim. Polisiye meraklılarına tavsiye edilesi bir dizi.

@ohmydarling

1 yıl önce

Oldukca iyiydi ancak finali biraz aceleye gelmiş gibiydi yani bazı karekterlerin olayı havada kaldı.Yıne de uzun süredir izledigim en iyi yerli yapim diziydi

@ladymarleen

1 yıl önce

9 / 10

Hayatımda izlediğim en iyi kurguya sahip Türk dizisiydi ki 2 günde bitirdim. Öncelikle sıkı bir Hakan Günday fanı olmama rağmen izlemekte geciktiğim için kendime ilk bölümden beri sövüyorum. Sanki kalın bir roman okumuşcasına etkiledi beni bu dizi . Duyanlara duymayanlara herkese öneririm. İzlemezseniz eğer çok şey kaybedersiniz ama izlerseniz daha çok şey kaybedersiniz mesela insanlığa olan güveninizi.
SPOILER

Şahsiyet dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Şahsiyet dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Şahsiyet dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL