8.9

367 OY
PUAN VER
5

IMDb: 9.1 (34.024 OY)

KONUSU
Emekli bir adliye memuru olan Agah Beyoğlu, İstanbul’un en kalabalık ve hareketli semti Beyoğlu’nda yalnız ve münzevi bir yaşam sürdürmektedir. Kızı yurtdışında yaşamakta, eşi ise yıllar önce vefat etmiştir. Agah’ın bu tekdüze yaşantısı, kendisine konan Alzheimer Başlangıcı teşhisiyle altüst olur.

... Devamı
Emekli bir adliye memuru olan Agah Beyoğlu, İstanbul’un en kalabalık ve hareketli semti Beyoğlu’nda yalnız ve münzevi bir yaşam sürdürmektedir. Kızı yurtdışında yaşamakta, eşi ise yıllar önce vefat etmiştir. Agah’ın bu tekdüze yaşantısı, kendisine konan Alzheimer Başlangıcı teşhisiyle altüst olur.

Hastalığından ötürü er geç bütün anılarını unutacaktır. Bu gerçek karşısında başta bocalasa da, unutmanın bir fırsat olduğunu fark eder. Yıllardır planladığı ancak sürekli ertelediği bir cinayeti işlemek için bir fırsat.

Nasıl olsa işleyeceği bu suçu gelecekte hatırlamayacak, hatırlamayacağı için de vicdan azabı çekmeyecektir. Bunun yanında cinayet büro amirliğindeki tek kadın polis olan Nevra, üzerindeki baskılar yüzünden istifanın eşiğine gelmiştir. Ancak Agah’ın aldığı cinayet kararı, Nevra’nın hayatını da tamamen değiştirecektir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@sbnmv

4 ay önce

Güzel başladı, güzel ilerledi ve güzel bitti. Bittiğinde "niye bitti?" diye sorgulattı" bir daha böylesi gelmez" dedirtti ve "vay arkadaş istenilse yapılıyormuş" ile sonuca bağlandı. Çok güzel iş!
Türkiye gerçeğinin HALUK BİLGİNER gibi 10/10’luk performansla yansıtıldığı bir dizi. Hikaye çok mühim çok değerli.

Bu dünyada beni en derinden yaralayan konu kadınların yaşadığı tacizler, tecavüzler, istismarlar, şiddettir, kadın cinayetidir. Ama bu dizinin bunu yeterince içten yansıtabildiğini asla düşünmüyorum. Bu kadar değerli bi konuyu gereksiz gençler ( tamamen anlamsız bi plot???!) konuyla bağımsız sahnelerle, kedi kostümlü ergenlerin kendilerine eğlence çıkarıp istiklalde balonlarla koşup zıplamaları, parti yapmaları vs ile değersizleştirmeleri büyük saygısızlık gibi geldi. O çocuklar neden varoldu? Neden? Ne gerek vardı?

@cevherdudayev

1 yıl önce

8 / 10

en iyi 5 türk dizisi arasına girer. haluk bilginer arşa taşımış diziyi. tabiki de sonu aceleye getirilmiş. 2 puanın 1ini cansu dere’nin oyunculuğundan ve 1ini de sonunu en az 5-6 bölüm daha uzatabilecekken hemen bitirilmesi yüzünden kırptım.
F

@fatiherol

1 yıl önce

9.2 / 10

Çok kaliteli. Haluk Bilginer efsane tamam da herşeyden öte bir şey var 8 lik bı diziye 9 hatta 10 verdiren bişey var. He işte o Türkiye. Gördüğümüz dizide hissettiğimiz şey Türkiye. Dizi ve filmlerde insanlar karakteri seçer ve kendini onun yerine koyar. Burada koymak istemesek te öyle bir bulduk ki o karakterleri. Gördük o adamları biz sokakta.

@yurdagulbogar

1 yıl önce

9 / 10

Cok basarili bir mini dizi. Verdigi mesajlar olsun, Haluk Bilginer’in oyunculugu olsun harika...

@kuzgunadam

1 yıl önce

müziklerinde 'Muse' ezgilerine rastlayacağınız dizi. Ülkemizdeki toplumsal bir soruna yaratıcı bir senaryo ile değinilmesi de diziyi özel kılıyor.

@niyetisyen

1 yıl önce

Agâh Beyoğlu'nun öfke kontrolünü kaybettiği sahneleri Stephen Zweig-Amok Koşucusu kitabıyla taçlandırmak nefisti.

@prehistorikit

1 yıl önce

öncelikle sahne,styling, müzik birbirinden harikaydı bence, tüm ekibin eline sağlık. hakan günday, zaten.
finalden çok tatmin oldum. fakat final olmasaydı diziye yorumum biraz daha farklı olurdu. finalde delirdim ya. hatta bir şey diyeyim mi finali bir daha izleyeceğim lan. neyse.

finalde agah beyoğlunun ettiği birkaç sözüyle bitirmek istiyorum yorumumu;
"sen karıştırıyosun, sen adaletle hukuğu karıştırıyosun, adalet başka bir şey hukuk başka bir şey. senin söylediğin hukuken olması gereken şey, o da hukuk varsa. ama, adalet başka bir şey. adalet bu. zaten adalet dediğin ne ki? nefsi müdafaa. intikam; geç kalmış bir nefsi müdafaa."

@cokoprenses

1 yıl önce

9 / 10

senaryo, oyunculuk, mekan seçimleri, verdiği mesajlar gibi bir çok açıdan kaliteli buldugum bir dizi. Sırf bazı replikleri daha iyi sindirebilmek için bir daha bile izleyebilirim.

@zenobiaa

1 yıl önce

9.7 / 10

Çok çok başarılı kaliteli mini dizi.

@basribabam

1 yıl önce

6.5 / 10

Terörist gibi başkomiser mi olur allasen? Ayrıca o Müjde Ar ne öyle yüzü fondotene batırıldıktan sonra kara kalemle kaş göz çizmişler gibi? Avustralya’dan yıllar sonra gelen bir genç biraz çekingen falan olur ama Deva, geldiğinin ikinci günü adam dövdü, üçüncü gün çete kurdu, tek özelliği konuşmamak olan bir manita yaptı. Hay maşşallah yiğidime...
Agâh Beyoğlu ise asansörden arabanın arkasına kadar 25 kiloluk kömür çuvalını götüremezsin, 80 kiloluk adamı nasıl... Ayrıca önceden silah kullanmamış biri olarak bazen önündeki adama isabet ettiremezken, bazen 30 metreden pireyi vuruyor vs vs.
Gereksiz ve anlamsızca uzatılmış çok fazla sahne vardı. 45’er dakikalık 8 bölüm ile bitirilebilirdi.
Işık, kostüm, çekimler, kamera kullanımı falan bir Türk dizisine göre gayet başarılıydı fakat gene de dizinin biraz fazla abartıldığını düşünüyorum.
G

@gargamell

1 yıl önce

10 / 10

Yabancı diziler de neymis bu dizinin yanında hala etkisindeyim muhtesemdi.

@tiamath

1 yıl önce

9.5 / 10

Son derece başarılı bir yapım. İzlerken gerçekten gururlandım diyebilirim. Agah Beyoğlu, kamburada görev yapmış bir memur olarak bir olaya tanıklık eder. Hiçbir şey yapamaması öyle içine oturmuştur ki 25 yıl sonra Alzeimer olduğunu öğrenince,olayları unutmadan bir şey yapmaya karar verir ve intikamını almaya başlar. Dizi kurgu, oyunculuk, ortam olarak oldukça başarılı. Tek tük eleştirilecek noktaları olsa da genel olarak keyifle ve merakla izlediğim bir yapıt.

@bird_one

2 yıl önce

İzlerken sürekli olarak hayran kaldığım dizi. Özellikle ilk bölümlerde "vaay be"ler eşliğinde çok kez gururlandım. -sonraları alıştım muhtemelen.- Oyunculuklar, özellikle Haluk Bilginer, müzikler, açılar her şey çok iyi. Kurgu güzel.

Şebnem Bozoklu rolüne cuk oturmuş bence. Kötü oyunculuk yok mu? Yok diyemeyeceğim. Özellikle Reyhan'ın oyunculuğu rahatsız etti beni.
Deva ve zibidi arkadaşlarını ve yaptıkları saçmalıkları izlerken sıkıldım, gereksiz geldi.

Sonuç olarak, bu kalitede yapımlar çoğalmalı

@darkscream

2 yıl önce

8.2 / 10

dizide amerikanvari dizi kültürü vs. etkileri olduğuna katılmakla birlikte nesinin eleştirildiğini anlayamadım. yani sahneler sırıtmadıktan sonra bir problem yok bence. gayet yerinde ve dozajında ayarlanmış.
SPOILER

Şahsiyet dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Şahsiyet dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Şahsiyet dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL