8.8

105 OY
PUAN VER
5

IMDb: 9.1 (1.052 OY)

Ülke

Türkiye

KONUSU

Onur Saylakın yönetmen koltuğunda oturacağı dizinin başrollerinde daha önceden Ezelde kameralar karşısına geçen Haluk Bilginer ile Cansu Dere yer alıyor. Bir seri katilin hikayesinin anlatıldigi diziyi Hakan Günday kaleme aliyor.

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (21)

@khaleesiii yazdı...

Per, 09 Ağu 2018, 22:53 (1 hafta önce)

"Ne zaman bu şiiri okusam uzaya gitmiş kadar olurum"
İlk defa bir Türk dizisi beni bu kadar şaşırttı, kusursuz bir yapım.Emeği geçen herkesin ellerine sağlık.10/10

@selmass yazdı...

Sal, 07 Ağu 2018, 00:43 (1 hafta önce)

7.2 / 10

Etkileyici hikaye, oyuncular iyi, merak uyandıran ilerleyiş, sosyal mesajı yerinde (gerekli yerlere ulaşamasa da!), görüntüler ışık ortam güzel. Biraz eksik bir son, deva sefa ve münir karakterleri tam olmamış; deva biraz gerçeküstü ama izlemesi zevkli, sefayı tanıyamadık, münirin hayatı iki cümleyle özetlendi feza hanımı bile daha iyi tanıdık! Sonuç olarak yan karakterler ana karakterlerin altında kalmış gibi. Başka hoşuma gitmeyen yanları da tabi ama burada yazmaya gerek duymadım, sağlıklı beyinlerle yaşamak dileğiyle..

@parfenrogojin yazdı...

Pzt, 06 Ağu 2018, 10:59 (2 hafta önce)

3.6 / 10

Şahsiyet hakkında iyi, kötü ve çok kötü şeyler söylenebilir. Dizinin en dikkat çekici yönü, dikkatle titizlikle hazırlanmış cilalı görüntüleri ve görüntüye, renklere, atmosfere dikkat çeken yapısı olabilir. Finaldeki akvaryum sahnesi kadar bunu güzel özetleyen hiç bir sahne bence yok: bu sahnede ambians, atmosfer ilginç etkileyici, dikkat çekici ama gerçekçi değil. Dizi, meselelerini hayali karakterler, olaylar aracılığıyla gerçekleri anlatmak üzerine kurduğu için bu çekici, yapay, abd sinemasında veya dizilerinden alındığı çok bariz sahneleri ve daha da kötüsü inanılmaz yapmacıklık kokan oyunculuklarıyla rahatsız edici bir tecrübeye dönüşüyor çoğunlukla. Hakan Günday'ın zorlama senaryosunun çok eleştirilmesi gerekiyor: deva'nın ve arkadaşlarının yaptıklarını onur saylan nasıl çekebilir, oyuncular nasıl oynayabilir, hakan Günday nasıl yazabildi? Bu kadar sinema sanatıyla, edebiyatla haşır neşir insanlar sahte bir abd polisiyesi yapmamalıydı bence. Dizinin en güçlü yanlarından olan haluk bilginer 'in bir çok repliğini doğaçlama olduğunu düşünüyorum. Bilginer' in oyunculuğu Masum dizisine kıyasla daha klasik, alışıldık bir tarzda ama bilginer'in seneler önce bir röportajda söylediği gibi rol yaptığı belli olan aktörler arasında bilginer hakikaten ışıl ışıl parlıyor. Öte yandan dizinin bütün yapaylığı, sahteliği e rağmen son bölümlerde ortaya çıkan dizinin gerçek meselesi, gerçek sorun ilginç bir sertlik ve etki yaratıyor ve neredeyse bütün olumsuzlukları unutturacak gibi oluyor, ancak onur saylak ve Hakan Günday yine onu abd dizilerine, havasına, gerçekçi olmayan oyunculuklarına ve iyi ışıklarla kamera açılarıyla ilginç ve etkili kılınmış atmosfer yaratma gayretine kurban ediyor. Böylece geriye mış gibi yapılarak anlatılmış, Türkiye'de çekilmiş bir abd dizisi havası kalıyor. Bu kadar önemli bir konu çok daha dikkatli, gereksiz bütün saçma sapan detaylardan uzak---deva, devanın annesi, dizinin sonuna dek konuşmayan kız, köpeköldüren partisi ve oradaki tipler, kedi kostümü vb---kalarak anlatılsa belki de çok iyi bir eser izlemiş olacaktık.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Şahsiyet dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Şahsiyet dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Şahsiyet dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI