Istanbul Modern Sinema

Istanbul Modern Sinema, Goethe-Institut İstanbul işbirliğiyle 23-30 Eylül tarihleri arasında “Transit Hayatlar” başlığı altında, ilk gösterimi son bir yıl içinde gerçekleşmiş Alman filmlerinden bir seçki sunuyor. İzleyici ve eleştirmenlerin karşısına ilk kez Berlin, Cannes, Venedik, Toronto, Sundance gibi festivallerde çıkan filmlerden oluşan programın açılışını Almanya’nın ünlü genç aktörü Daniel Brühl’ün başrolde oynadığı, Alain Gsponer’in yönettiği, gerçekle kurmacanın iç içe geçtiği keyifli bir romantik komedi olan Lila Lila filmi yapıyor.

 

Seçkide yer alan diğer filmler arasında geçtiğimiz yıl Bulutların Üstünde ile başarı kazanan Andreas Dresen’in gerçekle kurmacanın birbirine karıştığı senaryosuyla keyifli bir ‘film içinde film’ örneği olan melankolik komedi filmi Votka ile Viski; Max Ophuls Film Festivali’nden ödüllerle dönen,  Maximilian Erlenwein’in yönettiği, şiddeti ve mizahı yerinde bir psikolojik dram olan Yerçekimi (Schwerkraft); bu yıl Berlin Film Festivali’nin en çok konuşulan filmlerinden biri olan Thomas Arslan’ın gerilim yüklü cinayet filmi Gölgede (Im Schatten) ve Angela Schanelec’in yönettiği, Paris Orly Havalimanı’nın bekleme salonunda iki saat içinde gelişen olayların anlatıldığı aktarmalı hayatlar ve ilişkiler üzerine yenilikçi bir deneme olan Orly yer alıyor.

 

Bazı diğer filmler Esnek Bir Kadın (The Drifter) , Neullköln Unlimited, Sevecen Parazitler (Tender Parasites)

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs315.ash2/59489_429508351910_628881910_5633713_7690449_n.jpg" alt="alt" width="504" height="720" />

Film gösterimleri müze ziyaretçilerine ücretsiz. Perşembe günü gelirseniz para vermeden, diğer günler de müze giriş biletiyle filmleri izleyebiliyorsunuz.

 

Gösterimler

 

Ayrıca bu pazar da güzel filmler var, gitme niyetindeyim bakalım.

en uygun gün Pazar gibi görünüyor - bir haber edin komposcum giderken :)

Aslında bugünkü gösterimi de merak ediyorum, komik görünüyorlar - ama saati erken sanki :( 

Saat 13:00  Sevimli Parazitler ( Tender Parasites )

 

Pazar günü,Saat 15:00 gösterimine girip, bir sonraki filme de kalır,

duble seyir keyfi yapabiliriz :) 

 

26.09.2010 Pazar

Saat 13:00    Gravity

Saat 15:00    Lila,Lila

Saat 17:00    Whiskey with Vodka

 

 

gidemedim yoko pazar, o nedenle haber etmedim. gittiysen, yorumlarını aktarırsın belki burdan :)

ahah ben gittim pazar günü:)) bu sayede de istanbul modern'i gezmiş oldum. pazar günü aşırı kalabalıktı, insanlar merdivenlere oturarak izledi filmleri. bence bitmeden gidin izleyin.

not: sakın ha kafeteryasında bir şey yeyip içmeyin....

..ben de gidemedim - kendimi bir toparlayamadım ki :(

 

mozsoylar Saat : 15:00 gösterimine yetişmiş ama  :) 

 

 

Not : oraya kafeterya demek pek mütevazi bir yaklaşım olur.. en az pahalı olan şey türk kahvesiydi sanırım.

 

 

yoko anla beni artık demek ne kadar koymuş bana, hala kendime gelemedim...

Bir mesaja cevap veriyorsunuz.