Romantik Komedi Arıyorum SORU

havlayankuzu

Konuyu Açan: havlayankuzu

11.06.2011 05:23

Merhabalar,ben 27 yaşında, eşek kadar bir adamım.

Sıcak havalar beni pek kesmedi.

Ondan dolayı,içimi biraz daha ısıtacak, sevimli karakterlerle dolu, sevgi dolu bir romans arıyorum.

Aradığım şartlar:

Başroldekiler güzel olmalı.

Sonu iyi bitmeli.

İçinde hayalet, zombi veya uzaylı olmamalı.

Hint filmi olmamalı.

İçinde Hintli olmamalı.

Çok komik olması şart değil,tebessüm ettirsin yeter.

NOT: Asya sinemasından olabilir ama içinde ninja olmamalı. Samuray belki,ama ninja asla.
500 Days of Summer dram olduğu kadar güldürürde kendileri sonu iyi bitmesede bi çoğuna göre iyidir güzeldir. Zoey ablamızda Summer Finn karakteriyle döktürmüştür
Definitely, Maybe güzel filmdir. Bir de Dan in Real Life var bu da güzel
The Apartment var ama eski ama çok iyi filmdir.

Whatever Works Evan Rachel Wood var.

The Graduate de külttür alanında.
the holiday'i izlemişsindir; ama söylemiş olalım. Asya'dan S Diary, 100 kiloluk güzel (bkz koresinemasi.com), italya'dan, vanilya ve çikolata, under the tuscan sun çok güzel vakit geçirtir. ayrıca çok romantik sayılmaz; ama fransız filmleri içinde hoş bir yeri olan yaz saati'ni (L'heure d'ete) özellikle öneririm. aklıma geldikçe eklerim, yazın romantik ve dram izlemek güzel oluyor.
hoş bir Shakespeare uyarlaması var On İkinci Gece diye mesela.. hem romantik, hem komik.. Helena Bonham Carter'ı güzel bulur musun tabii bilemem ama =)
Cilalı İbo??? Eşek kadar adamsın ne romansı gel sana konulu film verelim hk can.Başıda güzel başlıyor sonuda güzel bitiyor.Hatta mümkün olan bütün kompleks retorik kullanılıyor :)
Grown Upsvar dün sinemada izlediğim. İzlemesen hiçbir şey kaçırmazsın ama izlersen de sıkılmazsın. Romantik komedi mi diyorlar bu tarza bilmiyorum ama 3-5 adam, karılarıyla birlikte böyle ilginçlik havasıserpiştirdikleri hikayelerini yaşıyorlar falan.
Eyvallah PROcan :)) Cilalı İbo, çocukluk aşkım, asker arkadaşım. Kendisini unutmam mümkün müdür.

500 Days of Summer'ı izledim ama dedim ya içinde zombi olan romantik filmlerden pek hoşlanmıyorum. Summer,valla kışın bile çekilmez.

Dan in Real Life izleme listemde idi zaten.

Definitely, Maybe'yi alıyorum. İlginç gibi.

The Apertment'ın yıllar evvel, Müjdat Gezen'li versiyonunu izlemiş idim,ama eski olan şeyler genelde güzeldir.

Whatever Works'u daha üç gün oldu izleyeli. Yaşlı amca pek güzel değil ama Evan Rachel Wood hakkaten çok güzel hatun. Allah sevdiklerine bağışlasın tabi,gözüm yok.

The Graduate, külttür külttür izleyelim bakalım.

The holiday'i izlemedim Selpak. Aslında saydığın filmlerin hiç birini izlememiş idim. L'heure d'ete özel olarak ilgimi çekti. Aile resimleri olan filmler bana çekici geliyor. Çekirdek ailenin sürekli tükürülen çekirdeği olduğumdan. 100 kiloluk güzel'de pek güzel gibi duruyor. Ama bu işler,boy,kilo,göz şehla işinden ziyade kısmet işi be.

On ikinci Gece, uyarlamaları çok severim ben. Helena Bonham Carter aslında çok güzel bir kişi. Tim Burton,tarafından son yıllarda, beslenme bozukluğundan muzdarip sokak çocukları gibi resmedilme çabası yüzünden, histerik, düşmüş melekleri andırıyor gerçi. Ama bak,ne güzelmiş zamanında, yanakları al almış. Eti,kemiği varmış. Kendisine 100 kiloluk güzel'i örnek gösteriyorum.

Grown Ups'a bugün gidecektim aslında ama kısmet olmadı. David Spade'i uzun süredir görmemiştim. Kendisini çok severim ama o beni pek sevmiyor. Romans içimizde yaşattıklarımızdır zaten.

Teşekkür ediyorum,tavsiyeler için.

Önerilere açığım hala.
Lüzumlu-lüzumsuz, eski-yeni, iyi-kötü elemeden aklıma gelenleri öylece sıralıyorum;

Notting Hill, A Lot Like Love, 50 First Dates, Griffin & Phoenix, Wristcutters, 10 Things I Hate About You, Benny & Joon, Bridget Jones, Breakfast At Tiffany's, Roman Holiday, It Happened One Night, City Lights, Conversations With Other Women, I Love You Man, Garden State, Knocked Up, Something's Gotta Give, Groundhog Day, Someone Like You, Im Juli, I.Q., Love Me If You Dare, Jack & Sarah, Love Actually, Moonstruck, Mozart and The Whale, My Big Fat Greek Wedding, The Ugly Truth, Wedding Crashers, When Harry Met Sally ve romantik komedi kategorisinin en bi klasiği; Sleepless in Seattle...

Kabarık bi liste oldu ama senin izlemediğin kaç tane çıkar pek emin değilim :)

Bi kaçı arada kaçmıştır belki ama oyunculara dikkat etmeye çalıştım bak, özellikle bi kısmına %100 kefilim :)
Bir mesaja cevap veriyorsunuz.
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL