sızden elestırmen olurmu

oyunculukta ılk kural oynamıcaksın yonetmenlıkte ılk kural atlamıcaksın elestırmenlıkte ılk kural acımıcaksın Kİ yenı bır sey olsun hep pılav masada hep pılav var oysa sımdı soru bır gercek bır fılm deyınce tukıyede aklınıza gelen hangısı alın sıze nur topu gıbı bır soru hemde son 10 yıl ıcın

senem başta diyorsun ki sizden eleştirmen olur mu? olur mu olmaz mı bunu zaman gösterir; ama altta diyorsun ki Türkiye'de son on yılda gerçek bir Türk filmi... bunu buraya yazmak bras saçma olacak, zira birden çok var. bunu merak ediyorsan hepimizin başucundaki filmlere tek tek bakabilirsin :)

Şunu kabul etmeliyiz başta: 10 yıl önce at gözlüğü takan ve aynı konuları tekrarlayan Türkiye şimdi daha özgür ve yaygın bir sinema sekörü haline geldi. Yani geçmişte sadece kendi istediğini yapan ve yayınlayan Türk yapımcılarıyla bugünün yapımcıları arasında fark var. Ben ingilizlerin, japonların altyazılı türk filmleri izlediklerini biliyorum.

Benden eleştirmen olur mu olmaz mı biliyorum. Ama bunu burada söylemek egoistçe olur. Yemek konusunda neyi sevip sevmediğini biliyorsan zaten yemek konusunda bir eleştirmen, bir fikir sahibisindir. Film konusu da yemek gibidir. Seversin, sevmezsin. Aroması ya çoktur ya azdır, ya tuzludur ya tatlıdır.

Düzeltilebilir mi mümkünse bu başlık ve açıklaması, biz de anlayıp cevap verebilelim.  Pilav istedi canım şimdi.

Üye artık aktif değilse, en azından başlık düzeltilebilir ve gerektiği yere taşınabilir falan.

Ölüyü diriltmek diye buna derim. 5 ay önce açılmış başlık ve de en son 5 ay önce giriş yapmış konuyu açan. 

evet kuyuya bir taş atmış.. yalnız ben bu başlığı taşıyamıyorum çünkü senem'in yazdıklarından hiç bir şey anlayamadım. defalarca okdum benim de canım pilav çekti..

buraya şutlasanız, içerik uygun sanki ;)

 

Mesaj Kutusu

 

"bir mevzu çıkar" ın serbest atış talimi noktası. Diğer hiç bir başlığa sığmayan girilerinizi buraya şutlayabilirsiniz.

 

Tesadüfen girdim buraya ama gerçekten güldüm :D

Siteye sadece bu yorumu yapmak için üye olan biri sanırım, cümlelerini bile tamamlamadan bişiler yazmış ki çok alakasız. Okuyan herkesin de canı pilav çekmiş cidden çok iyi yaa :D

Belki yeri değil ama böyle gereksiz tek başına kalan başlıklar silinemez mi temizlik açısından?

yıllar geçmiş üstünden ama canım yine pilav çekti bu başlığı görünce. :)

Yıllar sonra içimde kalanları paylaşayım:

 

Ömür Gedik'ten

oluyorsa

Benden olmaz.

Valla,billa. 

Billl. 

Aaaa

AAAAAAAA

 

Bir mesaja cevap veriyorsunuz.