Fıkra alanı

lenin ölüyor ve tanrı onu cehenneme koyuyor.

ama bu lenin durur mu hiç, başlıyor cehennemde insanları örgütlemeye;

-"bakin, biz burada yanıyoruz, acı çekiyoruz, öbürleri orada cennette

rahatla bollukla yaşıyorlar olmaz böyle" diyor ve cehennemde insanlar

ayaklanmaya başlıyor. melekler hemen gidiyorlar tanrıya;

- "tanrım lenin cehennemi karıştırdı insanlar ayaklandı" diyorlar. tanrı da;

-"o zaman onu alın cennete koyun" diyor.

bu sefer de lenin cennette başlıyor konuşmaya;

- "bakın, biz burada bolluk içinde yasarken cehennemde yoldaşlarımız acı çekiyor, yanıyor, buna izin vermeyelim" diyerek orayı da karıştırıyor.

melekler hemen gidiyorlar yine tanrının huzuruna;

- "tanrım" diyorlar, "lenin orayı da karıştırdı insanlar cennette de

ayaklandılar ne yapalım?"

tanrı;

- "getirin su lenin'i karşıma bakayım" diyor.

melekler gidip getiriyorlar lenin'i, lenin giriyor.

tanrı'nın odasına, kapılar kapanıyor aradan 1 saat geçiyor, 2 saat geçiyor, lenin cıkmıyor odadan..

melekler iyice merak etmeye başlıyorlar.. saatler sonra kapı acılıyor;

lenin çıkıyor içerden. hemen giriyorlar melekler içeri; "tanrım, ne oldu bu kadar ne konuştunuz?" diye soruyorlar.

tanrı:

- "şşşt! tanrı yok, hepimiz yoldaşız
Bir zenci ile bir beyaz sohbet ediyormuş. laf dönüp dolaşıp hangi ırkın daha üstün olduğuna gelmiş.

beyaz, zenciye demiş ki "avuç için ve ayaklarının altı neden açık renktir?" zenci sebebini bilmediğini söylemiş. beyaz cevabını da vermiş sorunun ve "çünkü boyandığında dört ayaklıydın" demiş.

zenci bozulmuş tabi ama çaktırmamış. soruyla karşılık vermiş ve demiş ki "peki senin .g.t deliğin neden koyu renktir?"

beyaz şaşırmış bu soruya ve cevap verememiş.

zenci sırıtarak beyaz adama bakmış ve demiş ki "işim bittiğinde boyam kurumamıştı."
http://www.youtube.com/watch?v=c5Las4Z7PRk

Ben hastayım dedim dedim inanmadınız bak noldu şimdi :D
Bence bakanımız az bile demiş.

Öğle tatilini kısa tutsalar; dozer operatörlerinin şefkatli pençelerinin de yardımıyla, madencilerimizin kurtulması bir iş gününü bulmaz bile. Hatta ilerleyen günlerde genişletilen Ergenekon soruşturması kapsamında madencilerimizin bazı kötü niyetli fikirler içerisinde olduğu açığa çıkar.

Madenleriyle birlikte yakayı kıskıvrak ele veren madencilerimizin, sevdikleri de madenden izinsiz maden çıkararak Ergenekon terör örgütüne finansörlük çabalarına yardım ve yataklık suçlamasıyla aslında DGM olmayan DGM'lerde hesap verirlerdi.

Zaten bilindiği üzere kimi göçük ve grizu patlamalarına, sırf gündemi dağıtmak için sebebiyet veren bu adi örgütün konu ile bu şekilde ilişkilendirilmesini oldukça mantıklı bulan Okyanus Ötesi, yaptığı basın açıklamasıyla; "Demokrasi adına önemli bir adım atıldığının altını çizerek, bundan sonra madenlerde çalışacak işçilerin de KPSS ve hatta MGSS ile alınması gerektiğini" beyan ederdi. Her madene bir şakirt kampanyası hız aldığı gün neler olmaz tabi.
yemin ediyorum okurken sesli olarak güldüm:

http://www.ntvmsnbc.com/id/25140943/

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

(cenazeleri kastettiyse tabii, olabilir hakikaten 3 gün..)

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!
İki kadın sessizce oturuyormuş.
Hitler ve Stalin bir barda oturmaktadırlar. Bir adam içeri girer ve barmene bunlar Hitler ve Stalin değil mi diye sorar.Barmen "Evet, onlar" der.Sonra adam onlara doğru yürür ve sorar: "Selam, ne yapıyorsunuz?" Hitler cevaplar: "3. Dünya savaşını planlıy...oruz." Adam sorar. "Gerçekten mi? Neler olacak?" Hitler :"Bu sefer 14 milyon Yahudiyi ve bir bisiklet tamircisini öldüreceğiz" der. Adam sorar: "Bir bisiklet tamircisi mi?" Hitler Stalin e döner ve der ki: "Gördün mü, sana kimsenin 14 milyon Yahudiyi takmayacağını söylemiştim..
Bir gün bir adam doktora gitmiş demiş ki;

- Doktor Bey çok mutsuzum, gülemiyorum.

Doktor:

- Karşıda bir sirk var, oradaki palyaço çok güldürüyor, oraya git.

Adam da demiş ki:

- İyi de Doktor Bey o palyaço benim.
Birgün körün biri bir bara girmiş. Size bir sarışın kadın fıkrası anlatayım demiş. Barmen ordan seslenmiş hemen, demiş ki, bak kardeşim, ben sarışınım,yanımdaki bayansarışın, arka masada oturan üç bayan sarışın... İstersen bir daha düşün. Kör adam cevap vermiş: ''Yok yok vazgeçtim, şimdi bir fıkrayı beş kere anlatamam!''

Kaynak: ''1 Kadın 1 Erkek'' dizisi :)
Bu tarz diyalogları geçtiğimiz asırda bıreaktık sanıyordum.. :)
Bir mesaja cevap veriyorsunuz.
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL