Black Swan (Spoiler içerebilen başlık!)

Öyle ya da böyle, Natalie Portman muhtemelen Oscar'ı alır gibi geldi bana da, asıl başka bir şey soracağım, ama filmi izlemeyenler koşarak uzaklaşsın derim..

 

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

IMDb'de tartışma sayfalarında millet birbirini yemiş "Aslında kızın annesi yoktu, hayaldi" diyenlerle "Saçmalamayın leyn artık abartmayın" diyenler.. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

Vay be,çok enterasan bir fikir =) Bence kadının annesi vardı kaldı ki karakterin oluşmasında çok büyük bir etkisi var.Nina'nın içindeki beyaz kuğuyu yaratan,onu geliştiren annesiydi ,annesinin sürekli izlediği baskıcı tutum ise Nina'nın değişimindeki büyük etkenlerden birisiydi.Keza filmde de olmadığına dair herhangi bir ipucu yakalayamadım ben.

@kckcplszlr    katılıyorum. ben de öyle bişi sezmedim. Oscar kesin garantide(: 

 

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

şimdi "anne yoktu" diyenler şunlara dikkat çekiyor: 1. Anneyi, Nina dışında kimseyle muhatap olurken görmüyoruz. Bir kere kapı çalıyor Lilly geldiğinde, onunla konuşuyor falan sözde ama o sahne zaten bir garipti diyorlar. Kaldı ki Lilly oraya gerçekten geldi mi gelmedi mi bilinmez diyorlar. 2. Son sahnede seyircilerin arasında anneyi görüyor Nina, ama bu normalde imkansızdır sahne ışıkları dolayısıyla. Zaten bu sahne haricinde anneyi evin dışında da görmüyoruz. 3. Nina, annesiyle telefonda hep ortamda kimse yokken konuşuyor. Etrafta birileri varken hiç konuşmuyor. 4. Çocuk elinden çıkma gibi resimlerin olduğu bir oda var. Resimlerdeki tip, sanki annesi Nina'nın. 5. Filmin birkaç yerinde, anneyi o odada sebepsiz yere ağlarken görüyoruz/duyuyoruz. 

 

falan filan.. elbette ki olan biten her şeyin özünde annenin büyük bir rolü var, ama bunları okuyunca bir süre aslında hakikaten olabilir gibi düşündüm. hani sanki yakın bir zamanda kaybetmiş olabilir gibi geldi annesini.. gerçi ne önemi var =)!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

 

Lily'nin özür dilemek için eve gelişinden nina'nın bardan ayrıldığı sahneye kadarki bölümün hayal olduğuna dair bir kanıt göremedim ben.

ne güzel filmi izlemiş rafa kaldırmıştım. niye aklımı karıştırıyorsunuz arkadaşlar? saf saf dolanıyordum etrafta negzel! 


"spoiler içerebilen başlık" açıklaması kifayetsiz kalmış sanki..

 

nasıl desem film okumaya doğru gidiliyor.. ki daha film gösterime bile girmemişken - gösterime girmesine 2 ay varken \o/

 

 

filmi sitede 53 kişi izlemiş de, ben de merak ettiğim bir konuda fikirlerini alayım dedim =) keşke herkese tek tek mesaj atsaymışım eheh..

 

ayrıca film okuma mı? haşa..

Filme o kadar kaptırmışım ki kendimi "Siyah olamayacak evet beceremeyecek." diye düşündüm ta ki olup da becerene kadar. 

 

!--aç karnına okuma--!

Hepsi Nina'nın hırsının kılıkları :). 

!--aç karnına okuma--!

 

Bir mesaja cevap veriyorsunuz.