Belirsiz Gece Suare No: 60 - The Odd Couple

althttp://www.filimadami.com/afisler/11355.jpg" />

 

Gündelik yaşamlardaki büyük mizahı bulup ortaya çıkartmakta gerçek bir usta kabul edilen Neil Simon'un aynı adlı oyununa dayanılarak çekilen film, gelmiş geçmiş en iyi komedi filmleri arasında haklı bir yer edinmiştir.

 

"Filmde karıları ile kötü giden ilişkilerinin ardından bir süre birlikte yaşamaya karar veren iki arkadaşın (titiz ve düzen hastası Felix Ungar rolündeki Jack Lemmon ile rahat ve umarsız bir hayat süren Oscar Madison 'ı canlandıran Walter Matthau'nun) komik hikâyesi anlatılmaktadır.

İki usta oyuncu, spontan gelişen tüm olaylarda bütün muzipliklerini gösteriyorlar."

güzel ve eğlenceli bir filmdi, felix karakteri çok başarılıydı. :)

bu ikilinin daha önce iki filmini izlemişim, görünce hatırlayıp onların da devamlarını listeme aldım :) öneri için teşekkürler.

Çok eğlenceli bir film^^ 

İki zıt karakter aynı evde ne kadar birbirlerine tahammül edebilirdi ki zaten :D Çekildiği yıla göre çok kaliteli bir yapım. Karakterler süper. filmi izlerken çok keyif aldım ^^ Teşekkürler misspace ^^ 

öncelikle arzu ve beba beğenmenize sevindim :) bende beğendim yüzümde tebessümle izledim ama çok daha eğlenceli daha komik bir film bekliyordum. sözkonusu jack lemmon olunca ve geçmişteki çok iyi performanslarını izleyince beklentim ister istemez yükseldi ama maalesef ben beklediğimi bulamadım. derdim filmi kötülemek değil tabiki ama olmadı işte. burdan da ders çıkarıp film tanıtımlarındaki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden ibarelerine fazla itibar etmemek gerektiğini görmüş oluyoruz :) yine de kendime teşekkür ederim :))

 

birbirlerini delirtmek için yaptıkları şeyler güzeldi ama. felix'in yemeğine oda spreyi sıkmak gibi... bir de şuna çok güldüm ' en yakın arkadaşın olarak senden rica ediyorum lütfen benden uzak dur felix' :))

Jack Lemmon'ı ilk defa izliyorum. Diğer filmlerini de merak ettim. Felix'in köftesi için verdiği tepkilerde çok komikti  :D  

sokak kızı irma, bazıları sıcak sever ve the apartment'ı izle mutlaka arzu pişman olmazsın :) çok seviyorum ben bu adamı. bir de avanti var benim merak edip de aylardır izlemediğim dur bakalım ne zaman sıra gelecek :)

Ya ben filmi pek beğenmedim. Bir iki yerde tebessüm ettim ama daha komik bir film bekliyordum ben. Jack Lemmon mükemmel gerçi ona laf yok :) Hikayesi çok dağınık bir filmdi bence.  Ayrıca romantik-komedi haftamızda iki arkadaşın romantizmini izlememiz de çok komik oldu bence :D 

 

Some Like It Hot'ı ben de önerebilirim :) 

 

 

filmi tam 4 kere başa sardım zor izledim açıkçası:( itiraf edeyim dedim ayrıca o poker masası neydi öyle ya. çöp ev(:

 

Oğuzhan a katılıyorum romantik komedi pek karşılamadı. enough said i tavsiye edebilirim kim önerdi hatırlamıyorum zevkle izledim. sıcak ve samimiydi. 

Nadide ye teşekkür ederim önerisi için.

Ben de filmi izlemeyi düşünüyordum ki pek beğenilmemiş, fikrim değişti galiba :)

 

Üç bacıları dinlemediniz tabi, Enough Said'i izledim de oldukça tatlı bir filmdi.

 Enough Said'i kısmetse bu gün izleyeceğim ^^ 

 

Bir mesaja cevap veriyorsunuz.