Geri Dönüş Filmleri - Acil, ödev için... SORU

silencio

Konuyu Açan: silencio

15.10.2010 06:00

Arkadaşlar ödevim için gerekli ve film isimlerini en geç 2 gün sonra hocaya teslim etmem lazım...

Bir insanın evinden, yaşadığı yerden ayrılması ve sonrasında dönüp dolaşıp yine evine dönmesini konu eden filmler lazım.

Bu yolculuk, içsel bir yolculuk da olabilir.

Yardım ederseniz çok sevinirim.
Daha çok Im Juli'deki gibi bir gidiş dönüş arayış olmalı filmde. Ya da "Uzak" filmindeki gibi.
Malesef bahsettiğin iki filmi de izlemediğim için ne türde bir arayışı kastetdiğini anlayamadım. Eğer biraz açıklarsan daha fazla yardımcı olabilirim.
Uzak filmini ben de izlemedim, hocam tavsiye etti

Im Juli ise; bir kız bir adamayüzük verir. Güneşi takip et der. Adam, tüm güneşleri takip eder, yolda bir çok maceralar yaşar. En sonunda dönüp dolaşıp o ilk kıza gider. Yani ben de pek beğenmedim filmi ama hocamız illa ki Im Juli benzeri bir arayış istiyor.
john cusack'ın böyle bir filmi vardı sanırım, romantik-komedi tadında.. hah adı da Serendipity.... keşke en baştan im juli gibi filmler deseydin ya, biz de felsefik felsefik takılıyoruz burada boşuna demek =D

aslında bir film daha var böyle ama ismi aklıma gelmeyecek muhtemelen.. çok seneler önce izlemiştim.. dur bakayım, onu da bicevap arıyorum'da sorayım, belki bilen olur =)
Serendipity benim de aklıma gelmişti aslında ama o da çok romantik değil mi ki :/ Neyse ben onu da sunayım o zaman bir.

Tamam babel yanıt bekliyorum =)
Only You imiş film(damla89'a teşekkürler), sen yine bak ama bu da artık hiç olmazmış yani neyse eheh.. Benden bu kadar o zaman =D
Çok teşekkür ederim babel yardımın için =)
önemli değil.. işe yarayan bir şeyler çıkar umarım ;)
Legends Of The Fall
Güneşi Gördüm

Herşey çok güzel olacak

Hokkabaz
Bir mesaja cevap veriyorsunuz.
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER