Anime vs Çizgi Film

death note, fullmetal alchemist.
ERGO PROXY

tek geçer, iki ile çarparım
önerdiğiniz anime var mı?
bakarım eft, şimdi yatıyorum yalnız, sabaha artık. saolun, iyi geceler
anlattığın iyi oldu dehsett Fordizm'i teşekkür ederim =)) izle istersen önce bir...
Animasyonu izlemen gerek, bağı kuracaksın hemen:)
babelfish, fordizm bir üretim sistemidir, ilk kez ford'un fabrikalarında kullanılan ve üretimi arttıran daha doğrusu üretim sonucu çıktıyı, verimi arttıran bant sisteminin adıdır. donald'la ne alakası var ben pek kuramadım gerçi... ama 1942 yapımı bu filmin oynatıldığı sırada 2.dünya savaşı'nın devam ediyor olması; amerika'nın her yaştan bireyi, çoluk çocuk, savaş psikolojisi içine sokmaya çalışmasının en bariz örneklerindendir sanırım. bulursam izleyeceğim kesinlikle...
Hoop diye kendini Fordizm'im kucağında bulan zavallı Donald ile ilgili devam filmi çekilse yeriymiş =D
Bir başka versiyonu:http://filimadami.com/Der-Fuehrers-Face-11971.html#

Katılıyorum. Sinir bozucu örnekler bunlar tabii, o vakitler savaş insanların beyinlerini ele geçirmiş ve neden çocuklarımız ve eğitmediklerimiz de yararlanmasın savaştan diyerek uçmuşlar herhalde. Hitler, mitler farketmez, çocuklara böyle şeyler izletmek "düşman yaratmak ne demektir"i uygulamalı anlatmaktan pek farksız. Şirinlere "allaha emanet ol" dedirtmekle olmaz :)

Aslına bakarsanız hep bir savaş içindeyiz, bahaneleri savaş olamaz :S
Bir mesaja cevap veriyorsunuz.
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL