En Etkileyici Film İcatları

Filmlerde karşımıza çıkan sıradışı icat ve fikirleri bu başlık altına toplasak ne güzel olur.

 

İcat 1:

 

Pandorum isimli filmde, karşımıza çıkan, lazer jilet beni fazlasıyla cezbetti. Gerçek olması halinde tüm paramı vermeye razıyım. Çok süper.

 

İcat 2:

 

The Jerk isimli filmde, karşımıza çıkan gözlük kulbu, bence çok faydalı olabilecek bir icat.

 

İcat 3:

 

Megamind isimli filmde karşımıza çıkan, dehydrator silahı sudan oluşan tüm canlı biçimlerini küçük bir küp haline getirebilen mucizevi bir silah. Satılsaydı hemen alırdım.

 

İcat 4:

 

Zeyna dizisinde karşımıza çıkan Şakran ( Chakram) isimli cihaz, yıllar yılı hayalimi süslemiştir. Olsa da atsam.

 

İcat 5:

 

Ultravioelet isimli filmde karşımıza çıkan, düz uzay bilekliği  ( flat-space braclet.)  gerçekten techizat problemine karşı birebir. Bu teknoloji sayesinde normal şartlar altında çok fazla yer kaplayacak maddeler sıkıştırılabiliyorlar.

ışın kılıcı.

Zaman makinası

İcat 6:

 

Get Smart (1989) isimli filmde karşımıza çıkan, sessizlik konisi (cone of silence) çok gizli konuşmalar için özel olarak tasarlanmış, tamamen ses geçirmez, dehşet verici bir casusluk ekipmanıdır.

 

 

İcat 7:

 

Hijacker the Guide Galaxy isimli dizide karşımıza çıkan, bakış açısı silahı, (point of view gun) ateşlediğiniz kişinin duygularını ve bu duyguların sebeplerini anlamanızı sağlar. Zaphod Beeblebrox tarafından icat edilen bu silah, özellikle kadınlar üzerinde etkisizdir. Sebebi,kadınların erkeklerden farklı olarak zaten empati duygusuna sahip oluşları olarak kabul edilmektedir.

 

İnsanlık için gerekli olan tek silah.

 

 

akı kapasitörü. breee!...

İcattan sayılmaz gerçi herhalde ama, Babil Balığı =)

İcat 8:

Johnny Mnemonic isimli filmde karşımıza çıkan, lazer kamçı oldukça etkileyici bir icat. Bu kamçı sayesinde, düşmanlarının kafasını falan kesebilen Shinji isimli karakter, çok asortik durmaktadır.

 

İcat 9:

Stargate adlı filmde karşımıza çıkan yıldız geçidi, galaksinin sonsuz uzaklıklarını yakın kılan inanılmaz bir aygıttır. Süperdir .

 

İcat 10:

Avrupa sinemasında dahi örneği olmayan Süper Ajan K9 isimli filmde karşımıza çıkan, inanılmaz virüs canlıların genetik yapılarıyla oynayarak onları ağaca,kuşa falan çevirebilen dehşet verici bir ölüm silahıdır.

 

 

 

 

İcat 11:

 

İlkin, Uzay Yolu: Yeni Nesil adlı seride karşımıza çıkan, çoğaltıcı (replicator), dilithium, latinum, antimadde ve yaşayan organizmalar dışında, tüm materyalleri kopyalabilen bir sentezleyicidir. Belleğindeki kalıplara göre çalışan makina, bir fincan kahveden gece kıyafetine kadar birçok şeyi sentezleyebilir. Bu cihaz, 29.y.y.ın en popüler icatlarındandır.

 

İcat 12:

 

Outpost isimli filmde karşımıza çıkan, bu cihazın tam olarak ne işe yaradığı bilinmemekle birlikte, evrendeki enerji sorununa çözüm olabileceği düşünülmektedir. 2.Dünya savaşı ortamında Alamanlar tarafından icat edilen cihaz uğruna çok insan ölmüştür.

 

İcat 13:

Rotwang

Metropolis isimli filmde karşımıza çıkan, Maria adlı Android hatun, sinema dünyasının en güzel icatlarından biridir

Rotwang tarafından yaratılan Maria, Feder'in aşık olabileceği kadar gerçeksi bir dış kaplamaya sahiptir. Dans etmek,öpüşmek ve hatta ağlamak gibi becerilere sahip olan robot, aynı zamanda mal mal dikilirken dahi oldukça etkileyici duran bir metalik iç kaplamayla donatılmıştır.

 

 

They Live filmindeki anti-kapitalist gözlükler.:)

Bir mesaja cevap veriyorsunuz.