7.1

245 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.1 (223.081 OY)

KONUSU
Molly ve Sam, aşk yaşayan, New Yorklu bir çifttir. Sam cüzdanını taşıyan bir serseri tarafından bıçaklanarak öldürülür. Ruhu bedeni terkettiğinde ölümden sonraki yaşamı yavaş yavaş keşfetme fırsatı bulur. Ölülerin ruhlarının canlılarla aynı ortamda varolduğu ama yaşayanların ruhları göremediği bir o ... Devamı
Molly ve Sam, aşk yaşayan, New Yorklu bir çifttir. Sam cüzdanını taşıyan bir serseri tarafından bıçaklanarak öldürülür. Ruhu bedeni terkettiğinde ölümden sonraki yaşamı yavaş yavaş keşfetme fırsatı bulur. Ölülerin ruhlarının canlılarla aynı ortamda varolduğu ama yaşayanların ruhları göremediği bir ortamdır bu. Yardımsever bir hayalet Sam’in bu yeni durumu kabullenip alışmasına yardım eder. Genç adam artık bazı nesneleri hareket ettirebilmektedir. Ancak eski iş arkadaşı Carl’ın kirli çamaşırları ve Molly ile ilgili kötü planları gün ışığına çıktığında, canlılarla iletişim kurmanın tek yolunun bir medyum aracılığıyla mümkün olduğunu anlar. Sam’in karşısına medyumların belki de en eksantrik olanı çıkacaktır. Birden fazla film türünün klişelerini müthiş bir beceriyle eriten Hayalet, gerçekten de 1990 yılının belki de en sevilen, en sıcak filmi olmayı başarmıştır. Sayısız adaylığının yanısıra Whoopi Goldberg’in ilk Oscar’ına vesile olurken, Patrick Swayze ve Demi Moore’u da Sam ve Molly rolleriyle ölümsüzleştirmiştir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@henriette

7 ay önce

8.1 / 10

konusu da işleyişi de güzeldi. şaşırttı. eğlencesi için de dramı için de izlenir.
medyuma çok güldüm çok eğlendirdi kadın beni. özellikle çek sahnesinde.
Sam sürekli ölüm korkusundan bahsedince ona bir şeyler olacağını anlamıştım. sokaktaki tartışmada da bir an Sam'i adamın peşinden koşarken görünce "e kadın öldü o zaman" dedim. geriye dönmesi, kendini yerde görmesi, ne yapacağını bilememesi güzeldi.
metroda Frankenstein tiplemesi karakter de hoştu.
genel olarak ölümden korkan biri olarak beni panikletmedi izlemek. Sam'in halleri güldürdü beni. Son sahne dışında da çok hüzünlü sahnelere girmemişlerdi.
Molly çok tatlı ve güzel bir karakterdi.

@cruachan

2 yıl önce

10 / 10

Mükemmel bir kurguya sahip film, herkes tarafından mutlaka izlenmeli, dramı gerilimi romantizmi her duyguyu tattırıyor insana.
F

@fatmaa

2 yıl önce

Romantik film kategorisinde başı çekecek filmlerden ve gerçekten izlemekten keyif aldım.

Ancak Sam her şeye dokunuyor da (insanlara da temas ediyor) neden Molly’e dokunamıyor onu anlamış değilim.
M

@mdoner

2 yıl önce

7 / 10

Farklı bir senaryoya sahip, Patrick Swayze, Demi Moore ve Whoopi Goldbergin oyunculukları ile büyülediği, doksanlı yılların kült aşk filmlerinden birisi.

@ezgi124

3 yıl önce

Komik bir filmdi, tavsiye ederim:)

@steed

3 yıl önce

9 / 10

En iyi romantik filmler listesinde zirvededir.

@tiamath

4 yıl önce

8 / 10

Çoğumuz içinde yer etmiş hatta bir çok yerde göndermeler yaparken bile kullandığım bir film haline gelmiş diyebileceğim kült bir film. Film içinde duygusal ağırlıklı herşeyi bulabiliyorken yer yer güzel yerleştirilmiş neşeli noktalara da ulaşabiliyorsunuz. Özellikle hayaletler ile temas kurmayı başarabilen falcının bulunduğu sahneler filmin tekdüze gidebilecek yapısına son derce başarılı iniş çıkışlar eklemektedir.

Oyuncular ve müziklerin başarılı olduğu hikayenin dengeli bir akışı ile ilerleyen bu film mutlaka izlenmelidir.

@cevat

6 yıl önce

Farklı konusu olan filmleri sevmem ve çok duymamdan ötürü daha ertelemedim. Güzel bir 2 saat geçireceksiniz emin olun. Aşkın gücünü bu filmde fazlasıyla hissediyorsunuz. İki başrol de enfes oynamış.

@ozosu

8 yıl önce

9.5 / 10

"En çok sevdiğin film" dendiğinde aklıma gelen ilk film..
E

@emrechik

9 yıl önce

8.3 / 10

Spoiler Paraya ve ayakkabıya vururken çıkan ses beni şaşırtmıştı .
D

@doris

9 yıl önce

Güzel, fantastik bir aşk hikayesi...

Whoopi Goldberg'e Mor Yıllar'dan hayranım!

@dilaraendican

10 yıl önce

7 / 10

Patrick Swayze ve Demi Moore'u ölümsüzleştiren yegane film..Moore daha sonra "G.I.Jane (1997)" filminde de eşsiz bir performans sergilemiş, fakat yinede, isminin "Hayalet" filmiyle anılmasının, ve böyle algılanmasının önüne geçememişti.. 7/10

@lowen

12 yıl önce

7.8 / 10

Aldığı puandan daha fazlasını hakeden,aşkı en iyi anlatan filmlerden biridir..Whoopi Goldberg filme katabileceği eğlenceyi fazlasıyla katmış,Demi Moore oyunculuğuyla(özellikle final sahnesinde gözlerinin dolduğu sahne) filmde anlatılmak istenen büyük aşkı hissettirmiştir..Kesinlikle en iyi aşk filmi dendiğinde sayacağım 5 filmin içerisinde olan bir filmdir..
C

@cacaron

13 yıl önce

8.5 / 10

1990 yapımı bir film olması biraz endişelendirse de bir türlü tam olarak oturup izleyememiştim.Bugün baştan sona izledim ve kesinlikle izlemeniz gereken bir film olduğunu düşünüyorum.Filmin konusu ve oyuncuların performansları muhteşem.
Z

@zynp_krks

13 yıl önce

annemin nasıl izlemessin mutlaka izle die zorlamasıyla izledim. ve gerçekten çok güzel bi filmmiş.
özellikle molly ve sam in sarıldıkları ve unchained melody'nin çaldığı sahne beni benden aldı.
herkese tavsiye ederim.
SPOILER

Hayalet filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Hayalet filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Hayalet filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL