Ölümcül İçgüdü 2

(2008)

L'ennemi public n°1 a.k.a Mesrine: Part 2 - Public Enemy #1

Film 2 Saat 13 Dk. Aksiyon, Biyografi Fransa, Kanada 1 Mayıs 2009

7.4

64 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.5 (28.762 OY)

KONUSU
Fransız gangsterlerin sonuncusu Jacques Mesrine, yaşamı boyunca 1 numaralı halk düşmanı ilan edilmişti. Düzenli olarak kamuoyu anketlerinin zirvesinde yer aldı. Paris’in göbeğinde polisin yakın mesafeden yoğun ateşi altındaki görkemli ölümü onun efsane statüsünü taçlandırdı. Öyle ki, 1979 yılındaki ... Devamı
Fransız gangsterlerin sonuncusu Jacques Mesrine, yaşamı boyunca 1 numaralı halk düşmanı ilan edilmişti. Düzenli olarak kamuoyu anketlerinin zirvesinde yer aldı. Paris’in göbeğinde polisin yakın mesafeden yoğun ateşi altındaki görkemli ölümü onun efsane statüsünü taçlandırdı. Öyle ki, 1979 yılındaki ölümünden 30 yıl sonra bugün bile Jacques Mesrine efsanesi hala capcanlı Onun hayatı sinema tarihinde ilk kez olarak tutkulu bir projeyle beyazperdeye getiriliyor.

Aynı anda hem bir gerilim filmi, hem de biyografi çalışması olan projenin çekimlerinde tarihi gerçeklere olabildiğince sadık kalındı. Mesrine’den bir süper kahraman yaratmak gibi bir amacı olmayan filmde, en karanlık yönleri de dahil olmak üzere bir karakter portresi çizildi. Öykünün çıkış noktası ise, bir ikonun arkasındaki insan oldu.
Vincent Cassel

Jacques Me...

Ludivine Sagnier

Sylvie Jea...

Mathieu Amalric

François B...

Gérard Lanvin

Charly Bauer

Samuel Le Bihan

Michel Ard...

Olivier Gourmet

Commission...

Georges Wilson

Henri Leli...

Michel Duchaussoy

Pierre And...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@fthgzl79

7 yıl önce

8 / 10

Bir filmde başrol çok önemli..Bu filmi değerli kılan vincent cassel'dir..Bu film iki bölümden oluşuyor,bu ikinci ve son bölümü..İki bölümde çok iyiydi..Aksiyon/gerilim bir an olsun durmadı..Mafya filmlerini sevenler,bu iki filmi kaçırmasın...10/8

@nezlelikelebek

7 yıl önce

''Evet haklısınız ben bir soyguncuyum Banka soyuyorum ama sonuçta ben de bir hırsızı soyuyorum'' Mest olmuştum bu repliğe..Fransız polisi başlarda çok centilmendi ama sonunda gaddarlığını gösterdi ..güzel bir film..

@stratdoctor

9 yıl önce

7.8 / 10

Film çok etkileyiciydi. Canlandırmalar, oyunculuklar vs.. hepsi fazlasıyla başarılıydı. 1'den başlayarak herkesin kesinlikle izlemesi gerektiğini düşünüyorum pişman olmazsınız.

@ustunkoru

11 yıl önce

6.7 / 10

sehven önce ikincisini sonra birincisini seyretmemden midir bilmiyorum - daha akıcı ve toparlanmış buldum bu filmi..
G

@gharaguru

12 yıl önce

9.4 / 10

bir biyografi ancak böyle işlenebilirdi,bir oyuncu karaktere bu kadar yakısabilirdi. muhteşem,izleyin kesinlikle pişman olmazsınız. İki fillmi düşündüğümüzde biraz uzun gelebilir ama değecek emin olun.
SPOILER

Ölümcül İçgüdü 2 filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ölümcül İçgüdü 2 filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ölümcül İçgüdü 2 filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL