8.2

3 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.3 (9.712 OY)

KONUSU
Bonanza, Amerikan TV kanalı NBCde 12 Eylül 1959dan 16 Ocak 1973e kadar yayınlanan bir televizyon dizisidir. TV tarihinde en uzun süreli yayınlanan Western dizilerinin içinde yer alan Bonanza, 14 sezonluk gösterimiyle 20 sezon yayınlanan Gunsmokeun hemen arkasında ikinci sırada bulunmaktadır. Bir dön ... Devamı
Bonanza, Amerikan TV kanalı NBCde 12 Eylül 1959dan 16 Ocak 1973e kadar yayınlanan bir televizyon dizisidir. TV tarihinde en uzun süreli yayınlanan Western dizilerinin içinde yer alan Bonanza, 14 sezonluk gösterimiyle 20 sezon yayınlanan Gunsmokeun hemen arkasında ikinci sırada bulunmaktadır. Bir dönem Turkiyede de yayınlanan dizide, son derece akıllı bir aile reisi olan bir baba ve onun farklı eşlerinden doğmuş üç oğlundan oluşan Cartwright ailesinin maceraları yer almaktadır. Yayınlandığı dönemde alışılmamış bir Western türü olarak göze çarpan filmin ana temasını, baba Ben Cartwright (Lorne Greene) ile onun birbirlerine hic benzemeyen üç oğlunun; kibar mimar Adam (Pernell Roberts), sıcak ve sevimli dev Eric Hoss (Dan Blocker), tez canlı ve atılgan Joseph Little Joenun (Michael London) birbirlerini, komşularını ve topraklarını korumaları oluşturmaktadır. Hop Sing (Victor Sen Yung) adlı bir de Çinli göçmen aşçısi olan aile, Nevadadaki Tahoe Gölünün kıyısındaki Ponderosa Çiftliginde yaşamıştır. Kulağa son derece hoş gelen ve akılda kalıcı özelliğiyle dikkat çeken filmin muzigi ise televizyon icin yapılan müzik parçaları içinde en çok bilinenlerden biri olarak kabul edilmektedir.
Lorne Greene

Ben Cartwr...

Dan Blocker

Hoss Cartw...

Michael Landon

Joe Cartwr...

Pernell Roberts

Adam Cartw...

Ray Teal

Sheriff Ro...

Bing Russell

Deputy Cle...

Tim Matheson

Griff King

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
T

@turan_sert

11 yıl önce

İşte benim çocukluğumun silahlı, mert, dürüst, adaletli ve ahlaklı kowboy ailesi. Çok zevkle seyrederdim, hep kazanmaları ne iyiydi, tabi gerçek dünyanın böyle olmadığını daha sonra anladık ama o ana dek eğlendik ve keyif aldık.
SPOILER

Bonanza dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Bonanza dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Bonanza dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL