6.1

67 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.9 (18.896 OY)

KONUSU
Osmanlı İmparatorluğu'nun XV. padişahı I. Süleyman, yirmi altı yaşında bu büyük iktidarı yönetmeye başladığında, önüne öyle bir hedef koymuştu ki; Büyük İskender’den daha güçlü ve yaygın bir dünyada egemenlik kuracak ve Osmanlı’yı yenilmez kılacaktı. Bu yürüyüş ona; batıdaki savaş zaferleri nedeniyl ... Devamı
Osmanlı İmparatorluğu'nun XV. padişahı I. Süleyman, yirmi altı yaşında bu büyük iktidarı yönetmeye başladığında, önüne öyle bir hedef koymuştu ki; Büyük İskender’den daha güçlü ve yaygın bir dünyada egemenlik kuracak ve Osmanlı’yı yenilmez kılacaktı. Bu yürüyüş ona; batıdaki savaş zaferleri nedeniyle Muhteşem Süleyman, doğuda ise adaletli yönetimine atfen Kanunî Sultan Süleyman ismini kazandıracaktı.
Halit Ergenç

I. Süleyman

Nur Fettahoğlu

Mahidevran...

Nebahat Çehre

Valide Ayş...

Okan Yalabık

Pargalı İb...

Selma Ergeç

Hatice Sultan

Selen Öztürk

Gülfem Hatun

Mehmet Günsür

Şehzade Mu...

Selim Bayraktar

Sümbül Ağa

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@themis

11 yıl önce

Son yorumumdan itibaren geçen süreçte artık arada sırada göz gezdirdiğim bir dizi olmuştur kendileri.Sezon finaline bir bakınayım dedim. Ölenler kalanlar kim kime dum duma hak getire bir finalle kapanmıştır. Asıl yorum yazma nedenim final sahnesiyle birlikte gelen yeni Hürrem. Vahide Gördüm' e saygım sonsuz zaten bu sebeple de kırıcı bir şey yazmak istemem. Hatta aman Hürrem gidiyormuş yeni biri gelecekmiş nasıl olur diye yaygara koparan tayfadan da değildim. Ama Allah aşkına olmuş mu canlarım böyle ? Yazıp yazıp siliyorum vallahi cümle de kuramıyorum. Tek söyleyeceğim cidden olmuş mu ? Aklıma Gora'daki unutulmaz sahne geldi : nolmuş?

@themis

11 yıl önce

Son bölümlerinde iyice cozutturmuş bir dizidir efendim. Saçmaladıkça saçmalıyor durduramıyoruz. Halbuki gerçekten vay be dedirttirecek potansiyelin gözüktüğü zamanlar olmuştur.Ama şu an bir Brezilya dizisi kıvamında ilerlemekte. Büyü müyü olayına da girmişler. Ne içirdiler kuzum sizlere ? Elde malzeme var tonlarca şekilde ilerletebilirsiniz diziyi ama yok kara büyüler yok birbirine böbürlenmeler arkadan çevrilen oyunlar, tamam saraydır haremdir illaki kimse rahat durmamıştır birbirinin kuyusunu kazma çalışmalarına atılmıştır ama bu dizi bu durumu aştı.Reyting uğruna komik duruma düşüyorsunuz.Hem de hiç gereği yokken..

Takipçileriniz artık göz ucuyla bakmaya başladı benden söylemesi..

@ce_alperen

12 yıl önce

Dizinin nerdeyse tamamını izledim haremdeki entrikaları atladığınız takdirde padişahın , paşaların olduğu bölümler gayet özenli ve kaliteli yapılmış.Bu kadar çok iyi oyuncuyu aynı dizide görmemizde emeği geçenlerin eline sağlık...

@darkscream

12 yıl önce

7.6 / 10

Bugün yayınlanan bölümü ile gerçekten çok kaliteli bir dizi olduğunu göstermiştir. Nerden baksan toplamda 40-45 dak. falan izlemişimdir bugune kadar. Ama bu bölümden sonra baştan itibaren izlemeye karar verdim. Tabi bir fark ile; şu karılı-kızlı saçma sapan entrika sahnelerini cut ederek :) ana senaryoyu izlesem bana yeter. Keşke biri çıksa saçma sapan yerlerini kesip ’man’s version’ diye bi edit yapsa koysa nete. Yazık oldu ibrama.pöeahhhhh...

@themis

12 yıl önce

Etrafta dönmeye başlayan yeni sezon fragmanları acaip hoşuma gitti.Yani izlediğim diziler arasında olsa da illaki çarşamba olsun da izleyim diye beklediğim bir dizi değildi son bölümlerine de bakamadım pek.Eleştirdiğim çok nokta da vardı.Özellikle şu bilgisayar oyunundan bozma görüntülerin olduğu kısımlar insanın hevesini de bayağı kaçırıyor.Ama şu yayınlanan 3 fragman da insanda izleme isteği uyandırmıyor dersem yalan olur.İlk fragmanda Pargalı,Kanuni,Hürrem üçlüsünün gergin ilişkisini çok iyi yansıtmışlar.Özellikle Pargalı'nın kaderinin onu nereye götürdüğünü anladığı an attığı bakış çok hoş.Ayrıca Ebu Suud Efendi'yle Tuncel Kurtiz'in kadroya katılması da süper olmuş.İkinci fragmanın son kısmında arka fonda verilen kaside de tam yerine oturtulmuş.O da fevkalade hoşuma gitti.Artık Hürrem'in cariyelerle savaşının bitip saltanat savaşının başladığı açıkça bu fragmanda ortaya konmuş.Pelin Karahan'a gelirsek , yermek istemiyorum ama rolünü
... Devamı
Etrafta dönmeye başlayan yeni sezon fragmanları acaip hoşuma gitti.Yani izlediğim diziler arasında olsa da illaki çarşamba olsun da izleyim diye beklediğim bir dizi değildi son bölümlerine de bakamadım pek.Eleştirdiğim çok nokta da vardı.Özellikle şu bilgisayar oyunundan bozma görüntülerin olduğu kısımlar insanın hevesini de bayağı kaçırıyor.Ama şu yayınlanan 3 fragman da insanda izleme isteği uyandırmıyor dersem yalan olur.İlk fragmanda Pargalı,Kanuni,Hürrem üçlüsünün gergin ilişkisini çok iyi yansıtmışlar.Özellikle Pargalı'nın kaderinin onu nereye götürdüğünü anladığı an attığı bakış çok hoş.Ayrıca Ebu Suud Efendi'yle Tuncel Kurtiz'in kadroya katılması da süper olmuş.İkinci fragmanın son kısmında arka fonda verilen kaside de tam yerine oturtulmuş.O da fevkalade hoşuma gitti.Artık Hürrem'in cariyelerle savaşının bitip saltanat savaşının başladığı açıkça bu fragmanda ortaya konmuş.Pelin Karahan'a gelirsek , yermek istemiyorum ama rolünün hakkını veren onca kişinin arasında biraz sırıtacağına inanıyorum.Ayrıca çok küçük kesitleri yansıtıyor tabiki bunlar ama çocukluk ve gençliği arasında büyük bir karakter değişimi gördüm.Bu da hoşuma gitmedi yani o kız, bu kız olamaz hissiyatı yarattı.(Demişim bir zamanlar ama erken konuşmuşum aynı o kız hala , o sinsilik, o kendini beğenmişlik arada sırada gösteriyor kendini) Ozan Güven Rüstem Paşa'nın üstesinden gelecektir.O hırsı görebildim gözlerinde.Üçüncü fragman içinse ne desem bilemedim , dizi başladığından ve küçük Mustafa gösterildiğinden beri hiç gelmesin istediğim sahneydi.Burası epey bir sansasyon yaratacaktır.

Ayrıca şu da var ki fragmanlar cidden büyük bir özenle hazırlanmış.Yani bu işlerden anlamam ama ışıklandırma , hafif karanlık hava , duyguların yoğunluğu , seçilen müzikler..Hani diyorum şunlar gibi olabilseydi eğer bu dizi bayağı kaliteli bir iş çıkabilirdi.Unutulmazlar arasında yerini ayırırdı.Şimdi de berbat yaftasının yapıştırılacağı bir yapım değil.Eksikler,yanlışlar var mı? Elbet var ama daha iyisinin yapılmasını sağlayacak,ona ön adım olacak,neyin yapılması,neyin yapılmamasını söyleyecek iyi bir örnek olmuştur.Ayrıca bir gerçektir ki öyle ya da böyle izletebilmiştir kendini.

Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim.Elbette izleme oranını arttırmak için özellikle aşk üçgeni oluşturulmaya çalışıp kadınlar arasındaki güç savaşına değiniliyor.Ama bu sezon onca konuyu hakkını vererek işlemek varken uyduruk bir karakter yaratma nedir yahu.İranlı Leyla olayı cidden olmamış.Hiç olmamış.Hala Hürrem'e bir rakip getirelim çabaları.Şaka olsa keşke..

@darkscream

13 yıl önce

7.6 / 10

Tarih öğrenmek istiyorsanız gidin kitap okuyun. Muhteşem yüzyılı izleyerek tarih öğrenemezsiniz sadece fikir edinirsiniz.

Dizideki küçük hataları göstererek çok dandik dizi olmuş diyen kişiler, türk olmanın büyük birşey olduğunu düşünmelerinden kaynaklanan ezikliği üstlerinden atamamışlardır. Şöyle ki truva filmi bu küçük hatalarda zirve yapmış birçok hollywood filminden birisidir. Neden bu filmin puanı 7 küsurlarda şu an? Eminim bu sitede bu diziyi izleyen birçok kişi truva filimini de izlemiştir. Ama o filme gidip 7-8 puan verirken buna 5 puanı fazla görüyor. Yani türk yapınca yergi, batılı yapınca alkış.

Dekolteye gelirsek Hürrem dahil cariyelere o dekolteli kıyafetleri giydirmeseydi dizi yapımcıları şu an ki reytinglerinin yarısını bile alamazlardı.

@veronica

13 yıl önce

Eleştirilecek yanlarını bulmak elbette ki muhtemeldir.Bir hafta içinde ve her hafta devam eden yoğun çalışma temposuyla birlikte hataların olması doğaldır.Bunu pek çok 'muhteşem filmde' de nitekim görmekteyiz.Hataları var diye diziyi yerden yere vurmak haksızlıktır.Kaldı ki Meral Okay 'Osmanlı Tarihini' bire bir yansıtmaya çalışmadığını dile getirip tarihi belgelerden esinlendiğini söylemiştir.Herkes isterdi padişahları o dönemi bire bir canlandırıp,izlemek ama tabiki bu mümkün değildir! Emeğe saygı göstermek ve dizi olduğunu unutmadan izlemek lazım.Biz en iyi oturduğumuz yerden ahkam kesmeyi biliriz zaten..Bir kişide tarihi biraz da olsa hatırlatıyor insanlar tarihimizi severek öğrenir belki araştırır bi ışık olur diye düşünmüyor sanırım..
B

@batanga

13 yıl önce

öncelikle mekanlar fazla parlak. zannedersin florasan çoktan icat olmuş onu kullanıyorlar. arkadaş bildiğin ateşle mumla aydınlatılmıyo mu bu saray? atmosfer insanı içine çekmiyor malesef. koca sarayda haremden başka bi yer yok mu? bahçe harem, sülümanın odası. koca dizi üç mekanda yitip gidiyor. kostümler abartılı. heleki bayanların giydiklerini 2011 yılında gala da falan giyseniz sırıtmaz, dekolte kol gibi maşallah.

bide anlamadım gitti o koca saray neyle ısınıyor arkadaş :D mermerin içinde insan 2 günde zatürreden geberir gider.
SPOILER

Muhteşem Yüzyıl dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Muhteşem Yüzyıl dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Muhteşem Yüzyıl dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL