5.9

4 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.5 (5.662 OY)

Süre

1 Saat 57 Dk.

Ülke

ABD

Yönetmen

KONUSU

''Kadınlar kadar erkekler de aile içi şiddete maruz kalırken, intihar edenlerin, hükümlülerin, bağımlıların ve evsizlerin ezici çoğunluğunu erkekler oluştururken, savaşlarda ve iş kazalarında neredeyse tamamen erkekler can verirken eşitliğe neden sadece kadının gözüyle bakılmaktadır?'' Bu soruya ve çok daha fazlasına cevap arayan 'The Red Pill' cinsiyet çatışmasının dünü, bugünü ve yarınına ışık tutan, ancak alışılmışın aksine, bu kez erkek açısından eşitsizliğe dikkat çeken bir belgesel.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (2)

@pudukheba yazdı...

Sal, 26 Ara 2017, 09:15 (5 ay önce)

6 / 10

Belgeselde erkek haklarının işlenmesi ilgi çekici; ama erkekleri haklı göstermek çabasıyla kadınları bu kadar yok saymak niye ??? -Kadınlar çiçektir; erkekler böcektir- mantığında biri değilim  ama  en basiti erkekler savaşa gidip ölürken kadınlar altın günü yapıp avm mi geziyor !!! Kadın ve erkek bir elmanın iki yarısı değildir; bir bütünün birbirini tamamlayan iki farklı parçasıdır. Keşke belgesel; kadın erkek ayrımcılığını farklı bir boyutuyla ele alıp bir tarafı yüceltmek yerine; bunun kadın erkek sorunundan ziyade insanlık sorunu olduğu mesajını verebilseymiş

@semish35 yazdı...

Per, 07 Eyl 2017, 17:28 (9 ay önce)

0 / 10

erkek hegomanyasının ürünü de bir o kadar çarpık oluyor... Feminizmin eşitliği savunduğu görmezden gelinerek ama erkeklere deee şiddet uygulanıyor yaeee çıkışı tam bir komedi. Evet kadına, erkeğe, çocuğa, eşcinsele ve daha birçok yönelimdeki bireylere şiddet uygulanıyor ama bu uygulanan şiddeti anlatmak isterken başka bir cinsiyeti aşağılamak ne kadar doğru? neymiş kadınlar mutfak robotuymuş, neymiş kadınlar da tecavüzü aslında benliklerinde arzuluyorlarmış, neymiş erkek sığınma evleri yokmuş.... Sormazlar mı insana erkek sığınma evi yaptınız da hayır diyen mi oldu? Şiddet hangi cinsiyetten gelirse gelsin kötüdür ve kabul edilecek tarafı yoktur. 

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

The Red Pill filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

The Red Pill filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

The Red Pill filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI