7.7

74 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.6 (24.144 OY)

KONUSU
Moskova yaşayan Zhenya ve Borisin evliliklerinde artık sona gelinmiştir. Nefret ve suçlamalarla tükettikleri evliliklerini sonlandırmak üzere olan çift hayatlarında yeni bir başlangıç yapmanın heyecanı içerisindedirler. Oysa 12 yaşındaki oğulları Alyosha için durum çok farklıdır. Ailesi tarafından s ... Devamı
Moskova yaşayan Zhenya ve Borisin evliliklerinde artık sona gelinmiştir. Nefret ve suçlamalarla tükettikleri evliliklerini sonlandırmak üzere olan çift hayatlarında yeni bir başlangıç yapmanın heyecanı içerisindedirler. Oysa 12 yaşındaki oğulları Alyosha için durum çok farklıdır. Ailesi tarafından sevilmeyen, içe dönük ve mutsuz bir çocuk olan Alyosha, kendisini dayanılmaz bir yük olarak görmektedir. Anne ve babası bilmese de Alyosha onların tüm kavgalarını duymuştur ve ansızın ortadan kaybolur. Zhenya ve Boris çocuklarının kaybolduğunu ancak 2 gün sonra fark edecektir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@no-one

6 ay önce

Yönetmenin izlediğim ilk filmiydi; bazen sığ bazen derin bir anlatımı olan film liberalizmi anlatıyo gibi geldi, tabi kapital iktisadı değil o ekonomiyi meşrulaştırabilmek adına enformasyon bombardımanına tutularak liberal kişiliklere büründürülmüş, yozlaşmış toplumu anlatmakta. Evlilik liberal bir kurum; ortaya çıkan ürünü( çocuğu) ister kabul edin, ister reddedin, ister bakın, ister çocuk esirgeme kurumlarına yollayın; çünkü iki tarafın da mesul olduğu bir sorumluluk yok ortada, erkek kadar kadın da bakmamak, terk etmek konularında özgürdür, yani liberal, yani serbest, aşırı serbest. Rekabetçi bir piyasada kadın-erkeğin de özgürlük limitlerini sidik yarıştırır gibi yarıştırması da aslında olağan bir sonuç. Zaten insanlara bir kavram verin( özgürlük gibi ) ve günün şartlarına, kendi şartlanmalarına göre nasıl kavramı olgu haline getirip hakikatin üstünü örttüklerine şahit olun. Sevgisiz değil de sexisiz kalmış insanların bozuk bir plak gibi tekerrür eden sorunları, tatminsizlikleri, a
... Devamı
Yönetmenin izlediğim ilk filmiydi; bazen sığ bazen derin bir anlatımı olan film liberalizmi anlatıyo gibi geldi, tabi kapital iktisadı değil o ekonomiyi meşrulaştırabilmek adına enformasyon bombardımanına tutularak liberal kişiliklere büründürülmüş, yozlaşmış toplumu anlatmakta. Evlilik liberal bir kurum; ortaya çıkan ürünü( çocuğu) ister kabul edin, ister reddedin, ister bakın, ister çocuk esirgeme kurumlarına yollayın; çünkü iki tarafın da mesul olduğu bir sorumluluk yok ortada, erkek kadar kadın da bakmamak, terk etmek konularında özgürdür, yani liberal, yani serbest, aşırı serbest. Rekabetçi bir piyasada kadın-erkeğin de özgürlük limitlerini sidik yarıştırır gibi yarıştırması da aslında olağan bir sonuç. Zaten insanlara bir kavram verin( özgürlük gibi ) ve günün şartlarına, kendi şartlanmalarına göre nasıl kavramı olgu haline getirip hakikatin üstünü örttüklerine şahit olun. Sevgisiz değil de sexisiz kalmış insanların bozuk bir plak gibi tekerrür eden sorunları, tatminsizlikleri, anlam arayışlarının aynı döngüye tıkılıp kalmaktan öteye gidemeyeceğinin resmini çizmek istemiş aslında yönetmen. Liberal ekonomi-liberal sevgi-liberal sex... Tıpkı imparatorluklar zamanı gibi; güç tek kişideyken harem, cariye kavramlarının, liberal piyasada, herkesin eşsiz, biriccik, özgür, tanrısal pıtırcık, hümanist virüs olduğu zamanlarda serbest cinsellik, serbest yaşam gibi kavramlara evrilmesi gibi.. Mutluluğu, sevgiyi başkasında aramak da zaten yeni ticaret yolları bulmaya çalışmak gibi... Velhasıl kelam; kayıp bir çocuğun posterine bakma zahmeti göstermeyen yozlaşmış bir toplumun bu davranışının altında yatan sebebi görmek zor değil, çünkü bakmamakta özgürsünüz, size bir getirisi olmayacak serbest piyasada.. Çünkü sanat ve vicdan bile liberal artık... Herkesin zevkine, kararına, vicdanına, kiminle sex yapıp mutluluğubulacağına kimse karışamaz demiş zaten ünlü bi serbest düşünür ;)

@kingcool

9 ay önce

9 / 10

2017 yılının en muhteşem filmlerindendi 'Loveless' fakat siyonist travesti akademi tabi ki kendinden bekleneni yaparak güzelim filmi hiç etti.
F

@fthgzl79

1 yıl önce

Filmin başrolünde olması gereken kişiyi çok az görüyoruz..Film,sevgisiz Dünya'ya gelen ve büyüyen bir çocuğu ana karakter yapması gerekirken;bu çocuğun anne ve babasını ön plana alıyor..2 saat boyunca acayip iki yetişkinin seks hayatını,bir yerlere tutunma çabalarını filan izliyoruz..Sonuçta bir yere bağlanır mı dedim ama hepsi buymuş..Çocuğa ne olduğu meçhul..Film genel anlamda vasat ama finali berbat..10/4

@olanzveins

1 yıl önce

6 / 10

Aile kurumu üzerinden yabancılaşmayı bizlere göstermiş usta yönetmen fakat diğer filmleri yanında gerçektende sönük kalmış diyebileceğim bir filmdi Sevgisiz. Metaforlara boğulmayan yapısı ve sadeliğiyle başarılı buldum. Ayrıca Zeki Demirkubuz filmlerini andıran bir hava mevcuttu.

@gulshah-1

1 yıl önce

yorumlara aldanıp izledim koskoca 2 saatim hiç oldu.

@korgan

1 yıl önce

Filmin adı "Sevgisiz" değil "Şerefsiz" olmalıymış. O kapı arkası görüntüsünü asla unutmayacağım! Sinirlerim zıpladı yahu 2 saat boyunca!

@bgrksy

1 yıl önce

8.9 / 10

İnsan bir şeye sahip olduğu vakit onun için aslında ne hissettiğini tam olarak kavrayamaz. Fakat o ''şeyi'' hayatından çıkartıp yerine bir boşluk koyduğunuzda bütün hisler yalansız, berrak bir şekilde gözyaşı ve haykırış olarak somutlaşır. Andrey bir bakıma buna değinmiş. Yan unsurların refakatinde merkeze oturttuğu ''insanın gizlerini'' her zamanki gibi enfes bir şekilde aktarmayı başarmış. Harikulade.

@vecihi51

1 yıl önce

Muhteşem bi film!

@skynyrd

1 yıl önce

10 / 10

Sevdiğim yegane şey nineye giderken arabada çalan şarkı oldu;

BMTH - Sleepwalking ;)

@lith

2 yıl önce

9 / 10

İnanılmaz bir "şey". İlişkiler, evlilik ve ebeveynlik... çok gerçek, çok sert bıçak gibi film olmuş. İzlediğim en iyi karakter çözümlemelerinden birine sahip. Seyircinin ne düşündüğü, ne hissettiği gram umrumda olmayıp, kafasındaki hikayeyi kendi bildiği gibi dosdoğru, basmakalıp denilecek davranışları bile acayip bir bakış açısıyla veren ey yönetmen, büyüksün!

@miracyigit44

2 yıl önce

Andrey Zvyagintsev film çıkarmışsa izlenir altyazıyı merakla bekliyorum :)
SPOILER

Sevgisiz filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sevgisiz filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sevgisiz filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL