7

41 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7 (18.903 OY)

KONUSU
Tina gümrük memuru olarak çalışan genç bir kadındır. Hem iş arkadaşları hem de çevresindekiler onun tuhaf biri olduğunu düşünse de Tina işinde oldukça başarılıdır. Altıncı hissinin kuvvetli olması sayesinde kaçakçıları kolayca ortaya çıkarır. Bir gün gizemli bir adam olan Vore ile karşılaşınca işler ... Devamı
Tina gümrük memuru olarak çalışan genç bir kadındır. Hem iş arkadaşları hem de çevresindekiler onun tuhaf biri olduğunu düşünse de Tina işinde oldukça başarılıdır. Altıncı hissinin kuvvetli olması sayesinde kaçakçıları kolayca ortaya çıkarır. Bir gün gizemli bir adam olan Vore ile karşılaşınca işler biraz karışır. Tina adamın bir şey sakladığından emindir fakat bunu bir türlü ispatlayamaz. Bu olay Tinanın hayatını sorgulayıp gerçeklerle yüzleşmesine neden olur.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@serkanaydemir

5 ay önce

6.1 / 10

Ne çok garip ne de tahammül edilemeyen sahneleri var.

Başta sizi içine çekse de genel anlamda farklı bir şeyler yapayım dünyanın dikkatini çekerim kafasında çekilmiş bir başka film. Kötü değil ama iyi de değil. İzliyorsunuz işte sora bitiyor sonunda ne mi elde ediyoruz aynı şeyler. Farklılıklar falan ayrımcılık kötüdür hikayesi kafası. Siyahi bir adam siyahların aşağılandığı yerde polis olur ve oradaki halk bu bize karşı mı diye sorgularken o siyahi adamın adaletli ve kurallara bağlı olması karmaşası filmin ana teması. Sanat filmi falan değil. Bu kafadaysanız uzak durunuz.

İyi seyirler.
rahatsız edici ve karmaşık bir film. kimlik ve aidiyet üzerine bazı okumalar yapmış olsam da benim için kötü bir seyir deneyimi olduğunu itiraf etmem gerek.

@oykucu

8 ay önce

7.2 / 10

Filmi izledikten sonra Tina beni koklasaydı; kafa karışıklığı, tiksinti ve hayranlık kokusu alırdı muhtemelen. Tuhaf mı tuhaf bir film ama etkileyici olduğu bir gerçek. İranlı bir yönetmenin böylesine sıradışı bir senaryoyla, bağımsız bir İsveç filmi çekmesi kadar da ilginç.

@parfenrogojin

11 ay önce

Filmi sevip sevmediğime emin olamadım, ama çok garip bir hisle izlediğimi söyleyebilirim. Bu filmden çok güzel görüntülerle dolu, farklı kimliği sebebiyle eziyet görüp dışlanan ama hayatta kalmaya çalışan bir karakter filmi çıkabilirdi, aslında filmin ilk başlarda verdiği izlenim de bu: doğayı seven, kimseye eziyet etmeyen, hayvanlara karşı sevgi, yakınlık dolu, çekingen, sıradan ve normal insanlara fiziken benzemediğinin farkında olan, ve bu sebeple ezilen Tina bize böyle bir film izleyeceğimizi düşündürüyor, Yağmur Adam tarzında duygusal veya daha farklı duygusal, istismarcı türden bir film gibi. Ancak Sınır, insan kültürünü ve insan menfaatini temize çıkarmaya yeltenen her şeyi reddederek yönünü kendi türü, kendi menfaati ve kendi varoluşu üzerine kuran ve bundan dolayı özür diler, yaltaklanır tarzda insana kendini hissettirecek mesajlarla sürmeyi kenara bırakıyor, tam tersine filmin ortalarından itibaren yavaş yavaş ortaya çıkardığı
... Devamı
Filmi sevip sevmediğime emin olamadım, ama çok garip bir hisle izlediğimi söyleyebilirim. Bu filmden çok güzel görüntülerle dolu, farklı kimliği sebebiyle eziyet görüp dışlanan ama hayatta kalmaya çalışan bir karakter filmi çıkabilirdi, aslında filmin ilk başlarda verdiği izlenim de bu: doğayı seven, kimseye eziyet etmeyen, hayvanlara karşı sevgi, yakınlık dolu, çekingen, sıradan ve normal insanlara fiziken benzemediğinin farkında olan, ve bu sebeple ezilen Tina bize böyle bir film izleyeceğimizi düşündürüyor, Yağmur Adam tarzında duygusal veya daha farklı duygusal, istismarcı türden bir film gibi. Ancak Sınır, insan kültürünü ve insan menfaatini temize çıkarmaya yeltenen her şeyi reddederek yönünü kendi türü, kendi menfaati ve kendi varoluşu üzerine kuran ve bundan dolayı özür diler, yaltaklanır tarzda insana kendini hissettirecek mesajlarla sürmeyi kenara bırakıyor, tam tersine filmin ortalarından itibaren yavaş yavaş ortaya çıkardığı karakterlerine ait gerçeklerle hem insan kültürü üzerine oldukça kötülük ve karamsarlık dolu tespitlerini sakin sakin dile getirirken Tina ve Vore'nin kendi türü ve varoluşu üzerine içinde iyiliğin barınmadığı, suçu da öven ve Vore'nin söyleyişiyle "sert" bir dünyaya doğru Tina'nın attığı yumuşak, çekingen ama yine de kararlı adımlarla bitiyor. İyiliği ya da kötülüğü insan kültürünün menfaatlerine göre belirlenmeyen; farklılığı, kendi gibi olmayı öne çıkaran ve kendi kendisi olmanın keyfini süren ve insanı ufukta kaybeden, ilgi çekici, rahatsız edici, insanı afallatan bir film Sınır.

@skynyrd

1 yıl önce

3.7 / 10

Finntroll diye bir grup vardı, onlar aklıma geldi nedense izlerken

@ustunkoru

1 yıl önce

6.1 / 10

ödüllere boğulan bir karanlık kuzeyli hikaye daha.. cannes'dır, oscar'dır, avrupa sinemacıları'dır..

sevemedim, aşırı yorum yapmak isterseniz; bu film, üzerinde çalışması çok kolay spekülatif öğelerle dolup taşan bir proje. tüm bilim kurgu sinemasında olduğu gibi..

pedofili konusu filmlerde sanki sadece bir gerilimi yükseltme aracı artık. yapımcılar iyi bir malzeme olarak görüyor belli ki.. herhangi bir hikayede,filmde bir çocukla bir yetişkinin arasındaki her teması tedirgin bir şekilde izliyoruz. ve aslında mide bulandırıcı olan da bu.
SPOILER

Sınır filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sınır filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sınır filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL