Ve Sonra Dans Ettik

(2019)

And Then We Danced

Film 1 Saat 53 Dk. Dram, Romantik İsveç, Gürcistan 15 Kasım 2019

7.9

54 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.7 (9.864 OY)

KONUSU
Çocukluğundan itibaren dansa ilgisi olan Merab, bir Gürcü topluluğu ile birlikte çalışır. Tutku ile bağlı olduğu dans ile hayatındaki sorunlarından uzaklaşmayı planlayan Merab, en iyisi olabilmek için hiç yorulmadan çalışır. Ancak onun hayatı, gruplarına yeni bir dansçının dahil olmasıyla bambaşka b ... Devamı
Çocukluğundan itibaren dansa ilgisi olan Merab, bir Gürcü topluluğu ile birlikte çalışır. Tutku ile bağlı olduğu dans ile hayatındaki sorunlarından uzaklaşmayı planlayan Merab, en iyisi olabilmek için hiç yorulmadan çalışır. Ancak onun hayatı, gruplarına yeni bir dansçının dahil olmasıyla bambaşka bir hal alır. Grubun yeni üyesi Irakliyi başlarda en güçlü rakibi olarak gören Merab, zamanla farklı duygulara kapılır. Irakliye karşı farklı hisler beslemeye başlayan Merab, bu süreçte kendisini ve bedenini tanımaya başlar.

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@miss_nobody

2 ay önce

8.2 / 10

Merab’ın on numara oyunculuğuyla filmin içine giriyorsunuz, duygularını ne kadar güzel aktarabilmiş gerçekten helal olsun. Müzikler, konu, imgeler, mekan seçimleri her şey çok çok iyiydi.

@ecegurbuz

2 ay önce

safi duygudan oluşan bi film. çok gerçek ve çok güzeldi :’)
D

@dilarasdy

8 ay önce

9.2 / 10

Çok çok güzeldi. oyuncuların içtenliği, gerçekliği harikaydı. hiç bir replik boşa yazılmamış. anlamsız konuşmalar yoktu hiç.izlerken de sıkılmadım. merab ın zor bir aile ve çevre içinde kendini bulmasını izledik. filmde kendinizden ülkenizden veya çevrenizden çok şey bulabilirsiniz. fakat izlerken çok fazla call me by your name çağrışımı oldu. iki erkek biri habersiz gidiyor nişanlanıyor en sonunda da kalan çocuğu destekleyen bir kişi oluyor vs çok çok benziyordu ama bu film bizim kültürümüze daha yakın tabiki. sevdim ama izlenesi bir film olmuş tebrikler

@happyfeet

11 ay önce

7.5 / 10

Büyük bir beklentiyle izlemeyin duyguların, Merab karakterinin tadını çıkarın öyle güzel oynamış ki Levan Gelbakhiani .

@ceterisparibus

11 ay önce

8 / 10

Çok gerçekçi ve etkileyici bir film. Konu aslında bilindik bir konu. Elmaya elma, armuta armut denmesi ve buna kimin karar verdiği meselesi. Konu iki insanın yaşamış olduğu bir drama değil. Konu bir insanın kendini keşfetmesi ve kendi gücünün farkına varması.

Merab’a kız arkadaşının İngiliz sigarası diye aslında Gürcü sigarası içirmesi ve sözde güçlü ve sert olan Irakli’nın aslında toplumun dayattıklarına gücü yetmeyen zayıf bir karakter oluşu... O zaman anladım küpenin Merab için ne anlam ifade ettiğini.

@prensesinuykusu

1 yıl önce

8 / 10

2 saat boyunca Merab oluyor. aşık oluyor, üzülüyor,heyecanlanıyor, mutlu oluyor ve dans ediyorsunuz... Ş a h a n e film.

@serkanaydemir

1 yıl önce

6 / 10

Gürcü Whiplash.

İyi bir film değil. Başta bunu söyleyeyim. Oyuncuların ve kamera açılarının izlettiği ama o kadar da izletmediği bir sinema. Hikaye olarak Netflix sağ olsun bıktığım bir dünya gerçekliğini Gürcistan temasında izlemek de tuhaf oldu. Hani her türlü derinlik anlamında sağlam olsa da dram yönü az yoruyor. Gürcistan’ın da Türkiye gibi bir yer olduğunu filmde çok net görüyoruz: Avrupa özentisi(haklı olarak) gençlik, gelenek görenek lanetine saplanmış bir toplum, namus, homofobi, binalaşmadaki plansızlık... Her anlamda ülkemi gördüm ne yazık ki. Bu da üzdü. Filmin bir yerinde ülkem adına tek güzel oluyor onu da zaten anlayacaksınız. Zaten filmin tek güzel sahnesi de oydu.

İyi seyirler.
SPOILER

Ve Sonra Dans Ettik filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ve Sonra Dans Ettik filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ve Sonra Dans Ettik filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL