The Basilisks

(1963)

I basilischi

Film 1 Saat 25 Dk. Dram İtalya

6.5

1 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.2 (854 OY)

KONUSU
Yeni Gerçekliğin İzinde Wertmüller, Fellininin kameramanlığını yapan Gianni Di Venanzonun yardımıyla 1963te çektiği I basilischi adlı ilk filminde, Apulyanın bir kasabasındaki hayatı yeni gerçekçi bir yaklaşımla inceler. Burada genç erkeklerden oluşan bir grup, yaşamlarındaki boşluğu ve hayal gücünd ... Devamı
Yeni Gerçekliğin İzinde Wertmüller, Fellininin kameramanlığını yapan Gianni Di Venanzonun yardımıyla 1963te çektiği I basilischi adlı ilk filminde, Apulyanın bir kasabasındaki hayatı yeni gerçekçi bir yaklaşımla inceler. Burada genç erkeklerden oluşan bir grup, yaşamlarındaki boşluğu ve hayal gücünden yoksunluğu dedikodu ve geleneksel tavırlarla örtmeye çalışır. Wertmüller yan belgesel siyah/beyaz görüntülerle Güney İtalyanın taşrasında çoğu tutucu ve artık maziye kanşmış toplumsal yapılanmaya sıkı bir biçimde bağlı olan, küçük adamların portresini çok yönlü bir şekilde çizdi.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@daw

2 yıl önce

Fellini’nin "aylaklar" filminin farklı bir versiyonu. Tabii ki bir Fellini değil ama yeni gerçekçi sinema severler için izlenesi bir film.
SPOILER

The Basilisks filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

The Basilisks filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

The Basilisks filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL