7.1

4 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.9 (2.008 OY)

Süre

1 Saat 41 Dk.

Tür

Dram

KONUSU

Büyülü gerçekliğe doğru kayan, insanlarla hayvanlar arasındaki ilişkiyi incelikle aktaran NEON BULL, Venedik ve ardından Toronto film festivallerinde prömiyerini yaptı, Venedik, Rio, Nantes, Hamburg, Marakeş film festivallerinde ödüller kazandı. Yönetmen Gabriel Mascaro’nun ikinci filmi NEON BULL, eleştirmenlere göre “eşsiz bir mücevher”, izleyicilere göre “sihirli, rüya gibi; bir ülkeyi görmenin, film izlemenin yepyeni bir yolu”.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (3)

@naksidil yazdı...

Sal, 02 May 2017, 09:22 (1 yıl önce)

7.3 / 10

" Toplum içerisinde az paraya yoğun emek üreten bireyleri ele alan Mascaro , buna karşın bu emeğin nasıl üretildiğinden ziyade bireylerin kendi iç dünyalarına sezgisel bir yaklaşımda bulunuyor . Onları üzerine yüklenen klişe rollerden arındırıyor. Bunu da oldukça dingin , stilize ve rüyaya yakın bir sinema dili ile gerçekleştiriyor. Karakterler doğa içerisinde hiç olmadıkları kadar özgür kalıyorlar. Klasik cinsiyet rollerinin dışına çıkılarak toprak , ter , koku ve meni üzerinden klasik hazlar yerle bir ediliyor . Neredeyse bir belgeselci edasıyla bir topluluğun içine giren kamera gözlem yapıyor "   Film o kadar doğal o kadar olağan çevrilmiş ki , sahiden belgesel tadı verilmiş. Bazı çarpıcı sahneleri ilgiyle izlememek elde değil . Boğalar , insanlar ve atlar ..

@dream-master yazdı...

Paz, 01 Oca 2017, 22:41 (1 yıl önce)

Hayvan sever olanların rahatsız olabileceği şeyler içeriyor.  Bence avrupa sinemasında en azımdan biraz kendimizden bir şey buluyoruz ama güney amerika kıtası bizim kültürümüze aşırı uzak. Bambaşka bir dünya insanları ve anlattığı öykü bunu anlatıması  bile çok daha farklı.   Filmin konusu  boğaları kuyruğumdam tutup  iki at ile arasına sıkıştırıp sonra kuyruğundam çevirip boğayı yere düşürmek güreşinde boğaları  hazırlayan akşam kamyonete bindirip evlerine götüren bir avuç insanın hayatlarının bir kaç aylık bölümü.   Bu şarkı ile bitiyor: https://www.youtube.com/watch?v=rV6LXhA3-Jc   filmde hamile kadınla 5 dk beraber olma sahnesi var. adam ağaca işerken önden gösteriyorlar. kadın kamyonda şeyini traş ediyor. Araba ışıklarda durduğunda Bizde su selpak alırsın kadın kendisine tanga satın alıyor. At kafası takmış striptizci var. Soylu at diye spermini çaldıkları bir sahne var. Filmin ismi galiba geceleri de bu boğa güreşi yapılabilmesi için boğaları karanlıkta parlayan fosforlu renklere boyadıklarından dolayı.

@erduardo yazdı...

Cmt, 09 Nis 2016, 19:22 (2 yıl önce)

Kötü değil izletiyor kendini ama temel bir problem olarak hayvana şiddet görüntüleri var. tamam gelenek ama dört-beş defa aynı şeyi göstermek zorunda değilsin. insanı tüm doğallığıyla resmederken, küçük hikayeleri güzelce işlerken terazinin diğer tarafında bir yanlış oynama söz konusu.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Boi Neon filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Boi Neon filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Boi Neon filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI