6.7

142 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.9 (264.596 OY)

KONUSU
Yönetmen Jaume Collet-Serra ve aksiyon sinemasının yıldızlarından Liam Neeson’ın tekrar buluştuğu Non-Stop, havada geçen aksiyon dolu bir macera. Kimin suçlu kimin masum olduğunun film içinde belirsizliğe karıştığı Hitchcockian bir aksiyon olarak nitelenen filmde Neeson, Hava Kuvvetleri’nden emekli ... Devamı
Yönetmen Jaume Collet-Serra ve aksiyon sinemasının yıldızlarından Liam Neeson’ın tekrar buluştuğu Non-Stop, havada geçen aksiyon dolu bir macera. Kimin suçlu kimin masum olduğunun film içinde belirsizliğe karıştığı Hitchcockian bir aksiyon olarak nitelenen filmde Neeson, Hava Kuvvetleri’nden emekli bir askeri canlandırıyor ve uçakta uçan 200 yolcunun hayatı şimdi onun ellerinde,her 20 dakikada bir uçaktaki birisini öldürmekle tehdit eden esrarengiz bir suçluyu yakalamaya çalışan hava polisi Bill Marksı canlandırıyor. Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı herkesin potansiyel suçlu kabul edildiği bu durum Bill Marks’ı baş etmesi güç bir macera ve gerilimin içine sürüklüyor.

Yerden 12.000 metre yükseklikte geçen bu zamanla yarış filminde Bill, eğer hesabına 150 milyon dolar yatırılmazsa yolcuları öldürmek için fazla beklemeyeceğini söyleyen şüpheliyi bulmaya çalışır. Ancak yapacaklarını bir tek kendsine mesaj olarak göndermesi Bill’in durumunu daha da zorlaştırmıştır. Çünkü panik olan yolcular uçakta yaşanan terörün sorumlusu olarak Bill’den şüphelenmeye başlamıştır.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@mehmetsengul

1 yıl önce

8.8 / 10

Beklentiyi çok üst düzeyde tutmadan izlerseniz bence güzel bir film. Ben seviyorum böyle mesajlı gerilimleri :)

@delahoya

8 yıl önce

6.9 / 10

Beklentiyi çok üst düzeyde tutmadan izlenecek , sürükleyici ve gizem dolu bir film...

Film beklendiği üzere Liam Neeson un perfonmansı üzerine kurgulanmış , bir çok klişe film den sahneler gözlemlediğim , fakat bunlara rağmen bir akşam can sıkıntısına iyi gelebilecek filmlerden biri...11 Eylül saldırısı sonrası uçaklarda ki paranoyaya güzel değinmiş bunuda demeliyim...

@vfv

8 yıl önce

8.6 / 10

Her sahnesiyle kalite kokan son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden biri bana göre. Önceden Liam Neeson la tekrar çalışmış olan Kimliksiz filminin başarılı yönetmeni Bu filmde karakterleri bize tanıtırken teknik anlamdaki yeteneklerini kullanarak bizi de hikayeye dahil ediyor. Liam Neeson un canlandırdıgı karakterin pskolojik olarak nasıl bir yıkıntı içinde oldugunu hissediyorsunuz. Ayrıca diğer karakterlere de kamerayı farklı şekillerde kullanarak bizim zihnimizde bir çeşit hikayeler oluşmasına neden oluyor. Film zaten uçak içindeki mesaj olayından sonra artık konuya giriş yapıyor. Konu zaten çok ilginç ve merak uyandırıcı. Uçuş planıyla kıyaslayanlar var ama çok daha iyi bir film oldugunu düşünüyorum. Bir ara baş karakterin yaşadıgı depresif halden dolayı bir çeşit şizofrenik durumlar sezdim ama daha şaşırtıcı şeyler çıktı ortaya. Çeşitli tahminlerde bulunup komplo teorileri üreteceksiniz am
... Devamı
Her sahnesiyle kalite kokan son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden biri bana göre. Önceden Liam Neeson la tekrar çalışmış olan Kimliksiz filminin başarılı yönetmeni Bu filmde karakterleri bize tanıtırken teknik anlamdaki yeteneklerini kullanarak bizi de hikayeye dahil ediyor. Liam Neeson un canlandırdıgı karakterin pskolojik olarak nasıl bir yıkıntı içinde oldugunu hissediyorsunuz. Ayrıca diğer karakterlere de kamerayı farklı şekillerde kullanarak bizim zihnimizde bir çeşit hikayeler oluşmasına neden oluyor. Film zaten uçak içindeki mesaj olayından sonra artık konuya giriş yapıyor. Konu zaten çok ilginç ve merak uyandırıcı. Uçuş planıyla kıyaslayanlar var ama çok daha iyi bir film oldugunu düşünüyorum. Bir ara baş karakterin yaşadıgı depresif halden dolayı bir çeşit şizofrenik durumlar sezdim ama daha şaşırtıcı şeyler çıktı ortaya. Çeşitli tahminlerde bulunup komplo teorileri üreteceksiniz ama bence doğru sonuca ulaşamayacaksınız. Katil kim konulu en iyi filmlerden biri bana göre. Bence filmin en heyecanlı yerleri mesajlaşma sahneleriydi. Her diyalog zeka konuyordu çünkü. Haliyle konuya dahil oluyoruz. Filmin gizemini koruması ve uçakta gelişen olaylar zinciri bence gayet iyi bir şekilde inşaa edilmiş. 65 yaşındaki Liam Neeson ise hala aksiyon filmlerinin aranılan oyuncularından biri ve bunun sebebini bu filmde de muhteşem performansıyla gösteriyor. Yakın zaman da Taken 3 filmi de vizyona girecek ve fragmanı çok iyiydi. Liam Neeson resmen bir efsane benim için. Çok yaşa adamım 10/ 8.5

@eczozy

8 yıl önce

8 / 10

Son zamanlarda izlediğim en iyi aksiyon gerilim filmlerinden. Belki biraz daha farklı bir sonla bitirilebilirdi. Ancak yine de izlenmesi gereken bir filn. İzleyin üzülmezsiniz ;)

@asdf_13

8 yıl önce

7 / 10

1. sınıf bir aksiyon-gerilim filmi. Şüpheli tahmin edilmiyor ve bir kez tırmanan gerilim bir daha asla düşmüyor. Zaten böyle bir filmde ki en önemli iki unsur bence bunlardır.

Tabi filmin ortasında Liam'ın bir kıza babalık yapması ve inceden yolculardan biriyle flört etmesi gibi "reklam kokan hareketler" de mevcut. Fakat gözardı edilebilir sahneler olduklarını düşünüyorum. Liam'ın Taken ile başlayan aksiyon kariyerine güzel bir film daha eklemesi hoş olmuş.

Taken 2 gibi saçmalıklardan uzak durması dileğiyle...

@atalante

8 yıl önce

8 / 10

Ters köşe bir sonuç bekledim ... daha farklı bir suçlu profili vsvs. Güzel bir filmdi .. seyredilebilir

@rinustalarin

9 yıl önce

8.3 / 10

Gerçekten bu türde bu kadar başarılı çalışma bulmak çok zor. Son aksiyon olaylarında birazcık sahip olduğumuz dünyanın fizik kurallarına aykırı durumlar yok değildi, ancak böyle bir filmin sahip olabileceği en yaratıcı ve en özgün senaryolardan birine sahipti.

Son aksiyon olayları ne kadar mantıksız olursa olsun, yaşattığı gerilim ve heyecan hiç tahmin etmediğim bir düzeydeydi. Liam Neeson'ın Taken facialarından sonra ilaç gibi geldi.

Bu film olmuş, iyi ki de izlemişim. 83/100

Not: Puan yüksek gelebilir, ancak her filmi kategorisinde değerlendirmeye çalışan ben için düşük bile. 85+ tüm filmleri başucuna alan, 50- tüm fimleri karantinaya atan ben için 85'in altında ve 50'nin oldukça üzerinde bir puana sahip olması gerekiyordu.
D

@digeri

9 yıl önce

Fazla eksiği gediği olmayan bir film olmuş. Kısa mesaj olayıda iyi düşünülmüş sinemada izleyenler için tabii. Ayrıca liam abimizin bu filmlerdeki başarısı daha önce keşfedilse bir çok aktör parlamadan sönerdi bu da kesin. izleyin derim.

@hilalgengec

9 yıl önce

filmi izlerken nefesimi tuttum ve o kadar yolcu arasında suçluyu bulmaya calıştım Liam Nelson da dahil olmak uzere uçakta bulunan herkesten şüphelendim:)
SPOILER

Non-Stop filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Non-Stop filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Non-Stop filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL