Özel Tim 2

(2010)

Elite Squad 2: The Enemy Within a.k.a Tropa de Elite 2: O Inimigo Agora é Outro

Film 1 Saat 55 Dk. Aksiyon, Polisiye Brezilya

7.5

108 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8 (87.110 OY)

KONUSU
Efsane devam ediyor. Acımasız, katı, kanlı, yoz ve hızlı bu film, tartışmalı ve popüler Özel Timin devamı niteliğinde ve neredeyse aynı kadroyla çekilmiş. Brezilyada tüm zamanların hasılat rekorunu kıran film, hikayeyi Roberto Nascimentonun yarbaylığa yükseldiği on üç yıl sonrasına taşıyor. Roberto ... Devamı
Efsane devam ediyor. Acımasız, katı, kanlı, yoz ve hızlı bu film, tartışmalı ve popüler Özel Timin devamı niteliğinde ve neredeyse aynı kadroyla çekilmiş. Brezilyada tüm zamanların hasılat rekorunu kıran film, hikayeyi Roberto Nascimentonun yarbaylığa yükseldiği on üç yıl sonrasına taşıyor. Roberto bir hapishane isyanını iyi idare edemediği için işinden olduysa da sonunda bir hükümet istihbarat mevkisine atanır; fakat şimdi de Emniyet Genel Müdürlüğü, eyalet valisi, askeri polis ve paramiliter gruplar arasındaki kanlı bir çekişmenin tam ortasına düşmüştür.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@serkanaydemir

10 yıl önce

8.1 / 10

Sistem nedir ? Ya da sistemi yaratanlar kimler ?

Öyle bir dünyadayız ki olanlar belli bir sistemde gitti mi sorun çıkartmıyoruz. Devlet geliyor ülkeni soyuyor ;ama senin kafan rahatsa sorun olmuyor. Ülkede silahlar patlıyor işte o mermilerden bir tanesi seni bulmuyorsa hiç sorun yok demektir. Ülkem de olanlar gibi doğuda her gün bombalar silahlar patlıyor ;ama kimsenin umurunda değil. Hiç birimiz kıçımızı kaldırmıyoruz ;çünkü biz rahatız. Batı da Bodrum'da insanlar denizin tadını çıkartırken aynı ülkede Hakkari de her gün ölüm haberlerini izliyoruz. İşte sistem budur millet. Zenginlerin rahatlığı için fakirler ezilmelidir. Bu yüzden dünyayı yönetenler devletler değildir. Yönetenler sömürenlerdir. Bundan dolayı İngiltere gibi demokratik bir ülkede herkes Kraliyet ailesine tapıyor. Onların varlığı güçtür ;çünkü onlar sömürüp İngiltere'yi güçlü tutuyorlardır. Sistem bir takım köpeklerin havlamasına müsaade eden köpeklerden oluşmaktadır. B
... Devamı
Sistem nedir ? Ya da sistemi yaratanlar kimler ?

Öyle bir dünyadayız ki olanlar belli bir sistemde gitti mi sorun çıkartmıyoruz. Devlet geliyor ülkeni soyuyor ;ama senin kafan rahatsa sorun olmuyor. Ülkede silahlar patlıyor işte o mermilerden bir tanesi seni bulmuyorsa hiç sorun yok demektir. Ülkem de olanlar gibi doğuda her gün bombalar silahlar patlıyor ;ama kimsenin umurunda değil. Hiç birimiz kıçımızı kaldırmıyoruz ;çünkü biz rahatız. Batı da Bodrum'da insanlar denizin tadını çıkartırken aynı ülkede Hakkari de her gün ölüm haberlerini izliyoruz. İşte sistem budur millet. Zenginlerin rahatlığı için fakirler ezilmelidir. Bu yüzden dünyayı yönetenler devletler değildir. Yönetenler sömürenlerdir. Bundan dolayı İngiltere gibi demokratik bir ülkede herkes Kraliyet ailesine tapıyor. Onların varlığı güçtür ;çünkü onlar sömürüp İngiltere'yi güçlü tutuyorlardır. Sistem bir takım köpeklerin havlamasına müsaade eden köpeklerden oluşmaktadır. Bu film çok şeyi gün ışığına getirmiştir. İzleyin. Sadece Brazilya tarafından değil tüm dünya yaşamından hem de.

@mryz

12 yıl önce

8 / 10

Dürüstlerin olmadığı yerde dürüst olanın ne kadar zora düştüğünü, ne kadar yalnızlaştığını ve işini bilen memurların yozlaşan bir sistemde nelere neden olabileceğini gösteren güçlü bir devam filmi. İlk film gibi lafı dolaştırmadan direk söylemeyi tercih etmesi ve karakterlerin devamlılığı gayet başarılı. Brezilya yapımı değil de Hollywood yapımı olsaydı listelerde üst sıralarda yer alabilirdi.
A

@aydinefe

13 yıl önce

İlk filme nazaran daha geniş bir perspektiften konuyu ele almış. Sistem içerisindeki yozlaşmanın, Rio’yu ve dolayısıyla ülkeyi ne hale getirebileceğini güzel işlemiş. İnsanlık onurunun yok olduğu, paranın egemen güç olduğu sisteme iyi vurgu yapmış çok başarılı bir Brazilya yapımıdır.

@onur_turan

13 yıl önce

8 / 10

Öncelikle ilk filme nazaran daha çok sevdiğimi söylemek isterim.

İlkinde özel timin nasıl oluşturulduğu, hangi süreçlerden geçildiği ve hangi noktalara müdahale ettiği gibi konular hakimken;

ikinci filmde ise mevzu daha geniş bir perspektiften ele alınmış ve bence daha da güzel olmuş.

Brezilya’daki siyaset / polis teşkilatı / uyuşturucu ticareti üçgeninde yozlaşmanın ne boyutlara ulaştığı ve yıllardır işleyen bu kokuşmuş düzenin önemli noktalarına başarıyla temas edilmiş.

Ayrıca filmde aksiyonsa aksiyon, oyunculuksa oyunculuk hepsi kalite olarak gayet doyurucu, özellikle kamera çekimlerini de beğendim.

City of God ile birlikte en sevdiğim Brezilya filmidir.
M

@mendeli

13 yıl önce

10 / 10

ilk filmindeki aksiyona göre biraz daha zayıf ama konu olarak bu sefer sadece Bope ve çetelerin mücadelesinin dışında işin içine siyasetçiler falan da giriyor.bana göre ilk filmden daha güzeldi.
SPOILER

Özel Tim 2 filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Özel Tim 2 filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Özel Tim 2 filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL