4.2

9 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.2 (277 OY)

Vizyon Tarihi

19 Şubat 2018

Süre

1 Saat 28 Dk.

Ülke

Türkiye

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Arada'da, 19 yaşındaki punk şarkıcısı Ozan ile birlikte ertesi sabah Kaliforniya'ya gidecek gemiye binmesini ve buradan kurtulmasını' sağlayacak biletin peşinden 90'lar İstanbulu'nun sokaklarında koşuyoruz. Kız arkadaşı Lara ile girdikleri ve tüm gece süren bu çılgınca arayış, onları şehrin derinliklerine çekerken biz de İstanbul yeraltı hayatının altın yıllarıyla karşı karşıyayız. Hurdalıktaki bir diskodan kanunsuzluk kokan bir nargileciye, gizli ve sadece şifreyle girilebilen partilerden nihayetinde bir hardcore punk konserine kadar süren bu yarı müzikal yolculuk; Mu Tunç'un kendi ailesinin hikayesinden ilham aldığı ilk uzun metraj filmi. Şehirde sıkışan, nefes alamayan, gerçekleri ve hayalleri arasında kalmış ve buradan çıkmak için her şeyi yapacak gözü kara iki genç aşık ile bir gece... Ve İstanbul başrolde.

YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (2)

@slartibartfast yazdı...

Per, 05 Nis 2018, 11:17 (11 ay önce)

1 / 10

bu filmle ilgili izlediğim vakitbir şeyler yazacak bir yer bulamamıştım. aslında çok daha fazla kötü eleştiriyle doluydum, şimdi bir kısmı aklımdan silinmiş olabilir. buraya ekleyip filmin yayılmasına vesile olmayayım demiştim. ama vizyona giriyormuş ve eklenmiş madem, yazayım.

yönetmeninin kötü bir reklamcı (ya da marketing manager mı ne ise artık) olduğunu düşünmüyorum. filmin fragmanını izlediğinizde de fena olmayabileceğini düşünüyorsunuz. ama tüm film aynı sosyal medya reklamı estetiğiyle çekilir mi, özellikle konusuyla (bir dönem filmi olması, punk, gençlik ne ise) tamamlayıcı bir bağlantısı yoksa? konuşma diline yakın diyalog yazmak hiç kolay bir şey değil, evet. ama şu filmin hiçbir noktadasında mı birilerinin dönüp bu diyaloglar çok eğreti duruyor demedi? oyunculukla bir ilgisi de yok hani, iyi yönetilememekle, kötü diyalog yazımıyla ilgili bir sorun var.

neticesinde kötü karakterleri olan, konusu bir yere varmayan ve güzel yazılmamış, dönem filmliği günümüz vintage aşkından öteye gidemeyen bir film olmuş - benim gözümde.

türkiye'den gitmek istemek biliyorum, çok güncel ve yaygın bir şekilde dert edinilen bir konu. ama bu filmin bu meseleyi sorunsallaştırma biçimini biraz sorumsuzca ve içi boş buldum. 90larda özellikle beyoğlu'nda pasajlardaki plak, kaset, çizgi roman dükkanları olan abileri hatırlıyorum ve bu meselenin de güzel temsil edildiğini düşünmüyorum.

@dizalticorap yazdı...

Pzt, 05 Mar 2018, 12:13 (1 yıl önce)

5 / 10

müzikler harikaydı ama senaryo resmen ergenliğe yeni girmiş biri tarafından yazılmış gibiydi

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Arada filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Arada filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Arada filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL