Deepwater Horizon: Büyük Felaket 2016

Deepwater Horizon

6.5

56 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.2 (102.789 OY)

Süre

1 Saat 47 Dk.

Ülke

Hong Kong ABD

Yönetmen

KONUSU

Filmin öyküsü açık deniz üzerinde faal durumda olan sondaj kulesinin petrol sızdırması ve Nisan 2010 da patlaması ile Amerikan tarihindeki en büyük petrol kaçağı haline gelmesi üzerine kurulu. O gün Deepwater Horizon ‘da çalışan ve olabilecek en korkutucu şartlara maruz kalan 126 kişilik ekibin hikayesi beyazperdeye taşınıyor. İyi eğitilmiş olan karma ekip vardiyalarını tamamlayıp kıyıda bekleyen aileleriyle bir araya gelmeyi umut ederler. Ancak bir anda hayatlarındaki en kara saati yaşamaya başlayan ekip, okyanusun ortasında durdurulamaz bir yangın ile cesurca savaşmak zorunda kalırlar.

Mike Williams

Jimmy Harrell

Andrea Fleytas

Caleb Holloway

Felicita Wil...

Capt. Curt K...

Jason Anderson

SPOILER

TÜM YORUMLAR (5)

@solon yazdı...

Paz, 17 Ara 2017, 21:50 (5 ay önce)

5.8 / 10

2010 yılında Meksika Körfezi'nde yaşanan petrol platformu kazasını işleyen film, aksiyonu izleyiciye daha fazla yansıtabilmek için bol bol yakın çekimler kullanmış. Aslında bu düşünce yerinde kullanıldığında müthiş bir heyecan yaratırken (Jason Bourne gibi), kötü ellerde seyirciyi yorabiliyor. Bu filmi izlerken yorulduğumu hissettim. Ayrıca mekan daha farklı kullanılabilirdi. Karakterlerle herhangi bir özdeşlik kuramıyoruz, fazla heyecan duyamıyoruz. "Ha böyle bir kaza olmuştu" diye hatırlanıp izlenip unutulacak bir film haline geliyor bu şekilde.

@electronicarts yazdı...

Çar, 15 Kas 2017, 08:49 (6 ay önce)

7.5 / 10

Meksika körfezindeki petrol platformunda patlamayı gayet iyi yansıtmış. Oyuncular da gayet iyi. Benim beklentim, patlama sonrasındaki ekosistemin bozulmasına da yer verilmesiydi. Sadece patlama anı değil sonrasına da değinse çok daha iyi bir film olurdu.

@baris82 yazdı...

Paz, 28 May 2017, 15:26 (1 yıl önce)

Filmi izlerken,hayatını kaybeden ve hayatta kalmak için mücadele eden insanları,ailelerini gözünün önüne getiriyosun.Büyük bir felaket ve dram.Para kazanma uğruna insan hayatının hiçe sayılması...

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Deepwater Horizon: Büyük Felaket filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Deepwater Horizon: Büyük Felaket filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Deepwater Horizon: Büyük Felaket filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI