Ali Baba ve 7 Cüceler

(2015)

Film 1 Saat 54 Dk. Aksiyon, Komedi Türkiye 13 Kasım 2015

5.2

241 OY
PUAN VER
5

IMDb: 5.7 (19.014 OY)

KONUSU
Başarısız geçen iş hayatlarının yapacakları yurt dışı seyahatinde değişeceğini düşünen Şenay ve İlber, katıldıkları bahçecilik fuarında yanlış kişilerle karşılaşıp beklemedikleri bir olayın tam ortasına düşerler. Zengin olma hayalini bir başka bahara bırakan Şenay ve İlber, dünyayı tehdit eden bir g ... Devamı
Başarısız geçen iş hayatlarının yapacakları yurt dışı seyahatinde değişeceğini düşünen Şenay ve İlber, katıldıkları bahçecilik fuarında yanlış kişilerle karşılaşıp beklemedikleri bir olayın tam ortasına düşerler. Zengin olma hayalini bir başka bahara bırakan Şenay ve İlber, dünyayı tehdit eden bir güç ile karşı karşıya olduklarını kısa zamanda anlayarak, hem kendilerini hem de tüm insanlığı bu beladan kurtarmanın yollarını aramaya başlar. Şenay Cüccaciyenin ortakları Şenay ve İlber, bahçe cüceleri satmaktadır. Yeniliğe ve gelişmeye açık şirketleri yeteri kadar ilgi görmeyince,Sofyada yapılacak bir fuara katılmaya karar verirler. Bu fuar da işlerini büyütecek yeni insanlarla tanışarak şirketlerini geliştirmeyi planlamaktadırlar. Fuarda planları istedikleri gibi gitmez, yanlış zamanda yanlış yerde olmanın bedelini başlarını kısa sürede belaya sokarak öderler. Oldukça karmaşık bir ağın içine, iyilerle kötülerin savaşının tam ortasına düşmülerdir. Zengin işadamı Mançovun kirli işlerini öğrenmek onlar için iyi olmayacaktır. Tehlikeli ve acımasız bir düşman kazanmayı başaran ikili, kendilerini zorlu bir maceranın içinde bulur. Karşılaştıkları zorlukları kendi yöntemleri ile çözmeye çalışırken en yakın yardımcıları, hızla Şenayın kalbini kazanan güzel Rus kızı Veronika ve eski Rus askeri Memedov olacaktır. İnsanlığı tehdit eden kötü bir adamı adalete teslim etmek o kadar kolay değildir. Şenay ve İlber için hayat artık eskisi gibi olmayacaktır.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@kahramansmt

4 yıl önce

1 / 10

Tv de 15-20 dk izlemeye çalıştım fakat dayanamadım. Konu falan yok ÇÖP.

@stiff

5 yıl önce

7 / 10

Uzun uzun yorum kasmaya gerek yok, güzel film. Kahkaha değil eğlence vaadediyor, onu da hakkıyla veriyor. Cem Yılmaz'ın oyunculuğu çok başarılı. Yan karakterler keza öyle. Özellikle İsmail, Tayanç, Kenan Memedov karakterlerini beğendim. Abartı derecede küfür ve reklam da yok. İzzet Altınmeşe mizahı gereksiz olmuş. Barış Manço'ya saygı özlem dolu olmuş. 7/10

@film_duce

5 yıl önce

7.5 / 10

yine güldüm, yine beğendim belki zevk meselesi, göndermeler yerinde ve başarılı... eleştiriler eleştiriler...

@godot

5 yıl önce

5 / 10

kötü diyorlardı da pek kulak asmıyordum. cem yılmazın en kötü filmi bence. son yarım saati izlemedim. yazık verilen emeklere, film için harcanan zamana.

@uniqueen

5 yıl önce

1 / 10

iyi ki evet iyi ki sinema da izlememişim

vereceğim paraya içim sızlardı.

bu filmi

"hokkabaz

herşey güzel olacak

pek yakında"

dışındakilerin yanına çöpe koyabiliriz.

@arifbostan4

5 yıl önce

Bu filmin kotu olma sebeblerinden biriside Cem Yilmazin en yakin arkadaslari Ozan Guven ve Ugur Ozkan kadroda olmamalari.

@mike_waterloo

5 yıl önce

Bence herkesin söylediği kadar kötü bir film değil.Cem yılmaz filmine gidiyoruz gülmekten gebereceğiz düşüncesiyle gitmezseniz filmden keyif ala bilirsiniz.Filmin en gereksiz karakteri Can Yılmazın oynadığı karakterdi.

@slavesusar

5 yıl önce

çok afedersiniz ama ..k gibi film yapmış kendileri,bir de 2 rolde birden oynamış matah bir şey yapmış gibi :/ hani güldürmeyen tv skeçleri var ya,işte onlar kıvamında....
D

@desosa

5 yıl önce

4.9 / 10

Çerezlik bile diyemiyorum, direktman vakit kaybı. İz-le-me-yin.
C

@cavus

5 yıl önce

Filmde güldüğüm yerler olmadı mı? Tabi ki oldu o kadar para vermişim düşüncesiyle, ama aynı akşam annemle Zehra teyzemlere daha erken gitseydim hem gülmekten yarılırmışım hem de tıka basa doyarmışım börekle çörekle. Bana aile bağlarının ne kadar önemli olduğunu hatırlattığın için bir kez daha teşekkür ederim Cem Ylmz :)

@maverick16

5 yıl önce

1.5 / 10

Leşşş

@vipassana

5 yıl önce

Hiç hayal kırıklığına uğramadım,yine gayet güzel bir iş başarmış cem yılmaz. Çok güldüm çok eğlendim. Ellerinizi sağlık.

@lemonya

5 yıl önce

2.4 / 10

Cem Yılmaz'ın iki tür film yapıyor. Birincisi G.O.R.A, A.R.O.G ve Yahşi Batı gibi seyirciyi güldürme gayesiyle yaptıkları , ikincisi ise "güldürürken bir şeyler de katayım" dediği Hokkabaz, Pek Yakında gibi filmleri. Ali Baba ve 7 Cücelerde ise ne yaptığı tam olarak belli değil. G.O.R.A gibi skeç tarzı sahnelerden oluşuyor diyeceğim ama bu filmde G.O.R.A'daki kadar birbirine bağlı bir olay örgüsü yok. Yosi Mizrahi'nin karakteri, hatta bütün insan avı olayı bir sonuca bağlanmıyor (ismini zikretmek istemezdim ama) daha çok Recep İvedik'teki gibi yalapşap, güldürsün yeter diyerek havada kalıyor. Filmin mizah ayarı da biraz Recep İvedik ayarında zaten. Neyse ki Pek Yakında gibi bir film var. Bu yüzden Cem Yılmaz'ın en kötü filmi demek abes.

Ayrıca yukarıda bahsettiğim "birinci grup"taki filmlerde kullandığı ince ses tonu artık sıktı.

@melissimo

5 yıl önce

maalesef vasat.
B

@babanneminkaoti

5 yıl önce

1 / 10

Sinemada izlemeyin. Vaktinize, paranıza yazık.

Cem Yılmaz'ın işlerini çok seven biri olarak fena hayal kırıklığı yaşadım: Ortada senaryo yok, karakter yok, espri yok. Küfürle güldürmeye çalışacak kadar düşmüş. Film Maskeli Beşler'in kalite bir versiyonu gibi.

SPOILER-----

örneğin insan avı sahnesi bir yere bağlanmadı, noldu o? bu kadar temele konan bi olayın gerisi berisi yok hikayede. ya da zombi ve füze mevzusu da bir yere bağlanmadı, hikayede göze sokulan silahlar patlamadı yani.
SPOILER

Ali Baba ve 7 Cüceler filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ali Baba ve 7 Cüceler filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ali Baba ve 7 Cüceler filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL